1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

NBA 2k11 - podstawy i porady.

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez BCG-pl, Listopad 15, 2010.

1. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    Od niedawna mam NBA 2k11 i niestety kompletnie nie ogarniam tej gry. Jest to chyba 1. taka gra, w ktorej po prostu nie potrafie opanowac, a gram na konsoli juz gdzies od 10 lat :p. Gram w tutoriale itd., ale nie jestem w stanie zapamietac tych wszystkich zagran, a nie wiem, ktore sie tak naprawde przydaja podczas gry. Prosilbym kogos, kto umie grac, zeby napisal mi jakies podstawy i porady (najlepiej z przyciskami). Oczywiscie mozna pominac zagrania typu podstawowe podanie, chodzi mi o jakies bardziej zaawansowane bloki, zagrania itp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. gruchalbn

gruchalbn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin
    Przyłączam się do prośby o taki poradnik (rady) :) Bo ogólnie ciężko cokolwiek takiego znaleźć.
    Rozegrałem już ponad 70 meczy w "my player" i dalej mam spore problemy z tą grą :(

4. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    w opcjach macie ustawienia kontrolera. Poczytajcie ,a będziecie wiedzieć który przycisk za co odpowiada. W "my player" wystarczy robić to co ci każą przed meczem i zdobywać jak najwięcej pkt. Poradników do tej gry to raczej nie ma, musicie ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć !

5. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    z pojedynczymi przyciskami nie ma problemu... chodzi o rozne kombinacje itp. gralem w tutoriale ale nie wiem co jest istotne podczas meczu a nie jestem w stanie zapamietac dajmy na to 70 zagrywek w ofensywie i tyle samo w defensywie.

6. robertoto

robertoto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja tam nie wiem gdzie ty masz tam problem. grunt to defensywa, czyli trzymaj przeciwnika ktorego kryjesz z dala od kosza a jak podchodzi blizej to sie "klej" do niego na lewym spuscie. czasem na lb jak go kryjesz mozesz zawolac kumpla aby ci pomogl. jak chce rzucac nie musze mowic ze wypada skoczyc do bloku a pozniej ewentualnie to zebrac(y). na tym moja defensywa sie konczy i wiecej tam nie trzeba. co do ofensywy, graj sporo bez pilki. toruj swoim droge do kosza(b). jak jestes nie za wysoki i dobrze dryblujesz to walnij serie zwodow(lewy spust + lewa gala) i pod kosz. zaleznie od pozycji, asystuj, wsadzaj, graj alley-opp(lewy spust+b) rzecz jasna zbieraj pilki. jak jestes wysoki i silny rzucaj w tloku ,a moze cie z fauluja ;d nie trac glupio pilek, tzn nie wal z tarana w przeciwnikow, nie podawaj do przeciwnikow itp. jestes dobry za 3? jak masz pozycje(czyt. gdy nie jestes kryty) rzucaj. jak chcesz kogos przejsc mozesz zamarkowac rzut. czasem sie nabieraja na to.(wcisnij x i odrazu pusc, ,po czym lewa gala i prawym spustym na kosz biegnij). tyle ci powinno wystarczyc aby ocene A zdobyc. troche kreatywnosci dorzuc i bez problemu ogarniesz gre.

ps. sorki nie spojrzalem na date

7. Xaron

Xaron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Na krzyżaku masz zagrania (na początku mogą wydawać się trudne ale lepiej trochę akcji stracić i się tego na początku nauczyć) akcje są na tyle proste że zawsze masz pokazane co musisz zrobić np. iść po lini lub skorzystać z zasłony zrobionej przez kolegę z drużyny. Mam nadzieje że pomogłem powodzenia :)

8. szymek488

szymek488 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zambrów
    w My Player jak jesteś PG - Point Guard (rozgrywający) to na krzyżaku masz zagrania, ale na początku one nie działają trzeba chyba mieć więcej podań albo czegoś;d A poza tym wyświetlają Ci się strzałki po których masz biec, podać lub zrobić zasłonę. Ja biegam sam i gram dużo Pick & Roll'i i zawsze te 10 asyst jest na mecz;d. A co do rzutów biegam na wolne pozycje i rzucam jak mam czysto, a pod kosz wchodzę i wciskam lewy trigger i Y i robie HOT STEP no i zdobywam pkt. Potrenuj na Freestyle : albo masz w Practice tam Opcje PLAYS i poćwicz sobie ;)

9. haker10103

haker10103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    po pierwsze - wejdz w ustawienia kontrolera/gry i zmien rzuty i osobiste z Real FT na Shooting Time, czy jakos tak. po drugie, wejdz w Presentation i ustaw sobie Jumpshot Feed Back. po co to? a po to, ze lepiej sie gra. musisz w idealnym momencie puscic prawy analog (rzucajacy), aby pilka dostala Good Release (zielone swiatlo) i prawdopodobnie (np. Shaqiem za 3 z Good Releasa nie trafisz :p ) wpadla do kosza. oczywiscie tacy shooterzy jak np. kobe, durant czy nash beda trafiac duzo pilek z bad releasa (czerwone swiatelko).
    co do difa - nie polecam Ci grac strefowa obrona. poprostu ciezko sie polapac, kogo jest dany zawodnik. jezeli przegrywasz w ostatnich minutach meczu/kwarty, to ustaw krycie na calym boisku, aby przycisnac przeciwnika. robisz tak - krzyzak w prawo (lewo?), aby odpalic playbooka na difa, oczywiscie pilke musi miec przeciwnik, przejezdzasz na zakladke obok (RB bodajrze) i klikasz Y. aby wrocic do zwyklego krycia, robisz tak samo, ale zamaist Y klikasz A.
    mam nadzieje, ze troche pomoglem ;) w nba od 2k gram od 2k8, takze troche ogarniam :p

10. Lunevil

Lunevil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włocławek
    Panowie, na przyszłość radzę czytać daty postów :)

11. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    A ja mam takie pytanie co do defensywy.

