1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nieprzerabiana konsola, a dodatkowy wentylator - mozliwy ban?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez kolo3, Kwiecień 27, 2014.

1. kolo3

kolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam.
    Mam konsole nieprzerabiana (Jasper) i chcialbym sie dowiedziec, czy zamontowanie wentylatora 80x80 na GPU, a usuniecie standardowych wentylatorow moze spowodowac, ze M$ nagrodzi mnie banem? Czy ktos ma jakies informacje na ten temat?
    Pozdrawiam.

Alert -=SETH=- //Jesteś użytkownikiem nie zakładaj tematów w dziale dla świeżaków, następnym razem będą pkt.

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    czego to juz ludzie nie wymysla... a za podlaczenie konsoli do pradu tez bedzie ban? nie... bany sa za modyfikowanie oprogramowania i lamanie regulaminu, a tak btw nie wiem poo co i w jakim celu chcesz tam dawac wentylator, nic dobrego to nie przyniesie

4. kolo3

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oprocz tego, ze obnize temperature o okolo 30 stopni, co wplynie na zywotnosc to w zasadzie nic... :D

5. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    No na pewno zbijesz temperaturę o 30 stopni... Coś pewnie zbijesz ale nie o tyle.

6. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    jedyne co zrobisz to zaburzysz cyrkulacje powietrza co napewno nie zbije temperatury o 30 stopni...

7. kolo3

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Cyrkulacja powietrza... jak to zaawansowanie brzmi. ;)
    Ja wole spojrzec prawdzie w oczy - uklady padaja od zbyt wysokiej temperatury (no i oczywiscie od bezolowiowej cyny, ktora traci swoje wlasciwosci z biegiem lat). Oczywiste jest, ze uklad bedzie mial nizsza temperature, kiedy wentylator bedzie dmuchal bezposrednio na radiator, niz wydmuchiwal powietrze. Mam porownanie, poniewaz mam konsole z RGH - standardowe chlodzenie to temperatury 70-80 stopni i wyzej.
    Brak standardowego chlodzenia i zamontowanie jednego wentylatora 80x80 (12V) na radiator powoduje, ze uklady nie przekraczaja 50 stopni.
    Mysle ze ma to ogromny wplyw na zywotnosc ukladu.
    PS. z SB rowniez sa problemy, ale glownie GPU pada.

8. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak wiesz lepiej to po co piszesz? Zaburzając cyrkulacje powietrza wewnątrz konsolki uzyskasz 10% mniejszą temperaturę kosztem hałasu i po co kombinować z jasperem mój od początku 2009 śmiga aż miło a katowany był wielokrotnie i jest w ciasnym miejscu wymieniam pasty co jakiś czas i spokój mam.

9. Peter007

Peter007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Opoczno
    Ban? No ludzie... Za takie ingerencje to traci się gwarancje, gdy jeszcze obowiązuje i to wszystko

10. Master50

Master50 Banned

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Japery się nie psują, więc po co tam coś zmieniać grzebać i marnować swój czas. Jakbyś chciał się bawić w patent z slima ,że sobie wywiercisz dziury na górze obudowy i dasz na gpu i cpu osobny radiotor i wentylator to by ci coś dało nie naruszając cyrkulacji powietrza.

11. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Wniosek jest prosty - lepiej nic nie kombinuj a konsolka dłużej pożyje niż gdybyś w niej grzebał.
    Jeśli będzie się przegrzewać, powiadomi Cię o tym.

12. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    Na Jaspera dodatkowe chłodzenie?? najmniej awaryjna płyta nie wiem po co grzebać moja chodzi 4 rok jak ta lala...

13. WithheldRug578

WithheldRug578 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    W życiu nie słyszałem większej głupoty :D

14. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    "lepiej dmuchać na zimne"... najwazniejsze to konsole utrzymywać w czystości unikać zakurzenia , wymiana past na gpu/cpu co jakiś czas, prawidłowe wentylowanie , faktem jest że luty na cynie free pb są słabsze z czasem puszczają bardziej , mody wentylatorów są dość efektywne zbicie temperatur powodują też wiecej hałasu przy pracy , termopady z pasywnym radiatorem na pamięciach też nieco zbijają stopnie , technik jest wiele począwszy od uszczelnienia tunelu w konsolach FAT po montowanie wydajnych coolerów , może tak pochwali się ktos swoimi wynikami obniżenia temperatury w x360

15. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    moj xbox chodzi 4 lata bez wymian pasty i innych czarow i cudowania... a jak bedzie sie mial zepsuc to nawet wasze obnizanie temperatury nic nie da, ale jak ktos lubi druciarstwo to moze sobie kombinowac ale bardzo latwo jest cos zepsuc niz poprawic

Wczytywanie...

Poleć forum