1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Need for Speed: Most Wanted 2012

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 2, 2012.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Nazwa: Need for Speed: Most Wanted 2012
    Rodzaj gry: Wyścigi i rajdy
    Data premiery w Polsce: 31 października 2012
    Producent: Criterion Studios
    Wydawca: Electronic Arts
    Wydawca PL: Electronic Arts Polska
    Dodatkowe Kontrolery: Kinect

Opis:

Need for Speed: Most Wanted to wyprodukowana przez należące do koncernu Electronic Arts studio deweloperskie Criterion Games gra samochodowa, stanowiąca bezpośredni sequel hitu z 2005 roku. Gracze wcielają się w role kierowców luksusowych samochodów i uczestniczą w emocjonujących, nielegalnych wyścigach na ulicach wirtualnej metropolii.

Ps. Każdy post bez opinii będzie karany warnem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Odpalając nowego Need for Speeda nie spodziewałem się rewelacji ani niczego wyjątkowego. Pomyślałem sobie, EA wydało znowu odgrzewanego kotleta (twierdziłem tak na podstawie materiałów w sieci oraz moich obserwacji gry na tegorocznym WCG w Warszawie) ot co. Jednak już przy pierwszym odpaleniu tej gry zobaczyłem jaka ta gra jest strasznie... dobra!

Gra bardzo przypomina poprzednie części (tj. Hot Pursuit oraz The Run, stąd skojarzenia z kotletem ;) ), jednak ma w sobie coś więcej. Jak Hot Pursuit zanudził mnie jeżdżeniem po tych autostradach oraz ściganiem piratów drogowych, a The Run swoją bzdurną fabułą i sposobem prowadzenia rozgrywki, tak Most Wanted zaczyna mi się coraz bardziej podobać, ta gra ma to coś.

Na ogromny plus według mnie zasługuje świetny model jazdy, dawno nie widziałem tak dobrego w żadnej wyścigówce (może dlatego że bardzo mało w nie gram?). Jadąc 200km/h czujemy autko, czujemy jego moc, a sterowność wcale nie jest bardzo dobra i intuicyjna. Łatwo wypaść na zakrętach oraz wbić się na zderzenie czołowe z jakimś NPC. Jednak w ogólnym rozrachunku jest to na dłuższą metę bardzo intuicyjne i przyjemne, przez co gra nie odpycha aż tak bardzo jak rzeczony wyżej Hot Pursuit w którym robiliśmy kosmiczne poślizgi.

Co do innych rzeczy, które mi się podobają:
    - na pewno soundtrack choć żadna część NFS nie miała z tym problemu (no może poza tym durnym dubstepem dla gimnazjalistów)
    - graficznie nie jest źle choć mogłoby być lepiej (Frostbite 2.0)
    - fajny system zdobywania nowych aut (znajdywanie ich na różnych parkingach)

Co mi się nie podoba:
    - brak tuningu (chyba oczywista kwestia)
    - głupi system odblokowywania nowych przedmiotów i ulepszeń do aut
    - brak fabuły (gra robiona typowo na granie po sieci)
    - słaba optymalizacja (pomimo mocnego PC, gra potrafiła przyciąć do 30-50 fps z domyślnych 60)

W ogólnym rozrachunku gra wypada nad wyraz dobrze, chociaż spodziewałem się ogromnego gniota, a wyszło jak wyszło. Na pewno boli to że podtytuł tej gry to "Most Wanted", a zabrakło w niej kultowego dla starszych części serii tuningu oraz brak jakiejkolwiek fabuły, co boli mnie głównie dlatego że jestem staroszkolnym graczem i nie przemawia do mnie rozgrywka on-line w każdym wydawanym tytule. Niektóre gry po prostu powinny zostać dla mocnego singla. Podsumowując, daję tej grze ocenę mocnego 6/10, ponieważ ma w sobie to coś, jest na pewno lepsza od dwóch ostatnich bardzo kiepawych NFS-ów.

4. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    sory ale nie wiem w jaka gre grales bo tak zrytego modelu jazdy to dawno nie widzialem, drifty w zakretach przy 200km/h to nawet w najwiekszym arcade nie widzialem pomijajac fakt ze samochod skreca z mega opoznieniem przez co jazda z wyzszymi predkosciami jest wkurzajaca tymbardziej ze jak juz zareaguje na ten skret to robi prawie 90 stopni, o wiele lepszy byl model jazdy z gniotowatego The Run, po drugie znajdywanie samochodow to chybiony pomysl, co to za frajda na samym poczatku gry miec megafure a to co najbardziej mnie wkurzylo to brak ustawiania poziomu trudnosci, nie wszyscy jezdza mega dobrze od samego poczatku aby miec do wyboru pelno trudnych i srednich wyscigow a tylko kilka latwych, do tego policja ktorej sie praktycznie nie da uciec, dla mnie to mega gniot i zniszczenie marki Most Wanted, o wiele lepiej gralo mi sie w gniotowatego The Run bo przynajmniej mialem tam te 4h jakiejs fabuly, dla mnie jest to slaba gra i dopoki Criterion bedzie robic te gry to nic dobrego z tego nie bedzie

