1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nietypowiaście rozłączający się pad. Są cycki.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez sSstylish88, Wrzesień 3, 2013.

1. sSstylish88

sSstylish88 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Cycków nie ma, ale skoro tu jesteś:

Witam,
    przelewam dziś moją niemoc na literki w tym poście. Wspomniany w tytule problem jest nietypowy.
    (przynajmniej mi się tak wydaje, nie znalazłam nic podobnego na forum, dlatego założyłam konto - trochę szczerości nie zaszkodzi).

Wracając do meritum:
    Zazwyczaj przyczyny rozłączania się pada są dwie: Albo się plecaczek zepsuje (nie haczy, blaszka się odegnie) albo baterie.
    W tym przypadku ani to ani to. Pad działa bez problemu przy innych konsolach (w pracy gram na tym padzie na dwóch różnych konsolach i nie ma komplikacji).
    W dashu też pozostaje połączony. Problem zaczyna się gdy w grze zaczyna się jakaś walka (tam gdzie powinny być domyślnie wibracje jak sądzę ale jeszcze poddam testom .) Warto dodać, że po wyłączeniu wibracji w opcjach gier problem nie znika. Testowałam na paru grach. Mężu (XBOX) zakupiony w 2009 na początku lutego. Premium, fat. Jedyne, co było zmienione to HDD, ale przez 2 lata nie było z nim problemu. Pad oryginalny, z edycji Star Wars stylizowany na C3PO. Nie ma to najmniejszego znaczenia dla diagnozy, ale jest w pytkę.

Domyślam się że problem tkwi w konsoli. Będę naprawiać sama więc wszelki "oddaj do serwisu" nie wchodzą w grę. ("Wymień tego starocia", "Toż to rupieć", "Naprawa będzie droższa od nowego", "Za chwilę wychodzi ONE" też odpada)

Proszę o sugestie (z racji anoreksji portfela; uzasadnione i przemyślane) na czym się skupić przy naprawie i ewentualnej wymianie podzespołów.

Pozdrawiam:
    sSstylish88

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Witam na forum :)
    Moduł RF w konsoli się kończy - to jedynie na myśl mi przychodzi ....
    Rozumiem, że pad się rozłącza z konsolą, czy może całkowicie się wyłącza ??

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.

4. sSstylish88

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Co ciekawe, rozłącza się całkowicie :p

Teraz myślę, że chyba jeszcze zrobię test na konsolach w pracy.
    Może coś mu odbiło po transporcie. Co prawda, nie ciągnęłam go na sznurku po ziemi, ale kto wie.
    Dzięki za podpowiedź.

5. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Hahahaha :D
    Uśmiałem się, fajny post :]

Tak jak Jabar napisał, wymień moduł RF i powinno działać bez problemu.
    Wydaje mi się że konsola po prostu 'GUBI' tego pada a za to jest odpowiedzialny wyżej wymieniony moduł.
    Jego wymiana jest banalnie prosta a koszt nie powinien przekroczyć 10 - 15 zł.

6. sSstylish88

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    W pracy działa, obecnie w domowej konsoli też. :p
    Najwidoczniej moja konsola jest domkiem wczasowym lucyfera.

Wniosek pozostaje taki, że konsolowy staruszek ma już swoje fochy i trzeba w końcu zerwać plomby i go poczyścić.
    (Ostatnio był czyszczony dwa lata temu na serwisowych wakacjach we Frankfurcie, kiedy kończyła się gwarancja i powymyślałam powody dla których trzeba go naprawić - czytaj: dostać za free golda i czyszczenie bez zrywania plomb, obciążając Microsoft kosztami).

Aczkolwiek, zastanawia mnie to, czy konsola przy niepełnosprawnym RF może wyłączać pada.
    Bo czysto teoretycznie, na chłopski rozum, pad powinien szukać konsoli, a nie stwierdzać że już jest po robocie i gasimy światełka.

7. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    a jednak jest inaczej, uszkodzony moduł FR gubi pada podczas gry (gasną ledy na padzie - a na konsoli znacznik pada) bo sam tak miałem.
    Wymień i zatrybi

8. sSstylish88

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Kruca boma, to smuteczek. :p

I tak się dobrze trzymał przez tyle lat i przy intensywnym użytkowaniu.

Jakieś rady przy ewentualnym kupowaniu RF?
    (Najpierw narzucone mi przez dysponowany budżet skąpstwo każe mi spróbować przeczyścić konsolę)
    Na coś powinno się zwrócić uwagę?

9. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    przeczyść.
    i tak stawiam na moduł.

10. sSstylish88

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Przeczyszczę i jeszcze bezczelnie opiszę wyniki eksperymentu.

Wczytywanie...

Poleć forum