Niekończący się E74

Tokyo1992

Banned
Użytkownik
Witam.
Mój problem polega na tym że pewnego pięknego dnia wyskoczył mi E74, znajdując głupkowaty pomysł, okryłem konsole ręczniki i się "przepaliła". No ale na długo to się nie zdało, oddałem konsole do naprawy, gość zapewnił mnie że ten bład już więcej nie wyskoczy i dał mi gwarancje 3 miesiące. W ciagu tych 3 miesiecy jeszcze 3 razy była naprawiana z tego samego powodu... Czy jest jakiś sposób na to coś ?
Z góry dzieki za odp
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Tak, zrobić reballing. Pełny,czyli wymiana spoiwa lutowniczego na ołowiowe. Nie tam jakieś reflow czy inne. Nie przeczę, że ktoś tego tak nie zrobił, bo zdarza sie dużo takich przypadków gdzie poprostu pada układ GPU. Wtedy wymiana na nowe, chociaż to duża ruletka żeby kupić niezajechany układ ale da się.
Reasumując - da się to tak naprawić tak, że konsola powinna chodzić CONAJMNIEJ rok bez żadnych problemów. Tylko taka naprawa jest poprostu niemożliwa żeby ją wykonać za 100 złotych. Tyle w temacie.
 

Tokyo1992

Banned
Użytkownik
Rzecz w tym że miałem reballing, wymiane GPU i CPU za 150zł...
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
UŻYWANY GPU kosztuje około 100 złoty. Nie mówię o nowym bo naprawa byłaby nieopłacalna...
Po cholerę wymieniać CPU? NAND też CI wymienili? A powinni bo jest parowany z CPU. Także przypuszczam, że ktoś Cie zrobił w bambuko.
 

Tofu212

Banned
kupno nowej ,e74 zawsze będzie wracał jak każdy rrod tak naprawde
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Tofu - ja się z tym do końca nie zgodzę. Jeżeli układ nie jest uwalony, a naprawa zostanie przeprowadzona raz, ale zgodnie ze sztuką, to ten sam błąd nie ma prawa powrócić. To takie moje prywatne zdanie, którego będę jednak twardo bronił.
 

Tofu212

Banned
też miałem fata falcon rrody0020x2 i póżniej e74 poszła na części i mam slima od 2lat i zero problemów
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Ja używam Xenona z 2006 roku, który działa do dziś. Zrobiłem go raz tak jak należy i działa już chyba od listopada bez żadnych poprawek! Tylko wcześniej nie był katowany opalarkami, zawijany ręcznikami itd. Młodszej siostrze zrobiłem konsolę z 2005 roku i działa od początku stycznia też bez problemów. Tylko, że jest mało używana... Nie przeczę - Slimy są mniej awaryjne, są bardziej dopracowane, ale uwierz też się psują i to częściej niż byś przypuszczał...
 

Tofu212

Banned
falcon miał 1,5roku ale dużo grane pózniej pół roku roddów bo płacenie za naprawy to strata kasy nowa konsola by za to była
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli RROD wrócił po poprawnym reballingu to dobry serwis powinien się zorientować co jest grane i od razu wymienić GPU oczywiście kasując tylko za układ a usługę wykonując w ramach gwarancji. Widocznie źle trafiłeś...
 

Tofu212

Banned
to były czasy ,że gpu było drogie połowe kosztów konsoli nikt tego prawie nie robił.a fatek nie lubie wogule bo są głośne złe mi się kojarzą
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Po takich przeżyciach to się nie dziwię. Ja tam zawsze wolałem sam coś naprawić, mimo tego, że naprawa była ekonomicznie nieopłacalna i miałbym za to nową konsolę. Za to nabyłem wiedzę, która mam nadzieję kiedyś zaprocentuje. Przepraszam za mały off topic...

Co do tematu to uważam, że RRODy są spokojnie do naprawienia i to tak, że przez conajmniej rok nie powrócą znowu.
 

Tofu212

Banned
najproszczy domowy sposób na rrod hot air w łape i heja tak się kiedyś to robiło , te reball teraz jest bardziej popularny czy miana gpu ,jak już nie produkują fatek. a dzis hot air w ręke i na allegro jak jeszcze zipie skąd tyle złomu na allegro.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
W domowych warunkach to można spokojnie zrobić sobie stację na podczerwień i to dużo taniej niż gotowiec ze sklepu. Jednak trzeba umieć to jeszcze obsługiwać, a to jest znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Samym Hot Airem układu się nie wymieni. Koniecznie trzeba mieć jeszcze podgrzewacz. Muszę przyznać, że sam tak zaczynałem i zmasakrowałem chyba 5 starych płyt zanim udało mi się zdjąć poprawnie układ. A potem jeszcze kulkowanie i ponowny wlut. To też nie należy do czynności łatwych.
 

Tofu212

Banned
hot air nie naprawia przedłuża życie, opcja sprzedaży się pojawia jako normalna a kupno do stacji lutowniczej w domu mija się z celem.
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Ja Hot Airem potrafiłem wymienić GPU tak, że pacjent działał. Oczywiście wymaga to wprawy i jest to ryzykowne, ale da się.
Komfort pracy na IR jest bez porównania lepszy :)
 

Tofu212

Banned
ale te luty i tak już nie trzymają jak przy fabrycznym. ja spotkałem się z takim patentem ,że było nawałone kalafoni tylko po co?nie wiem co oni tam porobili chyba odlutowali przylutowali tylko niby reball ale po cześciach to wybadałem
 

majster323

Użytkownik
Użytkownik
Nie zgodzę się, że przy prawidłowym zabiegu trwałość lutów jest mniejsza niż fabrycznie. Baa - ja bym powiedział, że jest nawet lepsza. Oczywiście trzeba używać dobrego topnika i używać go w rozsądnych ilościach. Jeśli w Twojej konsoli było pełno topnika naokoło to napewno nie miałeś zrobionego reballu tylko reflow... Jeśli ktoś potrafi dobrze przeprowadzić taką naprawę to potrafi też dobrze za sobą posprzątać...
Z mojej strony w temacie powiedziałem już chyba wszystko. Pozdrawiam.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
bawiłem się 2 razy hot air'em falcon wstał i chodził 8 miesięcy, Xenon poleciał na śmietnik dzień później :) Raczej bym się sam w to nie bawił, no chyba że ktoś już wie że będzie kupował nową konsole więc można na ryzykanta spróbować samemu.
 

Tokyo1992

Banned
Użytkownik
No to prawdopodobnie zostałem wyrąbany... zapytam gościa konkretnie co on robił z konsola za te pieniądze..
Jak chodzi o te sprawy to jestem zupełnym laikiem... Czy zdjęcie układu konsoli wam coś powie czy nie bardzo ?
 

Do góry Bottom