(Nie do końca) zwykli Gracze

wielkimistrz

Świeżak
Świeżak
Jestem nowym użytkownikiem tego forum

Chciałem podjąć dyskusję na temat który kiedyś już został podjęty (choćby na łamach PSX Extreme) ale niestety nikt go dostatecznie nie pociągnął. Chodzi mianowicie o graczy niepełnosprawnych. Sam się do tej grupy zaliczam. poruszam się na wózku a do tego mam niesprawną jedną rękę. Więc we wszystkie gry w jakie gram jedną ręką. Niemożliwe ?? Jak najbardziej możliwe. Fakt, że z pewnymi ograniczeniami. Mój sposób na granie może być uznany za „mało konsolowy”. Nie gram mianowicie siedząc rozparty na kanapie. Siadam sobie przy biurku. W ten sposób odpada mi trzymanie pada. Jako, że pady konsol tej generacji standardowo są bezprzewodowe mogę je spokojnie obracać w zakresie 360 stopni. Oczywiście z padami „przewodowymi” też tak robiłem ale albo po pranym czasie były problemy z kablem albo też kabel utrudniał dostęp do przycisków. Rzecz jasna takie granie rodzi pewne problemy. Przykładowo : w Fifę gram z padem odwróconym o 90 stopni w prawo. W związku z tym np. kiedy biegnę prawym skrzydłem i chcę „złamać” do środka, muszę de facto wykonać ruch gałką w górę. Jestem Ciekaw ilu jest tu graczy niepełnosprawnych, jakie macie problemy i jak sobie z nimi radzicie. Do dyskusji oczywiście zapraszam też graczy zdrowych
 

miro71

Użytkownik
Użytkownik
Widzisz, z niepełnosprawnymi graczami jest tak samo jak z niepełnosprawnymi osobami na ulicy - wszyscy ciągle mówią że miejsca pracy itp. będą przystosowane dla takich osób, a tak naprawdę nie wszyscy się do tego stosują. Jest to nie w porządku, ale cóż zrobimy? Wracając do konsol, twórcy tak to wszystko robią, aby trafić do jak największej liczby osób, a to, że niewielka grupa odbiorców jest niepełnosprawna, to już ich problem. Ale jak widać na wszystko jest sposób, w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności każdy dostosuje sobie styl gry do własnych potrzeb. Kiedyś oglądałem program w którym chłopak wspiął się na drzewo, a co się okazało były w nie wplątane przewody elektryczne i chłopaka poraził prąd. Stracił ręce, napięcie wyszło brzuchem i miał sporą dziurę przez którą można było zobaczyć jak pracują jego narządy, ale mimo to nie poddał się i nauczył się grać na padzie stopami. Tak jak już mówiłem, na wszystko jest sposób, wystarczy chcieć :)
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl

miro71

Użytkownik
Użytkownik
Aż się łezka w oku kręci, brakuje mi słów żeby to opisać..
 

ls29

Użytkownik
Użytkownik
Twórcy konsol powinni opracować taki pad ,żeby był przystosowany dla osób niepełnosprawnych .Myślę ,że nie jest to trudne.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
mogliby opracować rękawicę na jedną dłoń i wszycho...
albo na netbooku mam gierkę którą steruje sę poprzez ruch głową
kamerka obserwuje twoj ruch i przenosi to na ruch statku kosmicznego
no ewentualnie kinect na xboxa360 przecież już jest...
 

ls29

Użytkownik
Użytkownik
kinect troche lipny będzie ,jeżeli chodzi o bijatyki (osoby na wózku). :-(
 

Always69

Użytkownik
Użytkownik
Naprawdę szacun wielkimistrz…
Ja osobiście nie mam problemów jakichkolwiek ale kiedyś było to trochę dawno za czasów PSX kolega na wakacje wpakował sobie rękę do gipsu. Na początku też próbował grać jedna ręka ale to była masakra :D aż się powiedzmy lekko zdenerwował i przypiłował tak ten gips że jakoś łapał pada :D
 

Sagajx

Użytkownik
Użytkownik
szacun dla ciebie
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Wielki szacunek dla tych, którzy grają, mimo tego, że są niepełnosprawni.
 

