1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nietypowe przegrzewanie się konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez rafal1996, Grudzień 30, 2011.

1. rafal1996

rafal1996 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, kupiłem Xbox 360 w nieznanym stanie... gdy odpaliłem go w domu okazało się iż wystąpiły tzw. zimne luty, zastosowałem na nie technikę wygrzewania GPU. Wiele osób chce mi teraz powiedzieć "bez reballingu się nie obejdzie" natomiast nie w tym leży sedno problemu ponieważ konsola po wygrzewaniu działa lecz przegrzewa się w nietypowy sposób. Nie świecą się w niej 2 czerwone lampki jak przy przegrzaniu natomiast po prostu się zacina. Dziwne jest to że nie potrzebuje do tego żadnej gry... nagrzewa się tak szybko że po 4 minutach chodzenia po menu zawiesza się. Powiem więcej konsola nagrzewa się do tego stopnia że ponownie rozlutowuje procesor GPU i czasami gdy po takiej zwieszcze restartuje konsole otrzymuje RROD zimne luty po ostygnięciu wraca zazwyczaj do normy...

Według mnie jest to dziwne zachowanie, wychodzi na to że zimne luty pojawiają się przez tak gorącą temperaturę.

P.S: Wymieniłem pastę pod GPU i CPU.

Pomóżcie mi się jakoś z tym rozprawić. Wypowiedzcie się.

2. Lotnik421 Xbox One

3. MiK

MiK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sam sobie odpowiedziałeś. Czym wygrzewałeś GPU/CPU? Stacją lutowniczą?

4. rafal1996

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie, wygrzewałem zwyczajną suszarką... Wiem że to nie jest dobra metoda ale czy zimne luty są powodem tak dużego wytwarzania ciepła ?

5. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    hot air zastosowałeś? podkręć napięcie na wentylatorach? może ci radiatory nie dociskają do gpu cpu ,sprawdz czy nie są lużne
    suszarką to szybko położysz na części zapomnij ,że ci to wstanie po szuszarce tylko profesionalna naprawa

6. rafal1996

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Możesz zarzucić jakiś link w jaki sposób podłączyć wiatraczki na 12 V. Problem właśnie jest tylko z GPU na początku oba coolery były bardzo gorące natomiast po zmianie pasty ten z CPU jest prawie zimy a ten z GPU gorący jak diabli... Odpalałem nawet GTA 4 no ale za kazdym razem podjade troche samochodem no i zacina się. Coolery są poprawnie dociśnięte.

7. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Buhaha lepszego tekstu dawno nie czytałem :)

Powiem Ci tak, tymi swoimi metodami tylko dobijasz sprzęt, i nie ma to nic wspólnego z naprawą.

8. rafal1996

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no to może się nie naśmiewaj tylko podpowiedz co można zrobić żeby się tak nie grzała lub czemu się tak grzeje

9. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    przegrzewa gpu ,albo się gpu spali ,albo płyta powygina tak ,że nikt już tego nie urataruje naprawy z youtube szkoda konsolki:(

10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Na oko to się płyta główna wygina i stąd problemy

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk

11. rafal1996