NAT - Xbox One - Internet radiowy(router)

ViscaBarca

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,

mam problem z otworzeniem NAT, NAT w konsoli cały czas zamknięty, wczoraj udało mi się go otworzyć włączając DMZ i wpisując IP, lecz po ponownym włączeniu nadal jest "ZAMKNIĘTY"

Czytałęm poradniki i próbowałem to zrobić, poniżej screeny jak to wygląda u mnie

Internet- radiowy
Router - Dlink DIR-600

Bedę bardzo wdzieczny za pomoc.
 

Attachments

Miki1986

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja bym zaczął od ustawienia statycznego adresu IP. Bez tego otwieranie portów nic nie daje
 

ViscaBarca

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A jak to zrobić? Czy dostawca musi mi ustawić statyczne IP?
 

Miki1986

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
U mnie to wygląda tak
MIKI to nazwa mojej konsoli
 

ViscaBarca

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie bardzo da się to otworzyć, a wszystko z leksza zamazane:/
 

Miki1986

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
uploadfromtaptalk1451570283577.png
 

ViscaBarca

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zrobiłem tak z XBOX one i nadal NAT zamkniety:/
 

B0ni3k

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam radiowke tez i tez nat byl zamknięty zglosilem dostawcy i bez żadnych problemów mi zmienił na otwrty i tak jest do tej pory ;-)
 

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam radiowke tez i tez nat byl zamknięty zglosilem dostawcy i bez żadnych problemów mi zmienił na otwrty i tak jest do tej pory ;-)
U mnie było dokladnie tak samo.
 

B0ni3k

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam dokladnie ten sam router :) nie jest zły jak za te pieniadze
 

marlis93

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja też miałem podobnie jak koledzy. Jeden telefon do dostawcy internetu i NAT otwarty.
 

unseen

Banned
Świeżak
Wasz problem to nie konfiguracja routera tylko ISPa. Najlepszym wyjściem to poproszenie o ustawienie u ISPa waszego modemu na tryb bridge (większość sieci radiowych) lub przy sieciach np. komórkowych często nazywają to "usługą VPN" (co właściwie z VPNem ma niewiele wspólnego, ale tak to się nazywa bo wiadomo od razu co klient chce). Chodzi głównie o to by wasz router na WANie dostał IP publiczne (nie ma znaczenia czy będzie dynamiczne czy statyczne) i by ISP nie blokował wam ruchu. Wtedy to wy za pomocą waszego routera zarządzacie siecią i ruchem zewnątrz<=>wewnętrz. Są oczywiście przypadki ISPów, którzy ustawiają wam adres publiczny na WAN, ale i tak filtrują ruch i dlatego zazwyczaj to konfiguracja po ich stronie jest problematyczna. I zazwyczaj ISP robi to ze względu na "bezpieczeństwo swoich klientów".

I teraz tak, jak ustawicie działanie NATa (przy problemach zazwyczaj jest tak, że nie chodzi o regułki na waszym routerze tylko u ISPa) na działanie strict to wtedy będziecie musieli wklepywać regułki które wyglądają dla XONE by zebrać to do kupy następoująco:

PORTY WYŁĄCZONE Z BLOKOWANIA

  • TCP out
7500-17899
30000-40399​
  • TCP in
53, 80, 3074​
  • UDP out
53, 88, 500, 3074, 3544, 4500, 1200, 1001​
  • UDP in
53, 88, 500, 3074, 3544, 4500, 1200, 1001​

PORTY FORWARDOWANE DO KONSOLI
  • TCP
3074​
  • UDP
88, 500, 3074, 3544, 4500​


Ogólnie jednak trzeba pamiętać, że jak już się zaczyna grzebać w otwieraniu portów to jest to:
  • dość niebezpieczne, bo każdemu z zewnątrz dajemy otwarty dostęp do naszej sieci
  • powyższe ustawienia forwardowania podziałają tylko dla 1 konsoli w sieci lokalnej; jak będzie ich więcej, lub będą urządzenia, serwery, usługi co też wymagałyby otwierania kolejnych tych samych portów to całość nie będzie działać jak należy
 

Armin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zadzwoń do dostawcy internetu i poproś o podpięcie do publicznego adresu IP. Taka usługa to zazwyczaj jednorazowa opłata wielkości 5zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom