Nie kupię gry, bo boję się, że wyłączą serwery

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Wydawcy doprowadzili do absurdalnej sytuacji – nie chcę kupować "starszych" gier, bo obawiam się, że długo się nimi nie nacieszę.


Mam drobne pieniądze na swoim koncie na PlayStation Network. Nie dopłacam, bo na razie nie mam po co. Czekam za to na jakąś ciekawą, drobną promocję, by zawieszonych pieniędzy się pozbyć. Wydawało się, że trafiłem na niezłą okazję - Battlefield 3 za niecałe 31 zł.

Głównie ze względu na multiplayer. Tylko jest jeden problem - od jakiegoś czasu dostępny jest Battlefield 4, więc być może graczy zostało niewielu i sieciowe harce będą nieciekawe.

Tomek Stachurski zwrócił mi uwagę na coś innego - a co jeśli za kilka miesięcy serwery zostaną wyłączone?

Przecież to możliwe. Niedługo pożegnamy się z sieciowymi trybami Gran Turismo 5. Niedawno wyszła "szóstka", więc pewnie z tego powodu Sony postanowiło wyciągnąć wtyczkę z serwerów "piątki", która wyszła w 2010 roku. Nikt tego głośno nie powie, ale wydawca wysyła nam sygnał:hej, czas przerzucić się na nową wersję.

Z Battlefieldem 3 może być przecież podobnie. Niby gra jest trochę młodsza, ale być może EA zacznie działać inaczej i w końcu zabawa się skończy?

Pomijam już fakt, że "trójka" kosztuje w tej chwili grosze i wiele bym nie stracił. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Działanie wydawców z wyłączaniem serwerów doprowadziło do absurdalnej sytuacji. Nie zastanawiamy się, czy gra jest fajna, czy nie, tylko czy długo w nią będziemy mogli grać.

To, sami przyznacie, chore.

Inaczej patrzę na promocje. Sprawdzam, kiedy gra wyszła i czy to nie jest ten czas, by pozbawić ją multiplayera. W końcu są już nowsze odsłony, po co siedzieć na "przestarzałych" serwerach, trzeba iść z duchem czasu. Tak mogą myśleć wydawcy, a ja... tego się boję.

Może byłbym spokojniejszy, gdyby cały czas chodziło o gry stare, niepopularne. Ale skoro ten problem dotyka już takich tytułów jak Gran Turismo 5, to jak tu nie mieć obaw?

Wręcz przeciwnie. Nie ufam jeszcze bardziej. Skoro obniżają gry i dodatki do niezwykle niskiej ceny, to chcą po raz ostatni na tych grach zarobić. Wezmą resztki, po czym powiedzą - "do widzenia, koniec zabawy, gasimy serwery, zostaje wam co najwyżej singiel, więc się cieszcie. I bez pretensji, proszę, i tak zapłaciliście bardzo mało".

Przesadzam? Jestem niesprawiedliwy? Być może. Ale sami wydawcy mnie do tego zmusili. I z każdym wyłączonym serwerem będę obawiać się jeszcze bardziej.​


 

Neithell

Użytkownik
Użytkownik
Battlefield 3 jeszcze długo pożyje. Bardziej należy obawiać się wyłączenia serwerów dla Bad Company 2, imho wg. mnie najlepszej multiplayerowej strzelanki.
 

Makavel

Użytkownik
Użytkownik
News z d**y, serwerów Battlefield 3 aż tak szybko nie wyłączą, wciąż dużo osób w niego gra.
 

masti1986

Użytkownik
Użytkownik
Ja nie mam z tym problemu, rzadko gram na multi. Nie chce mi się jakoś...
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam nadzieję, że nie wyłączą tak szybko serwerów w BF3, bo zwykle po kilku partiach w BF4 mam ochotę rzucić płytę przez okno, ale wystarczy wtedy tylko zmienić z BF4 na BF3 i już człowiekowi poprawia się humor. Jeśli chodzi o stan techniczny multi w BF3, to jest jak dla mnie ideał.
 

Do góry Bottom