1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Następca Xboksa 360 z możliwością nagrywania multimedialnych treści?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Facepalm, Styczeń 6, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Facepalm

Facepalm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Firma Microsoft zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym prawa do oprogramowania posiadającego cechy urządzenia typu Digital Video Recorder (DVR), pozwalającego m.in. nagrywać programy telewizyjne w formacie cyfrowym. Spekuluje się, że taka funkcjonalność trafi do następcy Xboksa 360.

27 grudnia ubiegłego roku koncern Microsoft uzyskał patent na aplikację „umożliwiającą użytkownikom nagrywanie treści multimedialnych na konsoli do gier”. Stosowne oprogramowanie miałoby być „zintegrowane z menu konsoli” – najprawdopodobniej chodzi tu o tzw. dashboard. Dzięki temu możliwe byłoby jednoczesne nagrywanie i granie w różnego rodzaju produkcje.

Gracz mógłby nagrywać programy telewizyjne, muzykę, a nawet własną rozgrywkę. W tym czasie możliwe byłoby przełączanie się pomiędzy różnymi opcjami multimedialnymi – grami, telewizją itd. Opis patentu zdradza również alternatywne rozwiązanie – rejestrowanie multimedialnych treści przy wyłączonej konsoli.

W opisie wielokrotnie pada określenie „konsola”, co może sugerować, że powyższa funkcjonalność rzeczywiście zostanie zastosowana w następcy Xboksa 360. Oczywiście są to daleko idące spekulacje i podane rozwiązania ostatecznie wcale nie muszą znaleźć się w nadchodzącej platformie firmy Microsoft. Koncern może ich nawet nigdzie nie wykorzystać lub zrobić to dopiero za kilka lat.

Trudno tak naprawdę zliczyć wszystkie plotki, które w ostatnich miesiącach pojawiają się na temat kolejnego Xboksa. Także tym razem trudno określić, ile może być w nich prawdy. Konsole stają się jednak coraz bardziej multimedialne, więc możliwość nagrywania programów telewizyjnych i innej zawartości wcale by nas nie zdziwiła.

Źródło:GRY-OnLine.pl - gry komputerowe, gry na konsole, gry online dla wszystkich, darmowe gry - wszystko o grach
    Link:
    Kod:
    http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=64991

2. Lotnik421 Xbox One

3. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    To by było coś ! Nie trzebabyło by kupować HD PVR albo innego tunera.
    Ale to tylko plotki..

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    I żeby nagrać gameplay potrzebny będzie Gold... jak 99% contentu w nowej konsoli.

5. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mnie tam takie gówno do szczęścia nie potrzebne lepiej by dali konta gold za darmo :confused:

6. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    Tak jak wyżej kolega napisał powinni chociaż zrobić granie w multi za darmo,ponieważ większość osób tylko dla tej rzeczy kupuje golda.

7. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
    Moim zdaniem było by to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla gwiazd You Tube :p zapewne nagrywało by w Full HD.
    Lecz zapewne będzie to rozwiązanie dla użytkowników z kontem Gold możliwe że nawet będzie się dało odzyskać profil ze starego Xboxa i dobijać dalej GameScore. To są tylko moje domysły. Lecz za pewne niedługo się przekonamy jak będzie wyglał nowy Xbox a może nie będzie nazywał się Xbox

8. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    jak dla mnie może się nazywać stodoła, ważne aby wszystko było bardzo dobrze zrobione i każdy posiadacz był zadowolony.
    Fajnie by też było aby nie było czegoś takiego jak jest teraz że regiony takie jak USA, GB, PL posiadały wszystko co oferują a nie USA ma więcej a PL jak zwykle prawie nic.

9. mateuszchm

mateuszchm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Plota i tyle, GOLD nigdy nie będzie za free, ponieważ jest to ich jedno z większych źródeł dochodowych, ja już nie mam zamiaru płacić im za GOLDA i kupuje PS3 ;)

10. topol92

topol92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gold ma być płatny, by Xbox Live był stabilny.

11. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    ...ale tu nie chodzi o golda
    Jak dla mnie bomba. Kij wkładam w nagrywanie TV czy coś tam.
    ...ale nagrywać swoje gameplay'e mam nadzeje W CAŁOŚCI to będzie coś:) ...chodzi mi o multi.
    ...a gold i tak będzie trzeba mieć. Nie oszukujmy się:D

12. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    Ludzie nie rozumieją, że utrzymanie serwerów kosztuję.

