1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Naprawa Xbox 360 Arcade

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Bartezek, Styczeń 3, 2014.

1. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Mój x360 Arcade ma już ładne pare lat. Ostatnimi czasy czyta trochę słabo płyty - nie wiem czy to laser czy napęd, jednak chcąc go naprawić wolałbym pierwsze znać koszty. Dla lepszego zdiagnozowania userki i późniejszego oszacowania kosztu naprawy opiszę problem mniej więcej.
    Otóż płyty które mają mało rys xbox potrafi czytać przy pierwszym włożeniu. Jeżeli nośnik jest w troche gorszym stanie (mówię tutaj o paru rysach) to uruchomienie gry zajmuje więcej czasu. Napęd trzeba otwierać i zamykać, aż do odczytania płyty. Ile może mnie kosztować naprawa konsoli?

2. Lotnik421 Xbox One

3. lrdmaras

lrdmaras Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nowy napęd około 140 zł + zgranie klucza z twojego 10 + 10 wgranie klucza do nowego napędu. Wymienisz sobie sam? Jeśli nie, to wymiana napędu jakieś 30 zł. Podlicz sobie.

P.S.
    Czasami zdarza się tak, że sprzedający napęd w "gratisie" wrzuci klucz do napędu.

P.S.2.

Od razu jak konsola będzie otwarta, to dobrze byłoby wymienić pastę (Arctic Silver 5)pod radiatorami i uszczelnić tunel...

4. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Czyli w 200zł się zmieszczę - jest ktoś na tym forum, kto podjąłby się naprawy w granicach 200zł z odsyłką?

5. lrdmaras

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Szczerze wątpię żeby ktoś się podjął czegoś takiego z wysyłką. Sama konsola waży tyle co paleta pustaków, także koszta wysyłki będą dość duże. Poza tym X360 nie lubi "wysyłania" :) Ja osobiście bym nie ryzykował. Jakbyś był z okolic Krakowa, to mógłbym ci pomóc. A jak nie jesteś, to musisz szukać koło siebie "specjalisty".

6. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Mieszkam w miarę blisko Krakowa :p Gdybyś mógł podać jakieś szczegóły -> pisz PM.

7. lrdmaras

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Podaj mi więcej szczegółów na temat konsoli. Rok produkcji, czy była przerabiana, a jeśli była otwierana to kiedy ostatnio i co było robione.

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
  9. lrdmaras

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wstrząsające. No to już wiesz jak sprawę załatwic :) Pozdrawiam!

10. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    To w czym w końcu tkwi problem? W napędzie czy laserze?

Jeżeli chodzi o konsolę...
    Xbox 360 Arcade
    Rok produkcji: 2008
    Czy konsola była przerabiana: poprzedni właściciel twierdził że tak. Jeżeli jest to prawdopodobne to aktualizacja usunęła przeróbkę i obecnie jej nie ma
    Czy konsola była otwierana: tak, prawdopodobnie w celach przerobienia. Plomby są rozerwane więc co do tego nie mam wątpliwości
    Kiedy była otwierana: nie wiem kiedy robił to poprzedni właściciel, ale na bank przed 2010/11 rokiem.
    Napęd: Liteon

Proszę kogoś, kto jest mniej więcej wtajemniczony w tą całą technologię o stwierdzenie gdzie leży problem, ponieważ między ceną wymiany lasera a ceną wymiany napędu jest konkretna różnica i nie chce wydawać niepotrzebnie pieniędzy na to, co działa(teraz już nie wiem czy jest tak jak napisał Irdmaras, czy $z0nk31).

11. lrdmaras

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Moderator ma zawsze rację. Wymieniaj laser i basta :-D Śrubokręt w dłoń i do dzieła!

12. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Ja sam sobie nie poradzę, dlatego jest ktoś kto mógłby zmienić laser i oczywiscie przeczyscic konsolę od środka? Dawno nie była otwierana :)

13. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dokładna diagnoza jedynie po podmianie lasera i przetestowaniu ale też można wyregulować go najpierw i zobaczyć czy jest poprawa nie da się inaczej ocenić.

Naprawa napędu:
    a) wymiana lasera 50zł
    b) wymiana całego napędu odczyt i wgranie klucza 100zł
    Koszty przesyłki w obie strony kurierem tu uwaga 30zł...... ( nie jak pisał kolega Irdmaras że xbox nie lubi podróżować i waży tyle co paleta pustaków..... konsola waży ~4kg z kompletnym kartonem i wszystkim co ms dawał w nim ).
    Wymiana pasty u mnie ( MX-4 ) 20 zł
    Koszt łączny w najtańszej wersji 80zł ( laser, kw ) najdroższej 150zł ( napęd, pasta, kw ). Jak znajdziesz gdzieś blisko Ciebie porządny serwis to masz jeszcze taniej bo kw odpada.

14. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Ook. Znalazłem gościa z mojego miasta - we wtorek wymieni mi laser i wyczyści konsolę. Zapytałem jeszcze o tą całą wymianę pasty, ale o tym powie mi we wtorek. Jeżeli po tym konsola nie zadziała to co robić?

15. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Wymiana napędu na inny lub samo pcb.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

16. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
  17. Semimav

Semimav Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Zapewne koledze chodzilo o wymiane elektroniki w napedzie. U mnie jak naped szwankowal to go nieco podkrecilem...smigal jeszcze rok czasu...i zdechl:).

18. Bartezek

Bartezek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mszana Dolna
    Przeczytałem gdzieś na forum, że jeżeli laser nie działa to w ogóle nie obraca płyty. U mnie jest tak, że po włożeniu albo pokaże się "Otwórz napęd", albo chwilę się płyta poobraca i znów pokaże "Otwórz naped", albo wywali komunikat o tym, zeby przeczyścić nośnik ściereczką. Czy na podstawie tych objawów można stwierdzić gdzie lezy problem? Nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei bo to kosztuje. Chciałbym zmienić to, co rzeczywiście nie działa. Napęd czy laser?

Wczytywanie...

Poleć forum