NAT raz otwarty raz zamknięty

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
znalazlem cos ciekawego jak wchodze w zakładkę wan information i tam mam jak by 2 internety i jakas jedna opcja jeszcze i ten internet nr 2 jest nat enable a przy tych 2 pozostalych desabled jak widac na screenach ...

https://zapodaj.net/184d1722f7195.jpg.html

https://zapodaj.net/7b2370c1af78d.jpg.html

https://zapodaj.net/f8ecd52f3a5cf.jpg.html
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Bo nr 2 tylko działa reszta nie. Także nat masz włączony.
 

omgnpon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzwon do swojego dostawcy neta i niech ci ustawia publiczny adres IP plus wlacz DMZ i bedzie NAT otwarty. Ps. Inaczej tego nie zrobisz
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja nie mam publicznego IP i mam Nat otwarty ;) Ważne, żeby konsolę dodać do DMZ i mam UPnP włączone + odblokowane wszystkie porty jakie MS wymaga.
 

omgnpon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja nie mam publicznego IP i mam Nat otwarty ;) Ważne, żeby konsolę dodać do DMZ i mam UPnP włączone + odblokowane wszystkie porty jakie MS wymaga.
Zgodze sie z Toba ale on ma swiatlowod i jest w podsieci i bez publicznego ip nic nie zrobi przerabialem to sam.
 

Panzer Llama

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mając nie-publiczne IP nie uzyskasz prawdziwego otwartego NAT bo jest to niemożliwe (ruch na niestandardowych portach jest blokowany przez 99% providerów na ich poziomie więc kombinowanie z routerem w domu nic nie da). To że pojawia Ci się informacja że NAT masz otwarty po restarcie konsoli to tylko efekt wcześniejszego otwarcia portów do serwera testowego MS przez konsolę (porty sa otwierane ze strony klienta w tym wypadku i dlatego działa) - opisałem to gdzies wcześniej na tym forum dokładniej. Polecam tel do operatora z pytaniem o możliwość uzyskania stałego/dynamicznego adresu publicznego.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
znalazlem cos ciekawego jak wchodze w zakładkę wan information i tam mam jak by 2 internety i jakas jedna opcja jeszcze i ten internet nr 2 jest nat enable a przy tych 2 pozostalych desabled jak widac na screenach ...

https://zapodaj.net/184d1722f7195.jpg.html

https://zapodaj.net/7b2370c1af78d.jpg.html

https://zapodaj.net/f8ecd52f3a5cf.jpg.html
Ja bym spróbował Fabryczne na routerze do zera po uprzednim zapisie gdzies konfigu. Od wczoraj walczyłem z Natem zamkniętym na neozdradzie. Do wczoraj miałem umiarkowany i wszystko działało, nagle sie zrobił zamknięty i zaczęło wywalać z xbl. Pootwierałem Porty, ustawiłem dmx i dalej to samo, telefon do orange- dalej to samo. Dopiero fabryczne pomogły, przynajmniej na razie, pół dnia spokój. Zobaczymy jak dalej.
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
po długiej nieobecności wracam dalej do temat NAT , wczoraj przesiedziałem pół nocy bo chciałem pograć w fife i cała noc miałem nat zamkniety , wygrywam z kimś 80 minuta i mnie wywala z konsoli po czym wynik jako przegrany się zapisuje meczu, porażka dosłownie , powiem tak próbowałem wczoraj z tym ustawieniem statycznego ip w ustawienieach cmd mam cos takiego:

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.100.10(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%18
192.168.100.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 277147416
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-D8-53-60-C8-5B-76-13-B7-23
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fe80::1%18
208.67.222.222
208.67.220.220

ipv4 tak jak ustawilem w ustawieniach komputera sieci jest taki sam caly czas dla tego danego komputera , dodatkowo w ustawieniah rutera dopisalem wg wskazówek ze strony portforward adresy dns serwerów , pozniej wklepałem te adresy dns serwerów do konsoli , ale cały czas jak jestem w oknie siec na konsoli nie wyswietla mi ip adresu konsoli, mac czy adresów dns nie wiem czemu bo wcześniej mi się to cały czas wyswietlało , przeglądając ofertę w internecie mojej lokalnej sieci napotkałem się na takie 2 dodatkowe usługi płatne miesięcznie :

