1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

niebieskie światło

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez rastaman262, Maj 14, 2014.

1. rastaman262

rastaman262 Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    NS
    Witam
    Słyszałem gdzieś że granie przy niebieskim świetle jest lepsze niż przy zwykłej żarówce czy w ciemności.
    Słyszał ktoś o tym? Szukałem informacji na ten temat ale nic nie znalazłem.
    pozdr
    R262

2. Lotnik421 Xbox One

3. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    477
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Pierwsze słyszę takie coś , owszem gra się przy świetle żeby się wzrok nie męczył

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    trzeba grać przy świetle żeby się za bardzo nie bać.

1 osoba to lubi.
  5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie wiem co oni tam jarają ale musi być dobry STUFF, że niebieskie światło widzą .

Nie graj przy niebieskim bo ufoludki Cię porwą :)

A tak na poważnie to pierwsze słyszę o takim czymś..

1 osoba to lubi.
  6. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    "Poszczególne barwy światła nadają się do różnych zastosowań:
    - Barwa dzienna (5000K-6500K) - miejsca gdzie wymagana jest ożywcza atmosfera pracy wymagającej wysiłku wzrokowego, w doświetlaniu pomieszczeń w ciągu dnia (szczególnie jesienią i zimą gdy szybko zapada zmrok), poza tym: reklamy, szyldy świetlne, znaki drogowe, cele ekspozycyjne, oświetlenie zewnętrzne miejsc reprezentacyjnych.
    - Barwa chłodno-biała (3800K-4300K) - do oświetlenia ogólnego np. korytarzy, przedsionków, zewnętrznego (ciągi ruchu pieszego, parki, osiedla). Tam, gdzie nie wykonuje się pracy wymagającej wysiłku wzrokowego oraz nie są to miejsca do odpoczynku. Innymi słowy, do miejsc gdzie potrzebne jest oświetlenie neutralne pomiędzy dziennym a ciepłym.
    - Barwa biała (3000K-3500K), (nazwa barwy może być myląca) - miejsca rozrywki, gry, zabawy itp.
    - Barwa ciepło-biała (2700K-2900K) - miejsca odpoczynku, relaksu itp."

I jeszcze to :

"I tak też np. światło czerwone (kilkaset K) może przyspieszyć tętno i podwyższyć ciśnienie tętnicze. To z kolei może spowodować pobudzenie, podniecenie i gwałtowność. Na drugim biegunie znajduje się światło niebieskie, które działa relaksująco i uspokajająco. Przywraca żywotność i siły witalne.
    Z ciekawszych barw można wymienić również fioletową i zieloną. Ta pierwsza działa usypiająco i melancholijnie, jest korzystna dla ludzi nerwowych. Zielona również działa uspokajająco, ale do tego stopnia, że może powodować nastroje depresyjne."

Czyli coś w tym jest :)

7. xgrzesiox

xgrzesiox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tomaszów Lubelski
    Ja gram w ciemnościach od wielu lat i jeszcze mi nic się stało. Ale może to światełko coś daje (^o^) Jak chce się usunąć to lepiej wydać kasę na gry a nie na fioletowe światełko.

Wysłane Galaktyczną mocą Tab 3 7.0/Sent by Galactic power of Tab 3 7.0 (GNexus soon)

8. noisiabr

noisiabr Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    też pierwsze słyszę szczerze mówiąc, a siedzę w e-sporcie już z 8 lat

9. gardimaxeczka

gardimaxeczka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pierwszy raz słyszę, ale może warto spróbować? W końcu czego się nie robi dla wzroku:)

10. irwylor

irwylor Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Też o tym nie słyszałem :)

Wczytywanie...

Poleć forum