1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nastolatek wyzywa na Intel Extreme Masters, a media mainstreamowe podłapują temat

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 17, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Wizerunek graczy to temat bardzo trudny. Często miłośnicy elektronicznej rozgrywki są postrzegani przez utwierdzone w społeczeństwie stereotypy. Idealnym rozwiązaniem wszystkich zarzutów jest pokazanie „dobrej strony gier” i w moim odczuciu Intel Extreme Masters w idealny sposób promuje naszą pasję. Niestety, jak zawsze na takich wydarzeniach pojawiają się jednostki, które potrafią zaprzepaścić pracę setek innych pasjonatów.

Miałem przyjemność pojawić się w weekend na imprezie w Katowicach i nie będę ukrywał, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Moje przemyślenia na temat wydarzenia przeczytacie wkrótce na PPE, ale chciałbym już teraz zaznaczyć jeden istotny problem…

Od wielu lat walczymy z wizerunkiem graczy i zazwyczaj w mediach jesteśmy postrzegani jako dzieciaki, które nie robią nic konkretnego w swoim życiu i potrafią spędzać 23 godziny dziennie przed monitorem. Pamiętacie akcję „uderzył mamę krzesłem, bo wyłączyła grę”? Mam niestety wrażenie, że kolejny raz jednostka zaprzepaściła pracę wielu innych, prawdziwych graczy.

Intel Extreme Masters to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło tysiące fanów sportów elektronicznych do Spodka. Niestety, wśród pasjonatów pojawiły się również jednostki, które swoim zachowaniem wyrządzają krzywdę nie sobie, a naszej branży.

Hitem Sieci jest dzisiaj poniższy film, na którym podobno 10-latek wyzywa innego uczestnika imprezy, a tłum go zachęca do „linczu”.

Sprawą zainteresowały się media mainstreamowe, które bardzo chętnie podłapały temat. Na szczęście wiele redakcji wcześniej opublikowało przyjemniejsze teksty o imprezie, ale mimo wszystko – kolejny raz jednostka podbudowuje nam wyjątkowo nieprzyjemny stereotyp.

Film możecie zobaczyć poniżej, ale przed załączeniem ostrzegamy przed poziomem przekleństw oraz głupoty.

Jak myślicie, jaki wizerunek graczy kształtuje się przez takie jednostki?

2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    No co? To tylko jeden z miliard przykładów patologii. Szczególnie ten 10-latek musi mieć wspaniałych rodziców.

4. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    100 razy gorsze bachory można znaleźć na każdym blokowisku.

5. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Ja ********. Wstyd.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tłum gapiów kibicuje temu małemu szczylowi. Stał się dla nich autorytetem.
    Wygląda to niczym fristajlowa bitwa w murzynolandii. Wooooo, wuuuuuuu, jeeeeeeeee, auuuuuuuu!

Koleżce trochę głupio się przez to zrobiło, ale widać, że ledwo co się powstrzymuje od uderzenia go w twarz.

Za 'moich' czasów, choć stary nie jestem, takie coś było nie do pomyślenia.
    Uczono nas.... wręcz wpajano do głowy, by szanować starszych. Nie ważne czy 2 czy 10 lat. Szacunek do starszych się należał.

Owszem, zdarzały się wyjątki, ale było ich raptem kilka.
    Przeważnie ów jednostki pochodziły z patologicznych rodzin, w których rodzice przykładali większą wagę do wódki niż do wychowania własnych dzieci.
    On na takiego nie wygląda, co mnie tym bardziej dziwi.

Chopin98, LoRo1987 i Oski8882 lubią to.
  6. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Żenujące zachowanie młodego gracza. Wina rodziców bo zabiegani,zapracowani pozwolili młodemu na zbyt wiele co widać na filmiku. Otaczający go inni młodzi gracze również pozostawiają wiele do życzenia przyklaskują i podburzają. Jestem już troszkę wyrośnięty i zdarza mi się przeklinać podczas grania ale ten chłopaczek przebija wszystkich.
    Pewnie polecą na mnie gromy jednak kolejne tego typu imprezy powinny mieć ograniczenia wiekowe lub nieletni chcący wejść na taką imprezę powinni stawić się z rodzicem. Rozwiązaniem mogły by być stewardzi którzy by takim młodym na wstępie podziękowali za przybycie i pożegnali. Skoro przesiewa się ludzi na innych imprezach masowych dlaczego nie tu.

KAF4R84 i NikoBellic91 lubią to.
  7. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Składam podpis.

8. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Oglądając ten film zastanawiam się jak teraz się wychowuje dzieci, żeby ten gnój tak bluzgał i to jeszcze na tematy o których nie ma jeszcze zielonego pojęcia,tłum mu kibicował bo to takie same szczyle jak on .A ten gościu albo nie chciał bić dziecka albo nie ma jaj, ja na jego miejscu wyebał bym mu strzała i by było po problemie

9. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Jakby pierdzielnął temu gówniarzowi, to by wybuchła wielka afera. Dodatkowo media by podłapały i byłoby "O to co gry robią z ludzi", "Ludzie grający w brutalne gry biją dzieci!".

