Next-geny czy sukcesywna wymiana części PC.

radek8_85

Użytkownik
Użytkownik
Jak w temacie. Na dzień dzisiejszy porównując PC-ty z konsolami nie ma takich różnic jak wtedy gdy był PS2. 3/4 gier wychodzi także na PC-ty. Czytając o coraz większych zabezpieczeniach konsol, będzie coraz ciężej z przeróbkami, jeśli wogóle będą i wtedy pozostaje kupować gry po 200-300 zł (mam na myśli gry które weszły do sprzedaży, bo tak to ok. 2 lat trzeba czekać aż stanieje np. do 100 zł). Jest jeden taki wielki plus jeśli chodzi o wojnę między PC vs konsole, że wydajesz raz na konsolę i grasz do bólu nie przejmując się żadnymi wymaganiami (przez ok. 5 lat lub do zepsucia). Ale duża ilość osób ma w miarę nowe komputery i żeby grać w najnowsze gry (które nie mają takich kosmicznych wymagań do sprzętu jak kilkanaście lat temu) nie odczuje się tak bardzo wydawanych pieniędzy na części w czasie.
Dlatego chciałem się zapytać tych co bardzo dobrze orientują się na rynku komputerowym i growym, co będzie bardziej opłacalne przyszłościowo ?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Zależy dla kogo. Dla mnie nie opłaca się kupować konsoli. Raz że jest to zamknięty sprzęcik w obudowie, bez możliwości rozbudowy. Dwa - ma bardzo ograniczone możliwości. Na komputerze możesz zarządzać wszystkimi plikami, obsługiwać pakiet Office, uczyć się pierdyliarda rzeczy, renderować filmy, grać w lepszej oprawie graficznej (+ mysz i klawiatura - wiadomo <3).

Zależy czego potrzebujesz. Czy multimedialny kombajn jakim jest komputer, czy też zabaweczkę do grania, nie patrząc na jakość oprawy graficznej jaką jest konsola. Proste :D


PS. Nie, nie trzeba co chwila wymieniać części. Koleżka, który 3-4 lata temu kupił kartę graficzną za grosze - 600-800 zł do dzisiaj może pograć w większość nowych tytułów w średnich/wysokich detalach bez problemu.
 
R

rowerser

Guest
Takie pytania to do wróżki :) wiadomo, że na konsola się starzeje, więc jak zależy Ci na ciągłym graniu w HD (w przyszłości pewnie UFHD) to tylko PC i ciągła wymiana części.
 

radek8_85

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie, wszędzie ludzie piszą, że na konsoli gorsza grafika itp. niż na komputerze, ale żeby mieć tą lepszą grafikę na kompie to musi to być mini kombajn raczej, czy się mylę ?
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Tylko czy opłaca się dla samej grafiki wydawać powiedzmy co roku parę stów (jak nie więcej) na nowe karty graficzne (może później procek czy też RAM)?
A tak kupujesz konsole za powiedzmy 1,800 ,- i przez pewien czas masz spokój, a jak mówiłem grafika to nie wszystko. A nigdy nie będzie tak że grafika z konsoli będzie tak jak Very Low albo Low na PC. Raczej taki Medium. Co według mnie jest to przełknięcia.
 

radek8_85

Użytkownik
Użytkownik
Zapomniałem w 1 poście napisać jaki mam komputer: Core 2 Duo 3,0 Ghz, 4GB DDR II, Radeon HD 6850
 

Los_Emilos

Użytkownik
Użytkownik
Komputer to też już stara architektura (nie mówię że zła), nowe procesory Intela wymagają nowych podstawek, czyli bez wymiany mobo się nie obejdzie. DO tego wymiana pamięci na DDR3. Nie będą to małe pieniądze.
 

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Mam kompa z przed dwóch lat, i w przyszłości zamierzam kupować gry tylko na konsolę bo nie uśmiecha mi się wydawać 2000 - 2500 zł co dwa lata. (Szczególnie że mam 12 lat i na takiego kompa musiałbym zbierać tysiąc miliardów lat.) Dla mnie komputer to już bardziej narzędzie do przeglądania stron niż do grania. (Chociaż czasem pogrywam na Steamie w Black Ops 1)
 

4Fun

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Next-geny czy sukcesywna wymiana części PC.

pc machina gamingowa, drogie jak .uj, tańsze gry
konsola ucięty pc (gorszy°), tańszy, droższe gry

° ponieważ grasz na ukrojonej części gry czyt. grafice itp.

ZaTapatalkOwane z Samsung Galaxy Y
 

radek8_85

Użytkownik
Użytkownik
A jeszcze w sprawie grafiki. To, że niby lepsza niż na konsolach, to są w porównaniu standardowych ustawień detali ? Czy porównania konsola vs ultra ustawienia PC ?
Jeśli te 2, to testy nie mają sensu, bo bardzo minimalna liczba osób ma takie komputery żeby grać we wszystkie gry na maksymalnych ustawieniach.
 

Los_Emilos

Użytkownik
Użytkownik
A jeszcze w sprawie grafiki. To, że niby lepsza niż na konsolach, to są w porównaniu standardowych ustawień detali ? Czy porównania konsola vs ultra ustawienia PC ?
Jeśli te 2, to testy nie mają sensu, bo bardzo minimalna liczba osób ma takie komputery żeby grać we wszystkie gry na maksymalnych ustawieniach.
Zależy od gry, porównaj sobie filmiki z Batman AC między wesją PC'tową a konsolową- nic do gadania nie ma. Dla mnie grafika nie jest najważniejsza, i wszystko zależy od tytułów. W przypadku PC'ta dochodzi jeszcze porotwanie z konsoli.
 

radek8_85

Użytkownik
Użytkownik
Mam jeszcze ostatnie pytanie, które mnie trochę męczy: Na ile czasu starczy mój komputer do nowych gier tak żebym nie musiał zmieniąć płyty głównej i procesora.
Bo próbuje sobie wyliczyć na co w późniejszym czasie wydać zaoszczędzone pieniądze.
Zapomniałem podać jakie mam części:
Procesor: Core 2 Duo E8400 3,0 Ghz
Pamięć: 4GB DDR II 800Mhz
Płyta główna: Abit IP-35E
Karta graficzna: ATI Radeon HD 6850
 

Los_Emilos

Użytkownik
Użytkownik
Zależy na jakich detalach chcesz grać, jeżeli wystarczą ci średnio-wysokie to co najwyżej będziesz musiał, przy następnej serii kart graficznych, wymienić swoją - co do końca też nie jest pewne. Problemy zaczną się przy następnej generacji konsol, bo znowu zacznie się wyścig zbrojeń.
 

Do góry Bottom