Nie można odczytać płyty....

v3rm1n

Użytkownik
Użytkownik
Witam

Nagrałem dzisiaj Bayonette na płytce Verbatima DVD+DL. Wszystko chodzilo dobrze az do 3 misji gdzie podczas ładowania wyskakiwał błąd że nie można odczytać płyty i żeby wytrzeć płytke miękką ściereczką oraz uruchomić ponownie konsolę. Myslałem że to wina płytki więc nagrałem jeszcze raz ale ciągle jest to samo (czasem przy ładowaniu lub w trakcie filmiku xbox ma kłopot z odczytaniem i wtedy pojawia się BŁĄD:p). Zainstalowanie gry na dysku twardym nic nie pomogło, ba gra się nawet przestała włączać bo błąd wyskakiwał na filmikach początkowych i xbox wychodził do dasha. W związku z tym mam parę pytań:

1 Czy to wina wersji gry ?
2 Czy to może być spowodowane tym że obraz nie przeszedł weryfikacji stealth patcha w abgx360 ?
3 Czy to może byc powodem złych ustawień img burn ?
4 Czy to moze być wina lasera w napędzie ?
5 czy przerobienie w 360 waves patcher na starszą partycje wideo i nagranie jeszcze raz na płytkę może coś zmienić
6 i czy ogolnie istanieje jakies wyjscie z tej sytuacji :)

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
 

Ingvar

Banned
Prawdopodobnie uszkodzony obraz gry. Mialem tak z Army Of Two ponowne pobranie gry pomoglo.
 

Rider112

Użytkownik
Użytkownik
1. Może.
2. Może.
3. Jeśli nagrywałeś gry wcześniej, wszystko powinno być ok.
4. To samo co w 3
5. Nic nie pomoże, tylko zepsuje. Twój xbox w ogóle nie odczyta.
6. Raczej nie, abgx na zielono i inny obraz.
 

v3rm1n

Użytkownik
Użytkownik
Nagralem dzis gierke darksiders i xbox zawieszał się w trakcie gry (głownie po savie) wiec rozebrałem dziś i wyczyściłem xboxa wraz z laserem w napędzie. Problem co do odczytu płytki jak na razie minął :) ale gra ktora nagralem dzis znow zawiesza xboxa tylko tym razem w menu gry a nie w czasie jej trwania. W zzwiązku z tym mam 2 pytania:

1. czy to wina płytki (jezeli mialem 2 takie przypadki na 80 plytek)
2. czy to wina dysku twardego i najlepszy bedzie format (z racji tego ze zawieszal sie po savach)

z gory dzieki za odpowiedzi :)
 

Ingvar

Banned
Może to być wina płyty bądź samej nagrywarki.
 

v3rm1n

Użytkownik
Użytkownik
Może to być wina płyty bądź samej nagrywarki.
Ostatnio zmieniałem kompa i mam w niej nową nagrywarkę, ale zrobiłem jej update firmware i wczesniej wypalane przez nia plyty chodziły bez problemów :confused:

Edit

A i jeszcze pytanie czym lepiej konwertowac z wave 4 abgx czy 360 waves patcher ?
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
Witam! Mam problem z Darksiders - "Darksiders XBOX360-STRANGE". Już dwie płyty poszły do kosza a gierka nadal nie działa. Mam Ixtreme 1.6. Po włożeniu płyty do napędu pokazuje odtwórz DVD. W ABGX przechodzi weryfikację SS chociaż ,DMI jest failed. Zrobiłem Autofixa level 3 i też nie pomogło. Nie wiem co może jeszcze pomóc. Mam ściągnąć tą gierkę na nowo. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam


Edit. Rozkminiłem Wavepatcher i wszystko śmiga. Świeżak jestem nie wszystko jeszcze łapię :)
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
Ostatnio zmieniałem kompa i mam w niej nową nagrywarkę, ale zrobiłem jej update firmware i wczesniej wypalane przez nia plyty chodziły bez problemów :confused:

Edit

A i jeszcze pytanie czym lepiej konwertowac z wave 4 abgx czy 360 waves patcher ?
co do paczowania , ja paczowałem abgx-em http://xboxforum.pl/iso-f10/patchowanie-z-wave4-na-wave3-27949.html i polecam
choć podobno 360waves patcher jest prostszy
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
Ja patchowałem swoje Darksiders ABGX i kiszka po Wavepatcher wszystko chodzi pięknie i zajmuje tylko 15 s.
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
Ja patchowałem swoje Darksiders ABGX i kiszka po Wavepatcher wszystko chodzi pięknie i zajmuje tylko 15 s.
może coś zle zrobiłeś , ja nigdy nie miałem problemów
 

lisu

Świeżak
Świeżak
Czesc. Jestem zielony w sprawach Xbox wiec prosze pomozcie.
Konsola zostala przerobiona jakis miesiac temu od tamtej pory gralem na niej max. 3h , dzisiaj sciagnalem NBA 2k10 spathowalem go abgx360 po czym nagralem na plytke verbatima DL + img burnem. Wszystko poszlo dobrze gra dzialala po czasie 10-15 min od wlaczenia jej w menu wylaczyla mi sie muzyka a za chwile pojawil komunikat ze nie mozna odczytac plyty i przetrzec ja sciereczka i zaladowac od nowa tak zrobilem lecz juz sie nie wlaczyla. Probowalem zaladowac oryginalne gry lecz ten sam problem bylo napisane odczytywanie po czym komunikat zmienial sie w wysuń napęd. X'a zanioslem do serwisu gdize powiedzieli mi ze naped padl i nie da rady trzeba wymienic na nowy (naped ktory mialem to lite-on). Czy wymiana na nowy i ponowne sflashowanie pomoze ? :(
 

Do góry Bottom