1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

(nietypowy) sprzedawca, a gwarancja falcon'a.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez none20, Styczeń 9, 2009.

1. none20

none20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,
    na wstępie chcę przeprosić, że po raz kooolejny zadaję pytanie dotyczące w jakiś sposób gwarancji. Uznałem, że tamte tematy, nie bezpośrednio rozwiały mój problem, moje pytania. Ostatnio, na aukcji zakupiłem rzekomo "nową" konsolę na allegro, która była rzekomo tylko na półce sklepowej. I teraz tak. Przed kupnem zadałem sprzedającemu mnóstwo pytań, gość powiedział, że jest gwarancja 2 letnia jego, później po kolejnej masie pytań dosłownie wydusiłem z niego, że również jest 2 letnia gwarancja MS a trzeci rok na Ring of Death.

-Później był motyw następujące. Wersja Falcon, gość powiedział , że awaryjność jest bardzo minimalna, konsola jak pisze nowa. Pytam się (niestety już po kupnie) z którego roku (chciałem się upewnić, że to faktycznie falcone). On odrzekł , że z końca 2007 roku. Czy to możliwe?

-Kolejna sprawa, prawdopodobnie konsola będzie bez oryginalnego opakowania, ona jest flashowana ixtreme 1.5 + dorzuca oryginalne oprogramowanie na cd... tu nasuwa się moje kolejne pytanie, czy jeśli dostanę konsolę bez pudełka, czy Microsoft będzie uwzględniać gwarancję?

-Konsola jest z końca 2007 roku, więc jak to możliwe, że konsola ma te 2-3lata gwarancji? rozumiem, że na podstawie paragonu sprzedaży -od tej daty liczą się lata gwarancji , tak? jak rozpoznać/po czym rozpoznać ile i czy w ogóle będę miał gwarancję na tę konsolę?

-Czytałem na internecie artykuł i mniej więcej wiem jak rozpoznać falconam więc co do tego mnie nie oszuka. Wiem ,że ma mniejsze zasilanie na etykiecie i zasilaczu, ale jeśli ktoś wymienił jego bebechy? płyte? jak to rozpoznam?

- Pytając go o napęd, odrzekł , że nie jest pewien i wymienił "Benq lub LG", a czy przypadkiem w falcony nie były wypuszczane tylko z LiteOn?

dla moderatorów/adminów. Proszę o niekasowanie tego tematu, to dla mnie ważne. A to jest pierwsze pytanie tego typu.

Dziękuję i pozdrawiam,
    w razie dalszych pytań, będę pisał na bieżąco.

2. Lotnik421 Xbox One

3. S3Bols

S3Bols Guest

podaj link do aukcji -.-

4. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    falki byly z liteonem i bnq ale nie wiem jak z reszta

5. none20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    sebolek, czyli jeśli będę miał benq i napięcie to niższe 17xileś to mogę być prawie pewien,że to falcone?

S3Bols - aukcji, wolę nie podawać

ps. co z resztą moich pytań:)

6. icelolek2

icelolek2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam gosc robi cie w balona jak chce ;/ Po 1 2007 rok hmm nowa wątpię ponieważ jeszcze niedawno nie dało się przerabiać liteonów i te konsole nowe z flashowalnym napędem stały bardzo wysoko z ceną. Po 2 poznasz po wtyczce od zasilacza :) są różne . kolejne już wałkowane pytania po 100 razy po przerubce niema gwary microsoftu. A jeśli on daję swoją gwarancje już to widze jakie będą z nia problemy w razi awarii. A na dodatek falcony tak są mniej awaryjne można powiedzieć iż rok pochodzą :p pużnej zaczunają się sypac tak jak sypały się stare :( wystarczy poczytac fora o awaryjności.

7. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1. nie potrzebujesz pudelka by mniec gwarancje
    2. w 2007 byly falcony z benq
    3. masz 2 lata gwarancji od daty sprzedaży (paragon) plus rok na rodda. (niewazne kiedy byla wyprodukowana (chyba ze jest uzywana i ktos ja juz zarejetrował)

8. none20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    krisr77 - widzę, że się znasz na tym dobrze, bo odpowiedziałeś konkretnie na moje pytania. Powiedz mi jeszcze kolego, jak to jest z datą tej gwarancji. Skąd mam się zorientować, że faktycznie gwarancji zostało jeszcze 2 lata + rok na ROD. Czy będzie to gdzieś pisać, paragon zakupu? bo podejrzewam ,że od daty kupna konsoli - jest start naliczania gwarancji. Co wydają na potwierdzenie startu gwarancji, paragon? czy coś innego w papierkach Microsoftu ?

Jeżeli benq i to zasilanie będzie mniejsze 175 czy coś takiego, to raczej to falcone będzie jak rozumiem. Właśnie koleś powiedział, że wyprodukowano pod koniec 2007, więc dokładna data będzie gdzieś nabita na konsoli?

dzięki śliczne za konkretne odpowiedzi.

9. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    konkretną datę produkcji masz z tyłu konsoli na obudowie,podstawą do gwarancji jest paragon a okres gwarancyjny zaczyna się od daty sprzedaży która jest na paragonie więc powinna być taka jak w dniu wysłania konsoli do ciebie,jak zasilacz 175W to raczej falcon

10. none20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dobrze, dziękuje ślicznie koledzy. Pomogliście mi bardzo rozwiać wątpliwości. Co do tego pudełka, to naprawde gwarancja obowiązuje nawet w przypadku jeśli wyśle konsole ten koleś do mnie bez niego? - bo gdzieś czytałem z kolei, że trzeba wysłać konsole w oryginalnym opakowaniu , ze wszystkimi elementami, jakie kupiłem wraz z konsolą.

Aha byłbym zapomniał, koleś sprzedaje mi sflashowaną wersję konsoli extrem1.5 - więc gwarancja jest z przymrużonym okiem, wiem, że to było wałkowane wiele razy, mam nadzieje, że jednak będzie gwarancja mimo wszystko, że plomby nie zdarł. Gdzie znajduje, bądź powinna znajdować się plomba,jeżeli ktoś może zrobić zdjęcie swojej plomby i zamieści ją gdzieś na serwerze będę dozgonnie wdzięczny.

PS. jak wygląda napęd benq z zestawu falcone'a, może ktoś podesłać screen?
    Jeszcze raz bardzo wielkie dziękuje.

Administracji gratuluję forum i pomysłowości, wreszcie nie tylko PS3 fani mogą pisać :)

11. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    konsole wysyałasz sama bez zadnych akcesoriow i w pudelku jakim chcesz (byle byla dobrze zabezpieczona) jak wyslesz w oryginalnym to po prostu go nie odzyskasz spowrotem wiec lepiej w nieoryginalnym.
    plomba jest z przodu pod faceplatem
    co do zdjecia to popatrz np tu https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=517278241

12. none20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ok, dzięki kolego za pomoc, w razie jakbym miał dalsze pytania, będę pisał jeszcze raz Wielkie dzięki Wam, to było dla mnie bardzo ważne :)

13. none20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No i facet okazał się być bardzo, ale to bardzo nieprofesjonalny - kłamca niemiły. Kontakt bardzo kiepski, przy pytaniach, dzięki którym starałem się rozwiać wątpliwości, bardzo negatywnie miał odzywki, a przecież kto pyta nie błądzi. Koleś sprzedał konsole innej osobie również, miałem z nią kontakt - dostała konsolę bez dysku, widać mega ślady użytkowania, natomiast miała być przerobiona- a nie była. Koleś napisał mi, że napisał sprzedawcy, że odsyła konsolę i będzie chciał zwrót gotówki. Natomiast sprzedawca odpowiadając - napisał, że nie odda mu kasy, tylko wyśle inną konsolę. Ja na takie wieści od razu zadzwoniłem do kolesia z pytaniem o paragon, on zdziwiony, że pytam o niego, mówie mu, że potrzebny jest do gwarancji, jeżeli go nie ma- to nie ma gwarancji, on mi wciska, że gdzieś na konsoli na plakietce jest data...... powiedziałem odrazu, że nie będę się bawił w odsyłanie konsoli od jednej do drugiej osoby i nie chce jej, wspomniałem tymbardziej, że poniose koszta przesyłki... on i tak nie bardzo chce oddać mi moją gotówkę. Wspomniałem, że jeżeli nie rozstrzygniemy tego po dobroci, to ja pójdę na policję... i tak to jest kupować przez allegro od osób prywatnych... szl*g by to.

Tak czy siak, myślę, że policja będzie wiedziała co z takim klientem zrobić :)

14. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Tak w ogóle to wersje Arcade i Premium60 z procem Falcon 65 Nm i zasilaczem 175 weszły w sierpniu 2008. Dopiero w tych wersjach usunięte zostały wszystkie usterki , przegrzewanie sie i awarie :D

Pozdro :D

15. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    A temu kolesiowi to jeszcze walnij negatywny komentarz na allegro , napisz tam ostro jakie to z nim interechy :D i zwróć się też do Allegro z zażaleniami oni tam też ci pomogą (powinni) :D

16. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
    Tak, a potem szerszy się głupota na forum. Falcon produkowany jest od lipca 2007.

17. zciwo

zciwo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo nam przykro, może Pan założyć sprawę cywilną...

Mniej więcej taka będzie odpowiedź

18. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czy tak trudno spojrzeć w komentarze od innych użytkowników na allegro? Kupować od ludzi którzy sprzedali już troche konsol?

Powiem tak, ja kupiłem na allegro, nie miałem żadnych problemów, faktura vat i wszystko pięknie w pudełku, jestem bardziej niż zadowolony. Czasem warto wydać troche więcej, a być pewnym.

A i powyżej 250 zł czyn kwalifikowany jest jako przesępstwo- tak możesz mu powiedzieć :)

19. icelolek2

icelolek2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    hahaah ;p " MÓWIŁRM !!!" że to lipa :p

Wczytywanie...

Poleć forum