3 61.10.Z Usługa NAT na routerze Usługodawcy 4,10 0,94 5,04 zł

5 61.10.Z Stały adres IP na interfejsie WAN w usłudze PPPoE 10,00 2,30 12,30 zł

może którąś trzeba aktywować by ten NAT był zawsze otwarty a nie raz jets otwarty , nawet ostatnio miałem umiarkowany ale w 90% przypadkac jest zamkniety , pomaga tylko bawienie sie ustawieniami w ruterze 10 raz restart konsoli po czym pojawi sie otwarty ,rano wstaj a juz zamkniety... ale owszem jak jest otwarty to moge grac całą noc i mnie nie wyrzuci z serwera nigdy ak jest zamkniety to wrzuca bardzo czesto srednio raz na 30 min ... prosze o pomoc w razie w moj internet pochodzi z lokalnego dostawc WIST , ruter to huawej hg8245H , porty pootwierałem ale nie wiem czy dobrze dodam screena

dodam tyle ze wszedlem na strone https://www.whatismyip.com/ i wyswietla mi adres 31.130.96.179 , zrbilem kilka restartów i cały czas to samo ... nie mam słów do tego wszystkiego ... jak ktoś wpadnie na pomysł jak mi pomóc będę bardzo wdzięczny ...

korzystajac z tej strony http://www.rhj.pl/ip.htm po odświerzeniu i zresetowaniu rutera , dalej wyswietla mi ten sam adres ip tj 31.130.96.179

111.jpg
 
Ostatnia edycja:

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zauwazylem w konfiguracji rutera ze jest takie coś jeszcze jak wan configuration jak by ktoś mądry zerknał na to wygląda to tak:

222.jpg


na dole mamy ipv4 information doeclowo było ustawione na DHCP , jeslinatomiast zmienimy na static pokazuje nam sę coś takiego :

333.jpg


zaznaczylem enable nat i podswietla sie lista nat type i z opcji port-restricted cone NAT mozna zmienic na full cone NAT i jeszcze jest kilka opcji do wpisania tylko niewiem jakie tam dane podac ip czego już mam wpisać ?? moze ktos podpowie moze to zadziała??
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nie bylo dobre rozwiazanie bo wyrzucilo mi calkowicie internet , i juz nie moglem sie z ruterem polaczyc po twardym resecie tutera wszystkie dane poszly sie pierd... nera nie mam jutro przyjedzie informatyk z sieci zobaczymy co powie....
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przekierować porty i będzie ok.
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przekierować porty i będzie ok.
tylko jak ???

powiem tak po restarcie twardym mojeg rutera nie było dostepu do neta , po telefonicznej interwencji uruchomili mi internet od nowa natomiast informatyk mowil ze zalguje sie na moj ruter zdalnie i przygladnie sie temu NAT czmu raz otwarte raz zamkniete , nie wiem co tam bedzie robił na razie an konsoli jest zamkniety co prawda dopiero mineło kilkanascie minut od telefonu mojego ale skoro ruter wyzerowałem całkowicie to powinno sie iP zmienic wchoddze na strone do sprawdania IP i dalej pokazuje takie same jak przed restartem wychodzi na to że ip jest statyczne wiec w takim razie jak to ustawić krok po kroku by to działało jak ma działać ???? bo te porty przekierwywalem tylko nie wiem czy to dobrze robie to raz nie wiem czy dmz ma byc właczony jak tak to dla jjakiego ip dla konsoli czy dla rutera , pozatm czy ma byc UpnP właczone ?? prosze o info
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
lepsza akcja jest teraz , ziomek który miał odblokować NAT , prawdopodobnie to zrobił bo NAT jest otwarty nawet po kilku resetach konsoli i wyłączaniu i włączaniu natomiast lepsza jest sytuacja NAT jest otwarty odpalam FIFE gram 10 min mecz i bach wywala z serwerów EA , i tak już z 10 raz po czym wyłączyłem żeby dalej sie nie denerwować nie wiem jak to ziomek zrobił ale wchodząć normalnie na ruter 192.169.100.1 miałem dostep do rutera teraz nie chce mi się w ogle strona z ruterem odpalić.. porażka.. wiec nat jest otwarty a działa jak zamkniety tego jeszcze nie było :]

ps dałem całkowite wyłączenie i juz jest zamkniety ... chyba sprzedam tą konsole i dam sobie spokój...
 