Nie pasuję to wypad na PS3.

Taki gadżet byłby *********, wszystko technologicznie idzie fajnie do przodu oby tak dalej.

13. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    sie przejmujecie nowego xboxa nawet nie zapowiadaja nigdzie a wy juz przezywacie grajcie na swoich klockach 360 :D

14. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ostatnio właśnie myślałem, że poza lepszą grafiką to możliwość nagrywania gameplayu by była bardzo pożądana w nexgenie, a tu może się okazać się to realne. Mam nadzieję, że konkurencja też wymyśli coś podobnego, lub chociaż więcej gier zaoferuje opcję theatre :)
    Biorąc pod uwagę, że konsola ma służyć kilka lat to jednak trochę jest $$. Za cenę golda na 3 lata kupisz już dobry sprzęt do nagrywania w HD :)

15. OPTIM xD

OPTIM xD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ŁDZ
    Takie nagrywanie własnych gameplay-ów to było by coś.

Narzekacie z tym Goldem czy wydatek 140zł na 14miesięcy jest aż taki duży.??

16. NeXuS2.0

NeXuS2.0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Niby dlaczego mam opłacać Gold-a, za funkcje wbudowane w konsoli ? Jak będę chciał nagrać gameplay Offline, to nie dam rady bez połączenia do XBL ?
    Weźcie się czasem zastanówcie nad swoimi durnymi pomysłami...

Ponadto nie narzekajcie, że "Gold jest za drogi ;(((...". Serwery, haracz dla producentów gier, STAŁY DOSTĘP DO USŁUGI.

17. finer

finer Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Już widzę na youtubie pełno filmików typu "the best match in battlefield, call of duty itp". Potem będzie tego 2x więcej.

PS-140zł na 14 miesięcy to dla was dużo? Hmm, mam wrażenie że większość forum to dzieci w wieku 10-15 lat.

18. ReV1752

ReV1752 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niby fajna sprawa, ale nie każdemu ta nowinka się przyda i myślę że wiele osób w ogóle nie będzie tego używać. Od taki niezobowiązujący gadżet, które pewnie wpłynie też jakoś na cenę konsoli. Ja osobiście mam tylko nadzieję, że nowa konsola Microsoftu nie będzie tak awaryjna jak poprzednia, bo chyba to jest najważniejsze.

Drodzy koledzy/ koleżanki nie narzekajcie na płatne konta GOLD, bo cena jaką płacicie za kod jest niewielka (w jednym sklepie kod na czternastomiesięczne konto GOLD kosztuje 119,90 zł. co daje koszt miesięczny w granicy 8 zł. To mniej niż przeciętne dziecko wydaje na słodycze ) a korzyści ogromne. Nie wolno nam zapominać że jeśli coś jest darmowe to jest gorszej jakości niż mogłoby być. Konto GOLD daje wam nie tylko możliwość grania przez internet, ale również daje nam chociażby monitorowane serwery, przez co na Xboxie trafie się mniej zhakowanych lobby niż na Ps3 gdzie przykładowo co 2 gra w takim Call Od Duty 4 wygląda tak, że połowa graczy może sobie latać a ich jedyną bronią jest granatnik bez limitu amunicji i ze szybkostrzelnością przeciętnego pistoletu maszynowego. Reasumując: Płatne usługi sieciowe na Xboxie są warte więcej niż musicie zapłacić, a korzyści z nich płynące są ogromne.

19. RAKUPL26

RAKUPL26 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Strzelce Krajeńskie
    dokładnie dlatego jak wyjdzie nowa konsola od M$ i będzie płatny gold przerzucam się na SONY

20. mirek5130

mirek5130 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja już teraz wiem że jak będą next geny to kupuję PS4. Mi żadne bajery typu Facebook, YT, czy szybsze demo nie jest potrzebne tylko multi powinno być darmowe.

21. gołąb1962

gołąb1962 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Ja się chyba skuszę na PS4 ale nowa genaracja konsol mogła by być kompatybilna z poprzednią (tak jak to z xbox-xbox360 to mogło by być xbox360-xbox720)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum