1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nie mamy pańskich gier i co Pan nam zrobi? [Steam]

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Sierpień 6, 2012.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Nie ma wyjścia - musicie zaakceptować nowy regulamin Steama. Nie wierzycie?

Kilka dni temu informowaliśmy, że Valve zmienia nieznacznie treść regulaminu tej usługi - tak, by użytkownik, który go akceptuje zgadzał się jednocześnie, że nie może pozwać firmy - wszelkie spory będą załatwiane na zasadzie arbitrażu. Pojawiła się też zmiana terminu "produkty cyfrowe" na "subskrypcje"- zapewne ze względu na działania podjęte przez Unię Europejską, by dać klientom możliwość odsprzedawania cyfrowych wersji gier. Valve zabrania wymiany lub sprzedaży gier, chyba, że samo na to zezwoli. Informuje też, że może udostępnić treści generowane przez nas firmom trzecim. Oraz zdecydowanie zabrania używania proxy - by ukrócić działalność użytkowników i sklepów, którzy próbują zakupów w Rosji i przekazywania stamtąd gier kontom zachodnim. Ciekawe podsumowanie zmian podrzucił robert777 - niestety po angielsku, ale powyżej wypisałem większość najważniejszych.

Użytkownik Reddita o pseudonimie urquan postanowił sprawdzić, co by było, gdyby nie zgodził się na proponowane w regulaminie zmiany. Wysłał do obsługi Steama następujące pytanie:

W odpowiedzi przeczytał:
    Czyli zdanie z początku tekstu nie jest prawdą: oczywiście możecie odrzucić nowy regulamin Steama. Ale czy jesteście gotowi zapłacić za o wszystkimi zgromadzonymi tam grami?

Nie jest to żadne wielkie odkrycie, bo zapis o braku zwrotów i dezaktywacji konta od dawna jest w regulaminie. Wcześniej jednak była tam mowa o częściowej dezaktywacji konta oraz o tym, że Valve może, choć nie musi, dać dostęp do gier niezależnych do Steama.

Na Reddicie oraz na samym Steamie zawrzało - dla wielu osób stało się to jasne dopiero teraz, gdy ktoś z obsługi napisał wprost, że nasze gry NIE SĄ nasze. Jesteśmy subskrybentami usługi, która daje nam dostęp do gier, jak długo zgadzamy się nam jej zasady. Poza instalacją na dysku Steam wiele nie różni się od streamowania gier przez internet.

Dla ilu graczy będzie to kubeł zimnej wody? Pewnie niewielu, a jeśli już to tylko do następnej promocji. Prawda jest taka, że od Steama (i podobnych usług) nie ma raczej odwrotu. Mylę się?

Jeśli nigdy nie czytaliście regulaminu Steama jaki akceptujecie, zobaczcie skrót, który ostatnio pojawił się w sieci.

Via: Polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ja na cale szczescie mam tylko jedna gre kupiona poprzez steam bo ona wychodzi tylko na PC a kupilem poprzez to badziewie z przymusu bo innej opcji dystrybucji nie bylo ;/

4. pajak

pajak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na komputerze, szczęśliwie nie gram, dlatego olewam ciepłym moczem Steama i inne gówna. Tylko fizyczne nośniki, dystrybucja cyfrowa mnie nie obchodzi (mam na nią w*******)

1 osoba to lubi.
  5. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    No i się zaczęło kupujesz grę, firmie brakuje miejsca na dysku to wyrzuca ją, a co tam, dlatego właśnie dystrybucja cyfrowa jest zła, nikt nigdy nie zapewni nas na 100% że po 10 latach można odpalić grę.

6. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Na steam mam kupione tylko klasyki poza garrys mod i Arma 2 dla DayZ.
    Zawsze dla mnie sa lepsze nosniki, instalujesz w kilkanascie minut i gdy juz sie nagralismy za 15 lat bedziemy mogli pokazac naszym dzieciom stare dobre gry(jezeli jeszcze bedzie sprzet na odpalenie tego) ;)

7. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Ale to są faje. Niech lepiej zrobią tokena tak jak na battle.net żeby te konta nie znikały :)

Wysłano z Galaxy SIII

8. Enz0

Enz0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Mam tylko counter strike na stimie, i praktycznie w niego nie gram :c. Nawet nie wiedzialem ze taki gnoj robi steam. Mialem ich za porzadna firme, po tym jak slyszalem jak ludzie odzyskiwali skradzione konta itp. a tu taki syf :x.

9. Eric.

Eric. Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    No, a ja mam 60 pare gier, konto dosyc cenne. Steam powoli zaczyna denerwowac. Steam i ich czapki do team fortres. O wiem, teraz bedzie "Dezaktywuj konto a dostaniesz czapke!". Jedyne co jest fajne w serwisie to przeceny.

Zatapalkowane z Neo V

10. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    dlatego lubie PLYTY I PUDEŁKA ;] MAM POLOZEONE NA PÓŁCE I MOGE JA URUCHOMIC KIEDY CHCE

11. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Gdzie masz tak niby w newsie napisane?

Tyle płaczu o to że regulamin się zmienia? Jak nie chcecie to nie korzystajcie, proste -.-

2 użytkowników lubi ten post.
  12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    No nie chcę, ale mam tam 2 gry i co jak nie zgodzę się na zmiany to mi skasują konto, w ten sposób stem pokazuje że zrobi co będzie chciał, a my możemy mu tylko wysyłać wiadomości i nic więcej.

13. Ridic4sv

Ridic4sv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    dlatego pudełkowe wersje gier to 100% zakup\ odsprzedaj

14. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Niegdy nie mialem problemu z odzyskaniem konta.
    Wysylasz ticket do supportu ze Ci niby ¨hackneli¨ konto, tam podajesz min. 1 aktywowany klucz ktory na twoim koncie+dowod zakupu i wciagu 24-48h masz konto spowrotem ;)
    Dlatego przestrzegajcie sie kupowania kont na allegro bo w wciagu miesiaca konto moze znow wrocic do wlasciciela.

15. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A idźta mi z tym Steamem stąd. Nie dość, że ceny kosmiczne, to jeszcze teraz odwalają jakieś maniany. Bym im życzył, żeby firma upadła, ale trzeba przyznać, że "stim", to jednak ogromna platforma PC-towa.

16. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Na steamie mam tylko Counter-Strike'a 1.6/cz.
    Dlatego jak już gry kupować- to wersje pudełkowe.

17. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    30 zł za wszystkie części GTA to dużo? W lato można tyle gierek za pół darmo wyrwać że głowa mała.

18. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    @up
    Lecz nadal to jest cyfrowa dystrybucja. Nie wiesz, czy za rok/dwa/pięć Valve nie padnie. Ty stracisz i pieniądze, i gry.

19. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nie chodzi mi tu o promocje, bo te są wszędzie, ale o ceny premierowych gier. Np. MW3 - 59,99 € za PC-tową wersję gry? Spoko...

20. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    To idziesz do Empiku i wersję Steamowską dostajesz za 100-130 zł w tym z płytką.

21. NikoBellic91

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Tu masz rację, no ale powiedz mi jakim cudem cyfrowa wersja jest droższa od pudełkowej?

Wczytywanie...

Poleć forum