Deep

Użytkownik
Użytkownik
Jak koledzy wyżej : respekt dla Ciebie. Sam czasami gram jedną ręką(a raczej próbuje) gdy w drugiej mam np. kanapkę lub jakiś napój. I pewnie was tu nie zdziwię ale wychodzi mi to co najmniej tragicznie :) Jest to tylko rozwiązanie chwilowe do puki się zniechęcę lub druga ręka będzie wolna. Co do kinecta to raczej nie sprawdzi się u autora tematu. Prawdopodobnie trzeba będzie używać obu rąk, a do tego jeszcze pewnie nóg używać. Zresztą i tak nie masz czego żałować. Moim zdaniem kinect będzie spoko tylko na papierze, w realu będzie to tylko zabawka na kilka godzin. Później rzucimy ją w kąt aby wrócić do padów. Ps3 move mogłoby się sprawdzić w twoim przypadku. Do części gier wystarczy jeden kontroler.
 

kkey

Użytkownik
Użytkownik
wielkimistrz wielki szacunek dla ciebie i wszystkich niepełnosprawnych,którzy sobie radzą grając jedną ręką
 

trykosz

Użytkownik
Użytkownik
Może takie modyfikacje padów by pomogły?

Single Handed Xbox 360 Controller Mod
 

Patrolek PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Grałem raz przez neta z takim jedny niepełnosprawnym Polakiem i przyznam, że grał lepiej niż nie jeden "zdrowy" :)
 

dominik20212

Użytkownik
Użytkownik
ja też już grałem z jednym niepełnosprawnym i na prawde nieżle wymiatał w gta 4.

nie wiem jak inni ale ja mam wielki szacun dla niepełnosprawnych. mimo to że może granie sprawia im problemy a jednak dążą do tego żeby wymiatać w gierkach .

wielkimistrzu , wielki szacun dla ciebie ... może kiedyś się zmierzymy w fife jak sobie kupie :) pozdro i dzięki za ciekawy temat
 

krzysiek058

Użytkownik
Użytkownik
Szacun.

A może joystick by pomógł ci w grze? Steruje się nim w końcu jedną ręką.
 

nvg78

Świeżak
Świeżak
szacun !
 

wielkimistrz

Świeżak
Świeżak
Wybaczcie, że się nie odzywałem ale to forum wybitnie nie lubi mojej przeglądarki i nie chciało działać. Stworzenie "pada dla niepełnosprawnych" niestety realne nie jest. Dlaczego ?? Pad taki musiałby być "uśredniony" a jest przecież tak wiele różnych ułomności że stworzenie jednego pada któryby je wszystkie niwelował nie jest realne. Pozostaje więc radzić "we własnym zakresie". Jeszcze za czasów PS2 znalazłem (w internetowym sklepie brytyjskim) pada w formie pilota nawet się nad nim zastanawiałem ale 60 funtów sprzęt + drugie tyle przesyłka przy braku gwarancji że sprzęt zadziała na "kontynentalnej" konsoli (wszystko to informacje uzyskane od sprzedawcy. A o dostaniu takiego sprzętu w Polsce zapomnijcie. Oczywiście nie kupiłem Kinect odpada ponieważ w większości gier trzeba będzie wykorzystywać całe ciało a jak kiedyś zapragnę grać w grę która polega np na odbijaniu piłeczki to poradzę sobie na padzie. Poza tym doszły mnie słuchy, że może nie działać kiedy siedzisz

trykosz - ta modyfikacja zapewne jest nieosiągalna w Polsce, poza tym jest przeznaczona pod prawą rękę a ja gram lewą

krzysiek058- joystic ?? nie słyszałem o joysticu do 360. Masz na myśli Arcadestica ?

Nad PS Move poważnie sie zastanawiam
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
zobacz konto tego kolesia YouTube - Kanal von TheKAPGUN
On też ma jedną reke nie sprawną, a mimo to gra w mw2 z powodzeniem. Zobacz jego filmik jak on sobie radzi z graniem na padzie.
 

Arii

Użytkownik
Użytkownik
Wielki szacunek dla Ciebie i wszystkich niepełnosprawnych. Podziwiam ludzi, którzy mimo swojej niepełnosprawności potrafią sobie poradzić w codziennym życiu.
Mam wielką nadzieję, że producenci gier i różnego rodzaju sprzętów pomyślą o ludziach niepełnosprawnych i zaczną dostosowywać sprzęt do ich potrzeb.
Pozdrawiam
 

Do góry Bottom