Dlatego właśnie ta gra dostała 6/10, a nie powiedzmy 9/10. Napisałem że model jazdy jest ok, ale nie jest idealny. Jasne jest na rynku wiele lepszych gier, które zapewniają więcej frajdy, ale moje odczucie jest takie że ta jest całkiem niezła i można przy niej bardzo miło spędzić czas. To się nazywa obiektywna opinia :) // Hextor

5. Antarsan

Antarsan Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Śrem, Poland, Poland
    Osobiście zgadzam się z oceną. Model jazdy w większości jest ok, w przypadkach, kiedy ewidentnie ignoruje próby skrętu. Oszukujące AI przeciwników, którzy pomimo tego, że ich zdublowałem, po jednej kraksie są wszyscy przede mną. Soundtrack w którym spodobały mi się dosłownie DWA utwory (oba The Who). I przede wszystkim - CYWILE. Matko jedyna, cywile w tej grze to kretyni. Wiele razy przegrałem wyścig, bo ktoś sobie stanął (!) na środku skrzyżowania. Pomimo tych wad trzeba jednak przyznać, że bywa satysfakcjonująca. Nie miałem za dużych oczekiwań, więc się nie zawiodłem ;)

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Jeżeli Need for Speed ma wrócić do świetności serii, to jest na dobrej drodze. Zdecydowanie przewyższa HP 2010 i The Run. HP było w ogóle pomyłką, zagrałem tylko w demo, ale ani myślałem o pełnej wersji, bez przesady, żeby samochody miały paski życia i gra nas zmuszała do ich eliminacji (wywierała taką potrzebę na graczach), spoko, gra arcadowa ale bez przesady, żeby sportowym autem eliminować tony radiowozów. The Run miał momenty bardzo dobre, ale też bardzo słabe i frustrujące w Most Wanted jest już o wiele lepiej, bo plusy przeważają nad minusami. Otwarte miasto dobrze wykonane, daje nam swobodę i po prostu świetnie się po nim jeździ! Pościgi są dobre i emocjonujące, jednak czasem potrafią wkurzyć te radiowozy, które przeszkadzają nam w wyścigu (a takie wyścigi są oskryptowane do bólu, zawsze z tego samego miejsca zacznie się pościg). Ale cały feeling jazdy i pościgów jest świetny, czuć tytułową potrzebę prędkości, gra naciska na nas byśmy jechali szybko, bardzo szybko, przeciwnicy są ciekawi, nie pozwalają nam się nudzić czy wpadać w monotonnie jazdy, są agresywni, są szybcy i siedzą nam na ogonie gdy prowadzimy. Brak fabuły takim mocnym minusem nie jest, tzn. nie przeszkadza to mocno w rozkoszowaniu się grą. Brak tuningu to największy minus, a raczej strzał w kolano twórców, bo z tym aspektem mielibyśmy na pewno godnego następcę Most Wanteda z 2005 roku. Motyw z autami też nie jest zły, ma to swoisty klimat, gdy jednym autem robimy wycieczkę po mieście, szukając i odkrywając nowe gabloty, to tak jak w GTA, jedziemy przez miasto, spotykamy różne auta ale musimy się zatrzymać i zabrać to auto, które nam się podoba. Przed zagraniem obawiałem się, że nie będę miał motywacji, do dalszego ścigania się i przechodzenia gry i trochę te obawy są spełnione, trochę nie. Wiem, że pobiję wszystkich kierowców z listy i na tym skończę grę, nie sprawdzę wszystkich aut, ba, sprawdzę tylko te, które mi się spodobają, np Subaru Impreza, Dodge Viper, Lamborghini, Chevrolet etc. Tuning mechaniczny jest prosty i przejrzysty, może to i lepiej że jest tylko 5 części do wymiany po 3 rodzaje bo nie wiem, czy chciałoby mi się grzebać przy tych sprzętowych sprawach. Modele wyścigów też nie są złe, 1 łatwy, 2 średnie i 2 trudne, pierwszy pozwala nam obeznać się z autem, a potem robi się ciężko i musimy dać z siebie wszystko, choć zazwyczaj kluczem do zwycięstwa jest obeznanie się z trasą. Z minusów to muszę wymienić sposób gubienia policji, trwa on po prostu zbyt długo, gdy uciekniemy wreszcie z zasięgu pościgu na 4 poziomie musimy czekać kilka minut (!) by zgubić pościg, a do tego czasu na pewno znajdą nas gliny, tak jakby nie mógł jeden pasek spać i kończyć pościg, denerwuje to zwłaszcza, gdy kończymy wyścig z pościgiem, ściganci uciekają a my musimy użerać się z mundurowymi. Drugim minusem jest menu i mapa które się cholernie długo ładują, ja nie wiem, gra jest płynna, menu płynne ale przejście z jednego do drugiego trwa wieczność, co wkurza, przy ciągłym restartowaniu wyścigów. Ogółem nie jest źle, jak się znajdzie ulubiony samochód i jeździ się po mieście daje grze spokojnie 8/10 ale patrząc na inne aspekty ocenka leci w dół i pewnie będzie się wahać miedzy 6 a 7.

Przepraszam za brak akapitów, wiem, że taki tekst się gorzej czyta, ale nie chciało mi się mojej wypowiedzi grupować na akapity ;)

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum