1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nietypowy RROD

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez fifian, Lipiec 15, 2011.

1. fifian

fifian Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam! Przyszły do mnie dziś dwie uszkodzone konsole Xbox 360. Na razie zająłem się jedną, sugerując się radiatorami to chyba wersja premium, falcon z 2008 roku. Konsole podłączyłem, pojawił się RROD. Jednak co najdziwniejsze..wiatraczki ani konsola nie pracuje. Radiatory zimne, wiatraczki się nie kręcą. Palą się tylko 3 diody. Na AV w TV nie wyświetla się ani obraz ani dźwięk, jak gdyby konsola w ogóle nie była podpięta do TV. Zrobiłem trik z gumką, zmieniłem pastę termo. na nową i nadal to samo. Sprawdziłem na drugim zasilaczu i to samo. Nawet nie wiem jak odczytać kod błędu ponieważ nie posiadam pada. Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś wie w czym tkwi problem? Pomocy? :confused:

2. Lotnik421 Xbox One

3. JTAG

JTAG Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tuż za rogiem :)
    Kod błędu sprawdzasz bez pada :)

4. misiek12m

misiek12m Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gorlice
    Dokładnie... Do sprawdzenia kodu błędu nie wymagany jest pad, a po kodzie od razu dojdziesz do usterki ;P
    Mam takie pytanie... Kto powierzył Ci te konsole do naprawy? Nie wiesz jak sprawdza się kod błędu, więc profesjonalistą raczej nie jesteś .
    Czyżbyś naprawiał RRODy w Xbox'ie metodami z YouTube? :D Jeżeli tak to raczej odpuść sobie bo Xbox to skomplikowane urządzenie, a nie każdą usterke naprawisz zmianą pasty i tym trickiem z gumką :p

5. Wojtek230492

Wojtek230492 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radom
  6. fifian

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dobra, przyznaje, że nie wiedziałem jaki przycisk to eject . Teraz tak.. początkowy błąd był związany z zasilaniem, podpięcie pod inny zasilacz pomogło. Xbox uruchamia się, wiatraczki się rozpędzają, 2 diody, przegrzanie, kod błędu 0011 czyli przegrzanie CPU. Ku mojemu zdziwieniu na odwrocie płyty nie było w ogóle Xclampmów. Więc przełożyłem je z drugiego X'a. Nowa pasta, wszystko dokręcone i...0011 znikł, pojawił się 0031. Ram wygląda ok, żadnych fizycznych zniszczeń na rzut gołym okiem. Poluzowałem śruby i dalej 0031. Help?

PS. Dla kolegów powyżej, konsole kosztowały mnie 120 złoty, z dwoma zasilaczami i okablowaniem, nie stać mnie na nowego, ani na działającego używanego. Chce po prostu zagrać w Mortal Kombat, po to kupiłem te złomy, potem może dziać się co tylko chce.

7. JTAG

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
  8. fifian

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Udało się pokonać 0031 ale pojawił się 0020. Ultimaiv X-Clamp niczego nie załatwił... Także szkoda czasu na ten broch. Co do drugiej konsoli...to kompletny trup. Nie zapalają się nawet diody, zero reakcji. Czy ktoś wie co to może być?

PS. Kto zna jakiś dobry serwis, gdzie zrobią wszystko dobrze i w miarę tanio?

9. JTAG

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ciężko będzie dobrze i tanio po Twojej ingerencji... taniej Cie wyjdzie sprzedać to co masz i dołożyć kasę przeznaczoną na naprawe i kupić konsole na chodzie

10. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Może osoba która wcześniej miała tę konsolę bawiła się nią w basenie w przytapianie?? może dla tego nawet nie drygine.

11. fifian

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zamontowałem z powrotem oryginalne chłodzenie i dalej zero zmian więc wątpię by moje ingerencje cokolwiek zmieniły ;) Nie wiem co poprzedni właściciel z nią robił.. w każdym razie mnie oszukał, obie konsole miały mieć RROD, a jedna wcale nie działa i jest kompletnym złomem, nawet jak się na płytę główną spojrzy to wszystko takie umęczone, widać, że na GPU był X-clamp robiony, na Southbridge był radiator, lekko przypalona w jednym miejscu itd. Biedactwo..jak można niszczyć tak wspaniały sprzęt..całe życie byłem przeciwny konsolom ale kiedy dostałem te maleństwa to się po prostu zakochałem, pomimo, że nawet nie udało mi się ich odpalić. Myślicie, że wyrobie się w budżecie 200 zł w naprawie 2 konsol + flash jednej?

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1653
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie jestem szpecem w tej dziedzinie ale zdecydowanie się nie wyrobisz w zakresie 200 zł. Sama przeróbka bez keya itp itd. I nie wiadomo czy jedzie na oryginalnym FW czy już na jakimiś starym starym przerobionym Ixtream itp itd. To masz w cenie 80-90 zł (zależy gdzie itp itd).

Osobiście liczyłbym, że naprawa jednej wyjdzie cie 200 zł jak nic..

Ale jak napisałem nie jestem szpecem w tej dziedzinie. I na swoim Xboxie nigdy nie miałem RROD.

13. JTAG

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zmiany nie mam na myśli inny wygląd ale odkształconą plytę przez X-Clamp czy pourywane pady pod GPU.

14. fifian

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    200 zł za jedną?! ;/ Matko boska.. wg strony gościa 59 zł za naprawę 3 diod, 120 na dwóch.. flash 49 zł.. no i przesyłki. Ceny ze strony iksb*ks.eu. Wstawiłem * żeby nie robić reklamy czy coś. JTAG domyślam się co miałeś na myśli.. zobaczymy co zaśpiewają w serwisie.

15. JTAG

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    He he naprawa rrod za 59zł... na 100% robi to samo co Ty :) może jakimś cudem sie odpali bo wygrzeje opalarką :) i rzuci tekst że przydałoby się wymienić GPU lub RAM.
    Sprzedaj to i kup coś na chodzie bez naprawy.

16. Wojtek230492

Wojtek230492 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radom
    To co wyzej. Sprzedaj doloz troche kasy i kup cos na chodzie:D.

17. misiek12m

misiek12m Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gorlice
    a może napisz do gościa od którego to kupiłeś, żeby ci kase oddał ;p w końcu Cię oszukał, bo 1 konsola nie ma nawet RRODa...

18. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    2 lata temu za 350,- kupilem uzywanego, przerobionego Xenona z okablowaniem i padem. poszukaj w serwisach to moze znajdziesz cos w tej cenie jak zalezy ci tylko na tej jednej grze

19. fifian

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ten czlowiek nie odpowiada na nic. Maile, telefon. Typowy Polaczek cwaniaczek..wcisnac komus zeby tylko kase zebrac. Pewien uzytkownik tego forum podjal sie naprawy kazdej z tych konsol za 150 zl za sztuke.

20. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    zamiast w tym grzebac to zanies na serwis ale szanse na naprawe tego sa nikle

21. AFT

AFT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szczecin
    Profi serwis nie przyjmie Ci konsoli w której już było grzebane... a sam opisujesz że pogrzebałeś sporo. Po twoich modach płyta może być nienadatna do niczego ;)

Wczytywanie...

Poleć forum