1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nie taki pecet straszny jak go malują: Alan Wake na blaszakach już na siebie zarabia

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez ROBI772, Luty 20, 2012.

1. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Ach, te złe pecety! O, zaraz, zaraz – to jednak opłacało się wydać grę na blaszakach?

To jedno z ulubionych tłumaczeń twórców - nie wydajemy na pecetach, bo tam piractwo, chuligani, kibole i mohery. Tymczasem autorzy Alana Wake'a jednak zaryzykowali i proszę - było warto!

48 godzin potrzebował Alan Wake na Steamie, by jego twórcy odzyskali zainwestowaną w tworzenie i reklamę kasę - prawda, że to całkiem niezły wynik? Teraz Alan Wake będzie już wyłącznie zarabiał, a zysk może być naprawdę sympatyczny, bo gra ukaże się w pudełku - także i u nas - oraz w innych sklepach cyfrowej dystrybucji, w tym w Originie.

Można? Można. To co, mit złych pecetów znowu obalony? Oj, biedni wydawcy, ciekawe co wymyślą teraz...​

źródło: Gamezilla​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Niektórych wydawców to .... Tylko wymówki piszą.

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Nie mniej, jestem pewny, że gdyby NAJPIERW wyszła w klasycznym wydaniu, to nie sprzedała by się tak dobrze. Zyski są w dystrybucji cyfrowej, płyty muszą zginąć! :D

5. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Heretyk. Ja do końca świata, dopóki meteoryty nie będą spadać na podwórko za oknem, będę kupował gry w pudełkach, wolę żeby te 3 pudełka które teraz mam się kurzyły na półce niż mieć konto na steamie/originie z 3 okienkami z grafiką z gry.

Po ograniu Alana uważam go za ciekawą produkcję i innowacyjną, w takim kierunku jakim poszli twórcy AW powinni iść dzisiaj inni developerzy, to jest ten moment gdy grafika na konsolach się zatrzymała, więc gra musi przyciągać czymś innym, mechaniką rozgrywki, fabułą etc.

6. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    a ja do tej pory nie czaje czemu Alan nie zrobił furory na X360.
    Taki sympatyczny tytuł...
    Wszystko było miodzio bez żadnych błędów,wszystko płynnie i na serio ze sporym dreszczykiem (raz w nocy grając na słuchawkach spadłem z fotela )
    Fabuła strasznie mnie wciągnęła...nie była taka na od*ierdol i za to pokłon w strone twórców.
    Warto mieć tą gierke na półce.

7. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Widzę że niektórzy nie wiedzą że port gry jest tańszy od stworzenia samej gry. Tutaj raczej chodziło o wydanie gry specjalnie na PC - jest to nie opłacalne ale wydanie gry na wiele platform już bardziej bo to koszt stworzenia gry + powiedzmy dwóch portów a nie 3 gier.

8. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Ah, te złe PeCety...

# Dzisiaj 04:48 - WTF!?

9. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Ja do dzisiaj pamiętam, jak na wakacjach byłem sam w domu z bratem, i grałem późnym wieczorem w Alan Wake, gra mi się bardzo podobała ale powinni dodać napis przy rozpoczęciu, "Grać tylko po zmierzchu" granie w dzień nie ma klimatu.

10. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Ew. zasłonić wszystkie okna kocami i samemu schować się wraz z telewizorem pod koc ^^
    Ale co prawda, to prawda - jeśli Alan, to tylko po ciemku.

11. Lusus

Lusus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A od kiedy to gry na PC na siebie nie zarabiaja? Sa jakies udokumentowane przypadki, ze duzy tytul na PC sie nie zrwocil? Watpie.
    Producenci sie przyzwyczaili, ze na konsolach zarabiaja gore kasy, a na PC "tylko" duzo wiec po co sie meczyc.
    Potem sie podaje zanizone wyniki sprzedazy (bez dystrybucji cyfrowej i tylko z kilku glownych rynkow), dodaje formulke o piractwie i tworcy maja wymowke.
    A PC upada juz z 10 lat i upasc nie moze.

Ciekawe czy American Nightmare wyjdzie na PC, czy jednak sie nie oplaca hehe

12. w1x0r

w1x0r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Alan Wake to nie był taki 100% port ponieważ gra byłą porządnie przekonwertowana,zostało dodane mnóstwo opcji graficznych i gra działa tak jak potrzeba (jeszcze nie widziałem żeby ktoś narzekał że gra mu ciągle chrupie i nie wiadomo dlaczego,a spełnia wymagania)

13. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Moim zdaniem Alan Wake nie był na ryle rewelacyjno - innowacyjną pozycją by trzeba było ją wydawać na PC, po pierwsze M$ stracił kolejnego exclusive'a, po drugie dystrybucja cyfrowa czyli coś do czego nigdy się nie przekonam (chyba że cywilizacja mnie zmusi). Alan Wake był dobrą grą ale tylko dobrą (Heavy Rain pod względem rozgrywki i fabuły podobał mi się o wiele bardziej)

14. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Tiaaa :) Tylko jak ci wysadzi lacze neta w domu (miescie, okolicy) - jestes uziemiony jezeli wlasnie kupiles gierke i chcesz w nia zagrac (ściągnąć).
    A ktos inny wlozy plytke (FIZYCZNA) do napedu...

Na dodatek jest wielu ludzi ktorzy mają internet z PLAY, T-Mobile etc. - a ściągnąć na takim łączu 8 gb - :) tydzień ??

15. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Bo to tak często się zdarza, po prostu norma, u mnie przynajmniej 3 razy w tygodniu... odkąd mam internet ani razu nie odłączono mi internetu, ani nic podobnego.

No i co z tego? Pamiętam, jak za gnoja pobierałem Undergrounda 2 który był na dwóch płytach CD przez tydzień. Kto będzie chciał zagrać to poczeka, nic od razu. Równie dobrze można mówić 'na dodatek jest wielu ludzi, którzy mieszkają na wsi i jeżdżą do miast tylko raz na tydzień...'.

16. ojciecmoderator

ojciecmoderator Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Właśnie grałem teraz na pc. Mam dwa mocne GTXy w SLI i mogę powiedzieć, że ta gra na pc wygląda rewelacyjnie, grafika coś pięknego. Późny wieczór, mało światła, 5.1, dymek i można się wystraszyć:biggrin:

Wczytywanie...

Poleć forum