1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nasze hobby

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Maniak123, Sierpień 1, 2010.

1. Maniak123

Maniak123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam.Tak sobie myslalem ostatnio o naszym hobby i doszedlem do wniosku ze gracze maja najgorzej,tzn porownujac trzy hobby GRY WIDEO,MUZYKA oraz FILM.Kinomaniak chcąc obejrzec film kupuje go po prostu i odpala go na dvd,czy to film z 1990r czy starszy czy mlodszy i obejrzy go,taki film jaki chce,moze sobie wypozyczyc film i jest zadowolony.Maniak muzyki tez odpali kazda piosenke na domowym sprzecie,czy to nowosc czy to staroć.A my gracze musimy wybierac platformy:x360,playstation 3,nintendo wii,majac x360 nie zagramy w takie cudne tytuly jak uncharted1,2 heavenly sword itd,majac ps3 nie zagramy w gears of war,forze itd ma sie do wii.Trzeba miec trzy platformy,a kinoman ma tylko jedno dvd i oglada wszystkie filmy,a my musimy wydac w hu. kasy na sprzet.A teraz gdy nas interesuje tytyl starszej generacji?oczywiscie wiekszosc gier jest kompatybilnych i zagramy ale nie we wszystkie tytuly i do tego na konsoli danej firmy.Nasze hobby jest najdrozsze i wkorzaja mnie fanboje danej platformy wyzywjacy druga platforme.Jestem graczem od 1991 roku i zawsze mnie wkurzalo to ze nie moge miec wszystkich platform i zagrac we wszystkie interesujace mnie tytuly,a tyle mnie ominelo.Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. wawrzyn18

wawrzyn18 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kielce
    Może hobby nie jest do końca ciekawe, ale na pewno nie najdroższe. Pomyśl o kolekcjonerach czegoś, samochody, znaczki nawet itp. :) Tam musisz wydawać naprawdę sporo kasy. U nas wystarczy jak ktoś jest naprawdę prawdziwym maniakiem zakupić jak mówisz parę konsol i grać do bólu !:)
    pozdrawiam

4. Maniak123

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dlaczego uwazasz ze nasze hobby nie jest ciekawe?i dlaczego porownales inne hobby a nie te ktore podalem.Ja podalem trzy hobby dla takich ludzi jak ja i ty,a nie dla miliarderow majacych marzenia np:posiadac wszystkie samochody ferrari,prawda?Znaczki zgodze sie sa w naszym kraju hobby popularnym i na bank drogim,a kogo stac w polsce zeby kolekcjonowac samochody?Chyba nie wiesz ze branza gier wideo przebija produkcje filmowe?czy wiesz ze gra call of dytty mw2 zarobila wiecej w dwa dni niz film Avata podczas premiery?Sam nie wiesz co piszesz i po co sie zalogowales na tym forum,kolekcjonuj lepiej znaczki.

5. sathorn

sathorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Uważam, że gry video to nie hobby, tak samo jak hobby nie może być oglądanie telewizji.

Moim zdaniem gry komputerowe są rozrywką, która nie rozwija (jak rozwijają np. książki i w mniejszym stopniu film). Dlatego też uważam, że poza graniem dobrze jest w wolnym czasie robić także inne rzeczy, a nie siąść twardo przed konsolą i mówić "co się czepacie? to jest moje hobby!".

1 osoba to lubi.
  6. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Popieram tą wypowiedź. Gry Video to rozrywka. Trzeba robić też coś innego, a nie grać cały czas na konsoli.

7. Maniak123

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Oczywiscie ksiazka rozwija intelektualnie.A czy ja napisalem ze siedze tylko przed konsola?gram tygodniowo 15 godz,czy to duzo?mam tez inne zainteresowania,ale granie cenie sobie najlepszym hobby w domowym zaciszu.A wy jakie macie w waszym mniemaniu hobby?

8. Mr.Zbychu

Mr.Zbychu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    W-wa
    A ja mam takie pytanie? Co ten post wnosi w nasze życie.
    Bo nie do końca rozumiem co autor postu chce nam przekazać aby nie grać dlatego bo drogo i się gra nie rozwija?

Chociaż by ten fragment. Kinomaniak to kinomaniak a to jest forum o xbox360 a nie filmie z 1990r.

Gry video się nie rozwijają to co to znaczy że kolega do teraz gra w pacmana albo w mario?
    Ludzie zastanówcie się co piszecie! Dla mnie taki temat to tylko spam i powinien zostać usunięty.

9. Radzio-

Radzio- Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    najlepsze hobby to sport ;p

10. The_Human

The_Human Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biauyyyystok
    ..dla mnie to bardziej do hydeparku(offtopic) pasuje. ale musze sie zgodzic filozofie

11. Maniak123

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jako autor tego postu chcialem tylko napisac co mi lezy na sercu,ze gracze sa oszukiwani przez wydawcow.Np platne dlc do gry,czy ktos kupuje dodatki do filmow?czy ktos sciaga przez siec nastepna zwrotke do mp3?odp brzmi nie,czy istnieje kilka rodzajow odtwarzaczy dvd na ktorych z kilku nowosci nie odtworzysz na nim?nie ma takich,na kazdym dvd pojdzie film.To ze sa wypozyczalnie filmow i muzyki,a gracz musi kombinowac,to ze wydawcow denerwuje rynek wtorny bardziej niz piractwo itd,moglbym o tym pisac jeszcze dlugo bo myslalem ze kazdy z forumowiczow doda cos od siebie co go denerwuje a nie od razu porownywac nasze hobby do zbierania znaczkow itp.Zreszta widze ze chyba jestescie niedzielnymi graczami ktorzy graja od czsu do czasu i nie czerpia pelnej frajdy z zabawy.Lepiej zbierajcie znaczki.