Julian1916 i Danielmienso lubią to.
  10. Danielmienso

Danielmienso Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Prawdziwi gracze się tak nie zachowują co on sobą reprezentuje fajnie że w Polsce są takie wielkie imprezy ale jaki on daje przykład innym że w Polsce się innych wyzywa nic nie pokazał tylko z siebie durnia zrobił i ośmiesza Polskę w takich imprezach. Przykładem są inni gracze w moim przypadku było tak że jakiś dzieciak wbił mi na grypę i zaczął mnie przezywać bo go zabijałem w Gta to tylko świadczy o tym że podział wiekowy w grach leży jak dziecko które ma 9 lat może grać w gry od 18 lat i jeszcze przezywać innych graczy.

Zgadzam się z tobą taki knypek będzie cie przezywał pierdzielniesz mu to mamie powie że on nic nie zrobił a ty go uderzyłeś i sprawa na policji bo mamusia dziecka nie umie przypilnować i kupuje mu gry nie patrząc na przedział wiekowy.

Lecz brawo dla tego chłopaka że nie dał się dzieciakowi wciągnąć w jego grę i wylał na to.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Marzec 21, 2015
  11. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Żal pl obejrzałam 20 sek. i wyłączyłem

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1676
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Obstawiam, że mógł nim spokojnie pozamiatać, lecz powstrzymywał się.. i nie dał się wciągnąć w ten szajs.
    -----

Buehehe. Jak ja byłem młody i wyskoczyło się do starszego to dostawało się po prostu wpier*dol i tyle. Nikt nie pytał się dlaczego itp itd. Pyskowałeś to obrywałeś - bardzo proste. Jak nikomu nic nie robiłeś, robiłeś swoje to też nikt nic do ciebie nie miał..

Podziwiam kolesia.. Zresztą KATOWICE - bezmózgowców tutaj wielu.. Zresztą jak nie tylko tam. Bo w innych miastach też są "piękne dzielnice - sama patologia..".

Ciekawe co rodzice na ten filmiki. Może dumni z imbecyl*ka małego? heh..

13. danboj

danboj Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Do trzeciej minuty wytrzymałem. Zabić szczyla to mało.

14. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    311
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
    Niestety patologia jest wszędzie. Czy to Katowice w Polsce czy na drugim końcu świata. A że jest jej więcej to druga sprawa. Tak to już jest że ludzie inteligentni nie mnożą się jak króliki a idioci wręcz przeciwnie. Dlatego pewnie nie raz macie wrażenie ze otaczają Was sami debile - i to prawda ;) Tu gdzie mieszkam spotkanie 10- cio latka z papierosem czy dziewczyn w wieku 12-15 ubranych i umalowanych jak prostytutki w piątkowy wieczór nie jest niczym nadzwyczajnym. W takich niestety już czasach żyjemy. Nie zazdroszczę sobie oraz innym którym przyjdzie wychowywać dzieci w takich warunkach...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

15. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Heh, dobrego tematu dotknęliście...
    Mając te 3 dychy na karku przeraża mnie to, co obserwuję dookoła. I nie chodzi tylko o tego wyszczekanego krasnala - oczywiste, że koleś by go zdmuchnął.
    Ale patrząc ogólnie na zachowanie tego "młodego" pokolenia czy to na imprezach masowych czy to w hipermarkecie, w przychodni czy w jakimkolwiek innym miejscu publicznym - ręce opadają.
    Dożyliśmy paskudnych czasów, kiedy rodzice w ogóle nie przykładają uwagi do wychowania swoich dzieci (pomijam już fakt, że mają coraz mniej czasu, aby móc go poświęcać swoim "pociechom"), i dodatkowo gdzie tworzone są jakieś idiotyczne przepisy pod parasolem "obrony praw człowieka".

Jakiego, k***wa człowieka ? Gość poniżej 18. roku życia jest szczylem i powinien być niczym w świetle prawa. Nie ma prawa wyborczego, nie może spożywać alkoholu i nie może grać w gry PEGI 18. Dzieciarnia w przedziale wiekowym do 18. roku życia nie powinna mieć żadnych praw. Ma prawo się uczyć, ma prawo się leczyć, ma prawo zjeść, wys..ać się i spać.
    I KONIEC PRAW.
    A skoro taki gówniarz dzisiaj ma prawo do wszystkiego, to i jego rodzice powinni mieć prawo go wypier...lić z domu na mordę i niech zarabia sam na siebie. Zero konsekwencji w naszym ustawodawstwie.

Dajemy się takim nieopierzonym gnojkom wyzywać, poniżać, poniewierać - a to wszystko w zgodzie z "prawem".
    To jest nieprawdopodobne jak w ciągu 15 ostatnich lat się pozmieniało...

WRUB5ON i szefol84 lubią to.
  16. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeszcze internauci nie namierzyli tego szczyla ?

17. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    311
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
  18. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
  19. LoRo1987

LoRo1987 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    Dlatego też na tego typu imprezy powinno się wpuszczać tylko osoby legitymujące się dowodem osobistym, ale organizatorzy patrzą tylko na to że hajs się zgadza...

20. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    IEM to impreza dla graczy i chyba nie muszę mówić jaki % stanowią osoby niepełnoletnie..

21. Nemezis30

Nemezis30 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Placka mu to by się uspokoił.

Wczytywanie...

Poleć forum