1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nietypowy problem red light

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez hakerline, Sierpień 18, 2013.

1. hakerline

hakerline Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam, jakiś czas temu w jakimś temacie opisywałem problem z moim slim'em z rgh. Problem jest takiej natury, że parę dni gram bez problemu, a następnego dnia już problem. Włączam konsolę, parę minut grania i konsola wyłącza się. Myślałem że to problem z płytką na której są diody od przycisku włączania, bo jak konsola była włączona to nie świeciła się zielona dioda od power'a, tylko dioda od połączonego pada. Wymieniłem tą pcb i nadal to samo, lecz teraz wiem że podczas gdy konsola zdechnie zaświeca się czerwona dioda. Dzieje się to także gdy delikatnie puknę w konsolę lub w półkę na której stoi, wtedy też konsola gaśnie i czerwona dioda. Czego to może być wina? Po rozkręceniu konsoli i wyjęciu płyty głównej, lekko potrząsając konsolą słyszę tak jakby w procku albo pod radiatorem jakby latała tam metalowa kulka. Zdejmować radiator i popatrzeć co tam jest nie teges? Czy ten dźwięk czegoś latającego pod radiatorem to normalne? I pytanie czy jak zdejmę radiator to potem nada się pasta termoprzewodząca silikonowa? Bo akurat taką posiadam na stanie. A na koniec wyśmieję gościa o nicku pawelb***ry2 z alledrogo, który montuje rgh na taśmę bezbarwną i gorący klej w świeczkach. Naucz się gościu używać lutownicy i koszulek termokurczliwych.

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    To latanie jest normalne bo to jest czujnik pozycji konsoli, on tak lata.
    A co do tego czerwonej diody...
    Zapala się jak pukniesz w konsole, spróbuj ją włączyć bez kosza, może masz gdzieś zwarcie na lutach (luty dotykają metalowego kosza)

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    na takiej elektronice to ja się nie znam ale na pewno silikonowa pasta się nie nadaje, musi być ceramiczna

5. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    I podaj nam kod błedu...moze na jego podstawie uda sie okreslic co powoduje zwarcie...obstawiam usb lub piny od wtyczki zasilajacej

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

6. hakerline

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Bez kosza to samo, a kod błędu to 4433. Może to wina czujnika temperatury, który wyłącza konsolę, tylko gdzie on się znajduje? Error 4433/0033 to E15, ale i tak w google nie ma zbyt dużo na ten temat.

7. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Reballing

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

8. hakerline

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jak nie rozwiąże tego problemu w inny sposób niż reballing, to konsola pójdzie pod młotek. Swoją drogą było wszystko ok przez tydzień użytkowania, i konsola była max 3h dziennie używana.

9. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Pasta typowo silikonowa jak najbardziej się nie nada, owszem ona przewodzić będzie jednak kiepsko i np po dlużyszm graniu może się przegrzewać do dalej prowadzi do poważniejszych usterek jak uszkodzenie procesora CPU/GPU. W konsoli staramy się używać dobrych past co najmniej jak MX-2,MX-4, Arctic Silver 5 i lepszych niż wymienilem.

Kod bledu 0033 oznacza problemem z Czujnikiem Temp. Mysle ze ten kto ci robił RGH zdjoł radiator i dał kiepską pastę przewodząca lub wogle zbabolił temat.

Jeśli jesteś już tak daleko przy rozbiorce płyty możesz uważając zdjąć radiator i zobaczyć co i jak jest pod radiatorem, najlepiej zrób fotki w miarę dobrej jakości, i wrzuć nam tutaj w temat, ocenimy wstepną jakość pasty i wykonanie czynności poprzednika.

10. hakerline

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tak, to jest na slimie. Kupie jutro pastę, wydmucham konsolę paroma bar'ami, przeczyszczę alkoholem i zobaczymy co się będzie działo. A co do jakości wykonania rgh to tragedia, koleś wmawia na aukcjach, że konsole mają wymienianą pastę na procku i że są czyszczone, a po otwarciu konsoli zobaczyłem tam tonę brudu, kilogramy kleju na ciepło i kilometry taśmy bezbarwnej. Wrzucam fotkę jak gościu połączył kable do podpiecia dysku. Oczywiście musiałem wszystkie poprawić bo x zaczął krzyczeć e68.[​IMG]

1 osoba to lubi.
  11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    parodia, daj to któremuś z chłopaków do poprawki bo to śmiech na sali, zbyt dużo nie tracisz a może ocalisz konsolę.
    syf i malaria

12. michalxbox360sprzedaz

michalxbox360sprzedaz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  13. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Klej wokoło plastiku co by miał trzymać do blachy, haha bo *****. I do tego pelno na kablu. Ciekawe czemu to obkleil. Skoro e68 to cusik z napedem. Czuje ze ten kabel szwankuje i przez to go obkleil, zdaje mi sie cos ze ten kabel bedzie do wymiany, puki co bez napedu nie podlaczonego na rgh tez da sie grac to tak jak by co. A z ta pasta pod radiatorem jak wyglada patrzyłes

Wyciapane z SGS+ i9001 za pomocą Tapatalk4

14. hakerline

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Konsola jest bez napędu, w miejscu napędu siedzi dysk 1TB, wszystkie kable polutowałem i zabezpieczyłem koszulkami termokurczliwymi i e68 przestał wyskakiwać, ale za to problem 0033 nadal występuje. Idę troszkę przedmuchać całość i przeczyścić preparatem do odtłuszczania (szybko odparowuje). Do pasty nie zaglądałem bo na razie nie mam drugiej.
    Edit: To nic nie pomogło, pytanie gdzie znajduje się czujnik położenia konsoli i jak się go pozbyć? Mam wrażenie, że to on jest problemem. Podczas delikatnego puknięcia konsoli tylko jego słychać i po takim delikatnym puknięciu konsola wyłącza się.

Wczytywanie...

Poleć forum