Ostatnia edycja:

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ps dałem całkowite wyłączenie i juz jest zamkniety ... chyba sprzedam tą konsole i dam sobie spokój...
To nie jest wina konsoli. Xbox live dobrze działa nawet na internecie mobilnym, a Ty masz stałe łącze i takie cyrki.
Ja obstawiam że problemem jest Twój modem hg8245h. Dlatego zapytaj czy jest możliwość przełączenia w tryb bridge i korzystanie z własnego routera.
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nie jest wina konsoli. Xbox live dobrze działa nawet na internecie mobilnym, a Ty masz stałe łącze i takie cyrki.
Ja obstawiam że problemem jest Twój modem hg8245h. Dlatego zapytaj czy jest możliwość przełączenia w tryb bridge i korzystanie z własnego routera.
hmmm nie bardzo rozumiem , o co CI chodzi , rozmawialem dziś z informatykiem i powiedział że ip jest stałe tylko że schowane za NATem nie rozumiem tego że niby kilka osob ma takie samo czy cos takiego nie bardzo wiedzialem o co mu chodziło bo w pracy z nim rozmawialem , pozatym powiedział że coś tam pozmienia w ustawieniach i bedzie działało ale widzę że nic nie poprawił bo dalej zamknięty , apropo tego własnego rutera to skąd mam go wziąśc mam tylko ten ruter od nich który mi dali do umowy ten huawei ....
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tryb Bridge to jest tryb pracy routera. Będziesz miał wtedy IP zewnętrzne na urządzeniu końcowym bez nat'u

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
po prostu dla mnie to wszystko jest chore mamy XXI wiek , zeby microsoft z tym czego nie zrobił , po co kupować konsole za ponad 1tys złotych do tego 200 zł za roczny dostep do tego szybki internet 50 Mbit/s + tv 4k i zeby nie mozna było zagrać normalnie to jest po prostu chore , ja jako zwykly zytkownik powinienem wlaczyć konsole odpalić gre ktora tez nie mało kosztuje i grać kiedy chce a nie jakieś pierd.... z trybami , mapowaniem portów , upnp, dmz i inne chu... po prostu to jest żenada do czego to dąży... nie wiem zadzwonie jutro do tego typa i sie spytam bo niby miał coś pozmieniać , dalej nie mam dostepu do rutera z poziomu komputera i nat dalej zamkniety ...
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tryb Bridge to jest tryb pracy routera. Będziesz miał wtedy IP zewnętrzne na urządzeniu końcowym bez nat'u

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
to powiedz mi bede potrzebował kupować kolejny ruter czy jesli jest ten typ pracy bridge na moim ruterze to powinno być ok i powinien nat byc otwarty ?? czy jak?? i jeszcze ma pytanie do Ciebie wiesz moze czemu nie wyswietla mi adresu ip , mac i dns na konsoli jak wchodze w zakladke siec a potem w ustawienia zaawansowane ??? wczesniej to sie wysiwietlalo jak dobrze pamietam ...
 
Ostatnia edycja:

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
czyli jak rozumiem będę musiał kupić nowy ruter czy nie ?? może podpowiecie jeszcze ewentualnie co można zmienić jeśli będę rozmawiał z tym człowiekiem przez telefon może się uda coś zdziałać zamiast kupować nowy ruter??
 

lutek21

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
rozmawiałem z infrmatykiem z sieci mówił że jest opcja zmostkowania tego urządzenia teraz pytanie do was , będe potrzebował kupić nowy ruter jak tak to jaki ?? i co później jak z montażem i uruchomieniem żeby to działało tylko pytanie czy jak kupie będzie na 100% nat otwraty nie żeby sie okazało że wydam na nowy ruter i dalej będzie lipa ... proszę was o pomoc !
 

Do góry Bottom