1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nie można odczytać płyty?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez EnJoy89, Styczeń 15, 2015.

1. EnJoy89

EnJoy89 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Witam. Wiem że taki temat już był ale nic z niego nie wywnioskowałem. Posiadam X 360 Stingray 500 GB. Dziś zakupiłem sobie Burnout Paradise. Włożyłem płytę do napędu i wyskakuje błąd "Nie można odczytać dysku". Przetarłem i to samo. Następnie doczytałem żeby zainstalować. Zacząłem. Ale znowu pojawił się błąd "Nie można zainstalować". :( Płyta jest czysta i skąd takie problemy ??

Udalo mi się zagrać lecz instalacji to mi odmówił :( Dlaczego??

Wystukano z mojego GT-i9505

Ostatnia edycja: Styczeń 15, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pluta może jest regwnerowana. Rys nie ma lecz danych również

4. dreamgsm

dreamgsm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @akir@akir

Trop dobry, tylko nie do końca jest tak z tą regeneracją...

Po zregenerowaniu tysięcy płyt mam o tym trochę pojęcia, i często poprawiałem płyty po specjalistach od regeneracji po 5pln/szt roztworem z kredy w rozlatującej się Disc Buddy... Profesjonalne płyny, polerki (nazw nie podam z oczywistych względów) kosztują trochę więc "pięciozłotówkowcy" kombinują jak mogą. Dane to i tam są, tylko ten kto regenerował zapewne spierdzielił temat, a płyta zapewne jest do uratowania :)
    Kreda nie daje dostatecznych efektów przy głębokich rysach - w każdym bądź razie faktycznie płyta dla kogoś kto nie ma z tym do czynienia może wyglądać idealnie - ja na przykład spojrzę na nią i od razu odpowiem czy zainstaluje się na HDD czy nie. Ciężko mi opisać jak wizualnie wyglądają wady dyskwalifikujące taką płytę - ja to nazywam w moim własnym autorskim żargonie "wżerami" i jest to efekt źle wykonanej regeneracji bądź gównianych środków polerujących.

Reasumując - jeżeli tylko warstwa wierzchnia (ta srebrna pod nadrukiem) jest nieruszona, to jest 99,9% szansy na uratowanie takiej płyty. W wypadku Burnout Paradise raczej się nie opłaca - bynajmniej u mnie, ja biorę 20zł za sztukę DOBRZE zregenerowanej i rzecz jasna SPRAWDZONEJ płyty - ale w wypadku droższych tytułów jak najbardziej.

5. EnJoy89

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    @dreamgsm@dreamgsm wszystko ładnie pięknie ale płyta nie wygląda na zniszczoną :/ To mnie martwi.. Chociaż do burnouta mialem dodatek który zainstalował się bez problemu. Dziś mam kupic GTA V i BF 4 i boję się że będzie to samo :( Mam się czego obawiać ?? Czy to jednorazowy wybryk ?? Pozdrawiam :)

Ostatnia edycja: Styczeń 16, 2015
  6. dreamgsm

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Heh , zależy jaki sprzedawca... U mnie nie ma możliwości by na półkę trafiła gra bez sprawdzenia, a jeżeli jest w słabym stanie - to najpierw idzie na regenerację a następnie na sprawdzenie, BF4 Ci mogę sprzedać - mam za 60, GTA 5 niestety w tej chwili brak.

Pozdrawiam

7. EnJoy89

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    BF4 dzis bede miec juz. Dziekuje :) Gta juz zakupilem :D A moze ta plytke dac na regeneracje?? :)

8. dreamgsm

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    jak ktoś się na tym zna to spojrzy na płytę i już będzie wiedział czy wymaga takowego zabiegu jak regeneracja, czy przyczyna tkwi gdzie indziej...

9. EnJoy89

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Gdzie indziej? Druga płytka do burouta zainstalowała się pomyślnie. Więc o co tu biega :/?

10. dreamgsm

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przeczytaj dokładnie mojego pierwszego posta, płyta nie składa się tylko ze spodniej warstwy i nie tylko z tej strony może być problem, tak jak mówię jak nie masz z tym do czynienia i nie wiesz na co patrzeć to np. uszkodzenia warstwy refleksyjnej też nie zauważysz pewnie...

11. EnJoy89

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    @dreamgsm@dreamgsm rozumiem. Tylko bardziej mi chodziło o konsola czy z nią wszystko jest si :)

12. dreamgsm

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie spotkałem jeszcze żeby ktoś zajechał już laser w stingray, trochę za nowe to jeszcze...

13. EnJoy89

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Tymbardziej ze konsola ma 2 dni i nie jest PRZERABIANA. I nie bedzie ;) Czyli moge byc spokojny :)?

Wczytywanie...

Poleć forum