12. wawrzyn18

wawrzyn18 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kielce
    Nie że nie jest ciekawe, i te co podałem wcale nie są dla milionerów. Nasze hobby to jest słaba sprawa. Zabiera czas, psuje wzrok, bezgranicznie nas wciąga jak narkotyk. To nie jest fajne hobby a robimy to wszyscy bo kochamy rozrywkę w postaci gier wideo itp. Prawdziwe hobby to właśnie sport, turystyka, zbieranie czegoś itp. To co my robimy to uzależnienie od rozrywki i tyle na ten temat z mojej strony.:D
    I LOVE GAME!

13. mickub

mickub Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Katowice
    Co do poprzednich wypowiedzi na temat "rozrywki a hobby", czym tak naprawdę jest hobby:

Hobby (pasja, pot. konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby.

Zatem skoro, gra na PS3,X360,WII itd jest dla ciebie formą relaksu od obowiązków dnia co dziennego, i sprawia ci to przyjemność (możliwość kolekcjonowania nowych gier itd), to jak najbardziej można to nazwać stwierdzeniem "Hobby".

Co do Autora tematu:
    - masz rację, że są gry przeznaczony wyłącznie dla "poszczególnych konsol", ale popatrz na to również z innej strony... Ok niby film odpalimy na każdym odtwarzaczu DVD, czy też muzykę, ale np dla prawdziwego zapaleńca w danej dziedzinie byle jaki odtwarzacz również nie będzie odzwierciedleniem prawdziwej rozrywki (to tak jakby porównać Orginały i Piraty - jeden będzie zbierał z pasji drugi aby tylko mieć w co pograć), będzie on szukał bardziej wyrazistego dźwięku czy też obrazu, i tak jak na naszym rynku mamy tu od groma producentów sprzętów: Samsungi, Soniaki, Panasoniki, Philipsy itd itd... I każdy model ma coś czego konkurencja nie ma (to jakby nasze Gry 'Forza' czy 'GT') zatem również i inne rynki są nasycone pod względem wyboru.

Wiadomo wszystko ma swoje drugie dno...

14. sathorn

sathorn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    W takim razie oglądanie telewizji to też hobby? Albo chodzenie do kina? Spacerowanie?

Tej definicji hobby nie można traktować tak szeroko, bo wtedy okaże się, że hobby są ww. czynności.

15. mickub

mickub Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Katowice
    Moim zdaniem "hobby" to wszelakie pojęcie, dlaczego nie miało by to być w/w czynności, wszystko zależy od indywidualnego podejścia człowieka. Kiedyś nawet był taki chyba program o zamiłowaniach ludzi i ich dziwacznych hobby :) A po drugie, co przeszkadza konkretnej osobie że np chodzi do kina bo lubi to robić i chodzi co weekend, bo jest to dla niego w pewnym rodzaju "hobby" (np. oglądania nowych produkcji filmowych na dużym ekranie).

16. Maniak123

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dzieki Mickub za poparcie swoja wypowiedzia.

17. miltonfriedman89

miltonfriedman89 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wydaje mi się, że autor tematu zaprezentował punkt widzenia, któremu warto poświęcić trochę uwagi. Nie bardzo zrozumiałe jest dla mnie twierdzenie, że granie na konsoli nie może być traktowane, jak hobby, czy uwagi, że ten temat jest bez sensu, ale chyba już taka specyfika dyskusji na polskich forach internetowych, gdzie wszyscy wiedzą wszystko najlepiej i gdzie każda okazja jest dobra, żeby napisać komuś coś niezbyt miłego. Skoro dla kogoś z tego forum, konsola nie jest jego hobby, to ja się zastanawiam, co on tu jeszcze robi? Ale wracając do meritum, w przypadku Xboxa, mamy chyba i tak najwięcej tytułów, spośród wszystkich platform. To, że nie mamy jednej wspólnej platformy i że niektóre tytuły nie wychodzą na wszystkie platformy, to tylko wynik tego, z czym mamy do czynienia od czasów konsol pierwszej generacji, tj. rywalizacją o klienta. Producenci konsol, tworząc własne konstrukcje, kreują własne standardy, a firmy produkujące gry muszą zdecydować, na którą z platform stworzyć grę. Ostatecznie, nie ma tego złego. Naturalna konkurencja, pomiędzy producentami konsol oraz szeroko rozumiany postęp technologiczny sprawiły, że dziś mamy konsole siódmej generacji i masę naprawdę świetnych tytułów.

18. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Temat ciekawy ale tu nie pasuje, przenoszę do offtopu.

19. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Granie na obojętnie jakim sprzęcie nie zbyt podchodzi do hobby.Jak ktoś napisał hobby to zbieractwo lub składanie czegoś jak znaczki,monety,a nawet konsole lub sklejanie modeli czy budowa realnych pojazdów.W przypadku graczy do hobby pasuje zbieranie gier z limitowanych edycji i innych przedmiotów związanych z grami np.figurki,smycze,plakaty.Jak kto woli zbieranie osiągnięć też może być jakimś rodzajem hobby.Samo granie to tylko rozrywka tak samo jak oglądanie filmów.

20. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Nie prawda, hobby to zainteresowania, pasje tu masz definicję: Hobby bo widzę że mylicie pojęcia. A jak byś nazwał inaczej granie w gry ??

edit. Twierdzisz że oglądanie filmów też nie może być hobby ?

21. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Jeżeli granie to hobby to palenie marihuany,picie alkoholu też jest ponieważ robimy to dla przyjemności,albo "surfowanie po Internecie",w tym ostatnim przypadku nie widzę nic przyjemnego.Idiotyczne przykłady lecz do reszty co była podana w Wikipedii się zgadzam.
    A czytałeś o http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozrywka

Wczytywanie...

Poleć forum