W FIFIE gdy przytrzymasz A, zawodnik biegnie do przeciwnika z piłką. Czy w NBA 2K11 jest też taki przycisk, by zawodnik automatycznie przykleił się do przeciwnika? Bo jak podbiegam do przeciwnika samą lewą gałką, to zaraz jakiś mały zwodzik zrobi i już mi ucieka.

Skoro problemy nadal są i ludzie chcą pomocy, to po co tworzyć nowe tematy zamiast spytać się w starszym? Poza tym, czemu robisz OffTop? Nie jesteś modem, tylko Newsmanem.

EDIT
    Mam jeszcze jedno pytanie. Często gdy gram w defensywie, to przeciwnik w sytuacji 1 na 1 po prostu robi obrót, zrywa do sprintu i kończy akcję pięknym dunkiem, a moja drużyna stoi jak sparaliżowana. Da się temu zapobiec?

12. kangurello19

kangurello19 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wałbrzych
  13. robertoto

robertoto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ad dogg
    na lewym spuscie mozesz sie przykleic do zawodnika jak przy nim stoisz aby ten sie swobodnie nie poruszal. ale nie ma tak latwo jak w fifie. sam musisz za nim biegac ;] mozesz nalozyc podwojone krycie na niego, mozesz tez probowac wymusic faul, albo po prostu, jesli go pilnujesz przykleic sie i pozniej ewentualnie wyskoczyc do niego, lub gdy go nie pilnujesz, mozesz dobiec w ostatniej chwili i doskoczyc z blokiem. oczywiscie mozesz sprobowac ukrasc dziadowi pilke ale mi to nie wychodzi. (wiadomo jestem centrem i gora to 50 steals)

14. kangurello19

kangurello19 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wałbrzych
    Pytanie nie ważne już bo sobie poradziłem pozdrawiam

15. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    A mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze gdy Rajon Rondo jest przy piłce, to robi zwód i szybki zryw do sprintu i zawsze to paraliżuje drużynę. Jest na to jakaś kombinacja? Bo ja trzymam spust i kręcę analogiem, i nic. Jedynie co robią, to jakieś małe zwodziki, a obrona bardzo szczelna :)

16. haker10103

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    lul, u Ciebie kazdy robi obrot i zryw do sprintu :D jezeli Ty go kryjesz, to nie dawaj mu sie latwo przejsc. najlepiej kryj go w odleglosci 1m, bo on ma slaby rzut. jezeli podejdzie w okolice low posta, to przyklej sie do niego, bo moze jakiegos flootera Ci rzucic.

17. alexpato#

alexpato# Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hehe Rondo mój kochany Rondo, gdy robie nim 'signature move' to obrona wszystkich drużyn pada, od Fakersów przez Miami skończywszy na Cavs.
    Gra jest kozacka, polecam podstawowe zagrania jak sprint+rzut=dunk, jak agresywna_obrona+fake_pass=podanie na alley-oopsa, jak ogarnie się A-O to gra jest duużo przyjemniejsza.
    Poza tym polecam rozeznać się (dla nowicjuszy w My Player), za co odpowiada dana pozycja, wiadomo np, że centrem nie gramy na obwodzie, raczej staramy się grać w pomalowany, a z drugiej strony jak gramy PG, to z reguły gramy na 7-8m, czekamy na odpowiednie podanie, jakiś dobry move, czy agresywnie wchodzimy pod kosz. Polecam nawet najprostsze metody jak sprawdzenie tego na wikipedii, jak macie jakieś problemy z pozycjami, bądź jakimiś zagraniami to chętnie pomogę.

Edit:
    Do gościa który ogarnął instalowanie składów z tej strony którą dał pare postów wyżej, jak możesz to napisz mi na PW bądź w jakimś temacie jak to zrobić, proszę!

Okej, MAM!

18. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    witam.
    mam problem z rzutami.. wiem to wydaje sie glupie ale naprawde nie moge tego ogarnac, wiem ze powinno sie rzucac intuicyjnie ale pewnie ktos z was ma juz to rozpracowane..
    mniej wiecej w jakim momencie puszczac "x" zeby pilka zazwyczaj wpadala?? probowalem juz roznych technik i wszystko 50-50, a w meczu potrafie nie trafic nawet do 4 razy z rzedu, z obwodu, srodka pola a i nawet z bliska sie zdarza.
    Prosze o pomoc :)

19. haker10103

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    Po pierwsze, nie rzucaj X, tylko prawym analogiem, o wiele latwiej jest. Po drugie, wlacz sobie jumpshot feedback - opcje -> presentation -> na dole masz Jumpshot Feeadback. Jezeli to wlaczysz, bedzie Ci sie pokazywalo, czy dobrze pusciles analog, czy nie.

@edit
    Teraz ja mam pytanie - mozna ustawic, aby kryc jednego zawodnika na calym boisku? Wiecie, gram Lakersami na Miami i chce, aby Kobe kryl Wade'a na calym boisku. Jak to zrobic?

20. DKAS

DKAS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Wchodzisz w trakcie meczu w Coaching------ Defensive Settings i tam dajesz w prawo kilka razy i masz doubble team klikasz A aż pojawi się always.

21. RastaSoldat

RastaSoldat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jaworzno
    nie double team tylko pressing.

Wczytywanie...

Poleć forum