NAT zmienił się z otwartego na umiarkowany

pawel1992xxx

Świeżak
Świeżak
Witam,
Posiadam router DWR-921 oraz konsole XO. Od początku posiadania konsoli była podłączona przez wifi bez żadnego ustawiania routera, NAT był zawsze otwarty ( mam w nim kartę Plusa z LTE). Wczoraj połączyłem router z konsola za pomocą kabla żeby sprawdzić czy ping będzie mniejszy. Po podłączeniu, NAT przeszedł z otwartego na umiarkowany, więc zrezygnowałem z kabla. Po połączeniu się przez wifi mam teraz NAT umiarkowany (wcześniej był zawsze otwarty). Reset nie pomógł. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
 

Okifax

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pojawił mi się dokładnie taki sam problem. Nagle nie wiedzieć czemu i skąd, pojawił się "NAT umiarkowany". Teoretycznie w niczym to nie przeszkadza. Z tego co pisze MS nie będzie można (nie w każdym przypadku - i to jest zastanawiające) prowadzić rozmów podczas gry.
Nie wnikając za bardzo skąd i dlaczego się to wzięło - u siebie rozwiązałem problem w następujący sposób. Adres IP konsoli na stałe (nie z DHCP) i na routerze adres dopisany do strefy DMZ (demilitarized zone). I jak na razie działa.
 

pawel1992xxx

Świeżak
Świeżak
Pomogło wyczyszczenie adresu MAC w konsoli.

Pozdrawiam.
 

pawel1992xxx

Świeżak
Świeżak
"Nie chwal dnia przed zachodem słońca" - problem po jakimś czasie wrócił...

Pozdrawiam.
 

bigfranc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam dokładnie to samo ale u mnie było odwrotnie-jak miałem podłączenie wifi to był nat otwarty,teraz jak mam po kablu to nat ograniczony.
Dodam jeszcze że po kablu śmiga u mnie dodatkowo ps4 i tam zawsze mam nat2 i zero problemów.
 

Do góry Bottom