1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Niepowodzenie przy flashowaniu napędu IHAS 124 B

Temat na forum 'iHAS' rozpoczęty przez Lucky Luke, Styczeń 4, 2015.

1. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Witam. Mam mały problem z napędem i nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.
    Napęd podłączam w razie potrzeby do laptopa asus oto taką przejściówką:
    Wypalałem sobie grzecznie do dnia dzisiejszego. Miałem na płytce film i chciałem przekopiować na pena. Niestety nie czytało mi płytki ;/ Włożyłem jakąś oryginalną z cyklu discovery i to samo. Próbowałem sobie z tym jakoś poradzić ale nic nie pomagało, więc postanowiłem ponownie sflashować napęd. I nie wiem czy coś pochrzaniłem, czy po prostu tak miało być, ale wywaliło mi błąd i od tego czasu nagrywarki nie widzę w menedżerze urządzeń, w BIOSie też nie ma nagrywarki. Dodatkowo nagrywarka wydaje dziwne dźwięki jakby jej czas się zbliżał :)
    Wygooglałem coś i próbowałem MTKwinFlash przywrócić do życia napęd, ale niestety w ATAPI Mode nie ma żadnej nagrywarki, a w IDE Mode są do wyboru primary/secondary master/slave. Próbowałem z każdą opcją załadować plik bin i nic ;/ - nic dziwnego bo ja mam na USB podłączone złączem SATA do napędu. Nie znam się na tym i kompletnie nie wiem co począć. Ściągnąłem org firmware ALOS.exe ze strony LITE ON, ale niestety wyskakuje błąd że nie widzi odpowiedniej nagrywarki. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki co zrobić z tym fantem.
    Mam do dyspozycji tylko lapa w którym nie działą napęd. Super by było rozwiązać sprawę software'owo:)

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Musisz rozkręcić laptopa aby dobrać się do złącz SATA

Ok first of all you're gonna need some files.

Burner Max Firmware: -
    http://www.team-xecuter.com/forums/s...ad.php?t=73745

Make a bootable usb to DOS:-
    http://www.sevenforums.com/tutorials...ve-create.html

DosFlash:-
    http://www.xbox-scene.com/xbox1data/...pFLLykDRgd.php

Ok here are the steps:-

First and foremost, plug your drive into a known SATA port example is a VIA or something you know the address to.

1. Make a bootable usb following the link and guide.
    2. Download, extract DOSFlash to Root of Usb
    3. Download, extract Burner Max Firmware inside 'dosflash16' folder, rename the file to something easy like 'orig.bin' or 'ihas.bin'
    4. Reboot computer and boot from usb
    5. You be prompted with 'c:>' then type 'cd dosflas~1' press enter
    6. Run dosflash16.exe, you should be presented with a list of drives located on your computer one of which should be your drive. Select your drive according to its number.
    Make SURE you select the right drive!
    Note: if your drive is 'dead' then it should be presented with "no description" or "no info" and generally be an ASPI drive

7. Select 'w' write and then type in the .bin file you saved and renamed in the dosflash16 directory

Lucky Luke lubi to.
  4. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Akir dzięki za pomoc. Przetestuje w wolnej chwili. W jakim celu mam rozebrać lapka? SATA z lapa mam pod napęd podłączyć czy jak? Podłączonego na USB nie wykryje?
    Linki niestety nie działają, ale może uda mi się znaleźć po tytułach "żywe" wątki.

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tam jest fw ktore wgrywasz, win98 hp boot usb, dosflash.
    Nie wykryje na usb podłącz zamiast dysku jak juz wszystko WGRASZ na pendrive.

Wczytywanie...

Poleć forum