Nie działają oryginały, piraty śmigają -co jest?

boustius

Świeżak
Świeżak
Szanowni itd.

Problem opiszę od początku tej morderczej przygody gdyż nie znam się na konsolach a może pominąłem coś istotnego, co naprowadzi Was.

Dostałem X360 od brata. Około roku leżał nieużywany na strychu [w torbie foliowej] i wystarczyło wymienić laser - takie info dostałem. Rozebrałem dvd, sprawdziłem laser, domówiłem identyczny i zamontowałem. W międzyczasie wszystkie bebechy napędu i samej konsoli wyczyściłem kompresorem do pięknej zieleni układów scalonych - niczym letnia łąka...

Po wymianie lasera kupiłem 2 oryginalne gry [halo4 i thiefa]. Wsadziłem jedną, później drugą do napędu dla porównania i mocno się wkurzyłem. Konsola się zawiesza, resetuje, napęd nie chce się otworzyć a wszystkie diody na konsoli i zasilaczu świecą 'chyba' prawidłowo. Ich układ się nie zmienia i cieszą oko zielenią więc zakładam poprawne działanie.

Idziemy dalej: konsola jest przerobiona ale nie wiem na które LT. W zestawie dostałem PES2014 w formie nieoryginalnej, pirat po prostu. Po poprzednich przejściach wsadzam płytę w konsolę [wspomnianego PES'a] i... działa. Najnormalniej w świecie mnie wyśmiewa i działa. Długo i stabilnie.

Po gorączkowym kombinowaniu okazało się że:
-Konsola nie lubi oryginalnych płyt (sic!?)
-Po wsadzeniu oryginalnej wiesza się na kilka sekund po czym resetuje raz za razem [każdy kolejny jest krótszy więc po 2min nawet logo się nie wczytuje.
-Bez zrobienia chwili przerwy poprzez odłączenie od prądu, nie mogę otworzyć napędu.
-Bez różnicy czy HDD jest podpięty czy nie
-Nie wiem czy gra działa z HDD gdyż instaluje się za długo i proces instalacji przerywa reset...

Podsumowując, wszystko pięknie działa dopóki nie wsadzę oryginalnej gry, co działa jak płachta na byka. Jest to dla mnie tak bez sensu, że rozważam zatrudnienie egzorcysty - nie chcę być skazany na piraty.. Co za diabeł w tym siedzi?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
najpierw zmienić zasilacz, jak nic nie da to problem gdzieś w samym zasilaniu konsoli.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

boustius

Świeżak
Świeżak
Dziękuję Akir, pokazałeś mi słuszny kierunek. Podmieniłem kabel zasilający od PC i czas włączenia wydłużył się na tyle, że zainstalowałem grę na HDD.
Włączyłem i zostawiłem w menu gry na czas golenia wystarczający do zwisu który nie nastąpił :)
Pograłem minutę i wyskoczyło okno o ściereczce którego wcześniej nie widziałem. Wyglądało to tak, jakby wznowiona praca napędu znowu wymusiła błąd.

Nadal mam to wiązać z zasilaniem?
Zaczynam się zastanawiać czy mogłem coś zepsuć/przestawić w DVD podczas zmiany lasera.
Wolałbym nie pakować dużo pieniędzy w ciemno w tę konsolę.

EDIT: Akir - napisałeś że może być problem 'gdzieś' w samym zasilaniu. Czy Będę w stanie sam do tego dojść w domu przez rozebranie/podlutowanie etc. nie mając wiedzy technicznej? Np:'Przy kostce Y jest zielony kabel X który powinien wchodzić w Z'?

EDIT 2: Sprawa się albo prostuje albo komplikuje. Z piratami zaczęło się dziać to samo... Zapętlony cykl zawieszenia trwa póki płyta znajduje się w napędzie. Po jej wyciągnięciu [napęd zaczął odpowiadać i się otwiera] następuje cudowne uzdrowienie. Przed tym nawet na pada nie reaguje. Skłaniam się w stronę popieprzenia czegoś przezemnie.

Any Ideas?
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dziękuję Akir, pokazałeś mi słuszny kierunek. Podmieniłem kabel zasilający od PC i czas włączenia wydłużył się na tyle, że zainstalowałem grę na HDD.
Włączyłem i zostawiłem w menu gry na czas golenia wystarczający do zwisu który nie nastąpił :)
Pograłem minutę i wyskoczyło okno o ściereczce którego wcześniej nie widziałem. Wyglądało to tak, jakby wznowiona praca napędu znowu wymusiła błąd.

Nadal mam to wiązać z zasilaniem?
Zaczynam się zastanawiać czy mogłem coś zepsuć/przestawić w DVD podczas zmiany lasera.
Wolałbym nie pakować dużo pieniędzy w ciemno w tę konsolę.

EDIT: Akir - napisałeś że może być problem 'gdzieś' w samym zasilaniu. Czy Będę w stanie sam do tego dojść w domu przez rozebranie/podlutowanie etc. nie mając wiedzy technicznej? Np:'Przy kostce Y jest zielony kabel X który powinien wchodzić w Z'?

EDIT 2: Sprawa się albo prostuje albo komplikuje. Z piratami zaczęło się dziać to samo... Zapętlony cykl zawieszenia trwa póki płyta znajduje się w napędzie. Po jej wyciągnięciu [napęd zaczął odpowiadać i się otwiera] następuje cudowne uzdrowienie. Przed tym nawet na pada nie reaguje. Skłaniam się w stronę popieprzenia czegoś przezemnie.

Any Ideas?
brzydko mówiąc konsola to szrot. Sam nie zdzialasz nic

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

boustius

Świeżak
Świeżak
@up: Dziękuję za konstruktywną ocenę sytuacji...

Problem rozwiązany. Rozregulowałem odstęp i kąt prosty wiązki lasera w stosunku do płyty, za pierwszym razem kiedy rozbierałem napęd. Poziomowanie prowadnic, kilka poprawek i po kłopocie.
Nie rozumiem jakim cudem niemożność kontynuowania pracy napędu przy dużych obrotach mogła resetować konsole ale tłumaczę to tylko jednym: "Microsoft"
 

Do góry Bottom