Nieudane flash napędu. Komputer nie włącza się z podłączonym napędem

dawsio

Świeżak
Świeżak
Zawiesił mi się komputer podczas flashowania napędu lite-on dg-16d2s. Teraz z podłączonym tym napędem komputer w ogóle się nie włącza. Staje podczas wykrywania dysków. Jak podłącze napęd później też odrazu zwiecha. W poradniku jest napisane, że jeżeli JF się wiesza to trzeba usunąć sterowniki via ale robiłem to już na tym komputerze i nie było problemów więc nic nie usuwałem.

Co teraz? Jest jakaś szansa na uratowanie tego napędu?

W żaden sposób nie udaje mi się uruchomić komputera z podłaczonym napędem wiec przez dosflash też nie mogę nic zrobić..
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Musisz miec inny kontroler sata. Zrobiłeś brick napędu
 

dawsio

Świeżak
Świeżak
Udało mi się uratować napęd. Dosflash sie spisał chociaż ciężko było uruchomić komputer z podłączonym napędem. Kontroler sata nie jest via więc chyba nie on był winny. Zresztą flashowałem już wcześniej kilka liteonów na tym kontrolerze. Podejrzewam, że winnym zwiechy był zasyfiony system. Już go przeinstalowałem i mam nauczkę na przyszłość. Jeśli jest możliwość lepiej robić takie rzeczy spod Dosa
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Winny jest kontroler to on wiesza pc gdy masz brak fw w napędzie. Dosflash jest najlepszym lekarstwem o ile potrafi sie go odpowiednio używać.
 

Do góry Bottom