1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nie działający przycisk Start w padzie, naprawa lub gwarancja

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Nicholas, Czerwiec 25, 2014.

1. Nicholas

Nicholas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ostatnio zauważyłem, że w padzie od Xboxa 360 nie działa mi przycisk Start i zastanawiam się, co z tym zrobić. Wątpię w to, że może być to wina fabryczna bo przez ostatnie 2 lata nic się nie działo. Jest to o tyle dziwne, że ostatnio korzystałem z tego pada co najmniej kilka miesięcy temu i wtedy wszystko działało dobrze. Myślałem o kupnie Torx'a i rozkręceniu go, ale pewnie musiałbym też do tego dokupić sprężone powietrze, a i to mogłoby nic nie pomóc. Najchętniej próbowałbym odesłać go na gwarancję, ale pad był kupiony jakoś w kwietniu 2012 i nie wiem co by z tym wyszło. Co byście zrobili na moim miejscu? Dodam jeszcze, że nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek w tym padzie działały mi wibracje - może to byłby dla Microsoftu dobry powód do odesłania na gwarancję?

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    na pada zakupionego z konsolą masz 3 miesiące gwarancji, na zakupionego oddzielnie 12 miesięcy wiec masz już dawno po gwarancji. Zostaje naprawa na własną rękę.

1 osoba to lubi.
  4. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Da się to naprawić ;)

Kupujesz Torx'a chyba T8 Security do tego butelka benzyny ekstrakcyjnej i pałeczki do uszu. Każde styki na płytce PCB czyścisz czystą benzyną ekstrakcyjną (oczywiście mocząc w niej patyczek do uszu), gumki też od strony styków (jak patyczek zrobi się czarny, to lepiej zmienić na nowy, bo ten brud już złapał). Po wyczyszczeniu wszystkiego, czekasz aż benzyna odparuje i składasz pada. Powinno już wszystko działać jak nowe :)

Kilka razy naprawiałem tak pady i wszystkie wróciły do sprawności.

1 osoba to lubi.
  5. Nicholas

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ok, w takim razie pozostaje mi zamówić potrzebne rzeczy :) To faktycznie może być po prostu wina brudu, nawet jeżeli nigdy nie zalałem pada niczym słodkim, nie kleił się itp.?

6. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak to normalne, jak pada długo nie używasz.

Jakby przycisk start nadal nie działał po czyszczeniu, to tą gumkę od strony styków możesz pomazać ołówkiem (grafit przewodzi prąd), bo z czasem te gumki się wycierają przez co nie ma styku (usterka często zauważalna w pilotach do telewizorów).

1 osoba to lubi.
  7. Nicholas

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Naprawdę wielkie dzięki, nie spodziewałem się tak szybkiej pomocy :) W piątek powinien mi dojść ten śrubokręt, więc napiszę czy się udało.

8. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jestem w 99,9% przekonany że się uda :)

Pamiętaj żeby czyścić pada bez baterii w środku.

Na sklejone przyciski pomaga mycie całej obudowy pada (sam plastik), miałem sklejony przycisk back i po myciu działa jak nowy, już nic się nie skleja :)

1 osoba to lubi.
  9. Nicholas

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Niestety dalej nie działa :/ Przez ten czas już 3 razy tam wszystko odkręcałem, czyściłem, mazałem ołówkiem i skręcałem (teraz jeszcze się zdecydowałem odciąć rumble motory, bo nie działają i tak a przeszkadzały przy składaniu pada). Nic tam nie jest sklejone, brud owszem zbiera się, ale nie jest go znowu jakoś dużo, wszystkie przyciski poza startem działają idealnie.

Wczytywanie...

Poleć forum