1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Naprawiany X360 arcade - warto ?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez maclogan, Grudzień 15, 2009.

1. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Witam ! Mam pytanie : czy warto kupić naprawianą po usterce E74 konsolę X360 arcade wersja falcon z marca 2008 roku ? Czy mi jako drugiemu właścicielowi będzie przysługiwać gwarancja ( gdyż gdzieś czytałem , że jeśli pierwszy właściciel zarejestruje konsolę i potem ją odsprzeda to gwarancja przepad , czy to prawda ? ) ? Czy taka naprawiana konsola jest bardziej narażona na ponowną awarie niż konsola nie naprawiana ? DZIĘKUJĘ za konkretne i fachowe porady i komentarze !

2. Lotnik421 Xbox One

3. shibby20

shibby20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    nie ma reguly czy bedzie bardziej narazona po usterce po awarii.

co do gwarancji to nie przekada. dzwonisz do MS i rejestrujesz konsole na siebie, mowiac ze ja odkupiles. falcon jest juz mniej awaryjny od poprzednika, wiec moze byc tak ze ci posluzy latami albo padnie za miesiac jak mucha :) chociaz raczej stawialbym na to pierwsze.

4. krzychu098

krzychu098 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeżeli ma oryginalną gwarancję to nie ma co się martwić kupuj i graj !!!

5. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    jeszcze jedno pytanie

A czy to prawda , że aby wysłać konsolę do serwisu nie potrzeba mieć paragonu czy podstemplowanej gwarancji , tylko jeśli się ich nie ma liczy się gwarancja od daty produkcji , która jest z tyłu konsoli ??? DZIĘKUJĘ za fachowe i konkretne odpowiedzi !!

6. glaz_biker

glaz_biker Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    piaseczno
    prawda:), ja tak oddawalem a jestem drugim wlascicielem

7. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    jak nie masz paragonu gwarancja liczy się od daty zakupu konsoli, możesz spokojnie przerejestrować na siebie. Więc śmiało kupuj wysyłaj do m$ i graj !!!

8. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    pytanie

A jeszcze jedno pytanie : jak długa jest gwarancja na awarię konsoli ( ogólną awarię liczoną od daty na konsoli ) oraz na RROD , w gwarancji dołączonej do konsoli wyczytałem , że gwarancja "ogólna" jest na rok zaś na RROD na 3 lata , więc moje pytanie brzmi czy nie powinna być gwarancja "ogólna" na 2 lata ? Gdyż wszystkie sprzęty jakie posiadam ( TV , lodówka czy nawet mikrofalówka ) mają minimum 2 lata gwarancji ( lodówka ma 3 lata ) , poza tym wyczytałem , że w Polsce obowiązuje na tego typu sprzęt standardowa 2-u letnia gwarancja a nie na 1 rok jak podaje to microsoft w swojej broszurce informacyjnej dołączonej do konsoli . Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ??

9. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    na rok masz na akcesoria (pad, kable itp.) 2 lata na konsole a 3 lata na roda.

10. juziek1994

juziek1994 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódz
  11. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    2 lata na akcesoria i 3 lata na RROD i E74

12. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    wdg. polskiego prawa kazdy zakupiony produkt w sklepie (nawet zarowka :)) maja 2. letnia gwarancje, jesli masz paragon. natomiast jesli kupiles na fakture vat, czyli np. na firmie odliczajac vat masz roczna gwarancje. oczywsicie jest to gwarancja "wdg. prawa", jesli poducent daje 3-letnia gwarancje to masz 3-letnia.

13. szank

szank Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    K-Pax
    **** jasia. To o czym pisze BCG-pl to jest ustawa o niezgodności towaru z umową. I to nie producent ma za zadanie wymienić dany sprzęt, tylko SKLEP w którym został zakupiony. Najlepsze w tej ustawie jest to, że nie potrzeba plomby, bo plomba to jest warunek gwarancji. A dodatkowo jeśli wada pojawiła się do 6 miesięcy od zakupu, to jest domniemanie, że jest to wada fabryczna. Tak więc korzystajcie z tej ustawy, a nie z gwarancji producenta, bo po wymianie sprzętu na nowy mamy ponownie 2 lata prawa zwrotu jeśli dany sprzęt się zepsuje. Tak więc korzystajcie z tej ustawy, a nie z gwarancji producenta. pozdro ;)

14. CHAST

CHAST Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Dokładnie :)
    Ustawa jedno a gwarancja to drugie.
    Ustawa o niezgodności towaru często jest nazywana potocznie RĘKOJMIA :)
    Czasami warto z niej kożystać ;) trzeba znać jakie ma się wtedy prawa i obowiązki.
    Zazwyczaj jest to dobre gdy gwarant próbuje jakiś sztuczek z gwarancja. Wtedy sprzedawca się buja z tym sprzętem a nie Ty :)

Wczytywanie...

Poleć forum