1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nieudany odczyt kluczy z DG-16D4S (Winbond)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez silos, Kwiecień 9, 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Za pomocą programu JF (ver. 1.84 i 1.94) chciałem odczytać klucze i firmware z napędu LiteON DG-16D4S (Winbond) na dwóch różnych komputerach z płytami głównymi Gigabyte na chipsetach Intela z Windows 7 32-bit. Postępowałem zgodnie z dostępnymi tutorialami na forum.
    Na jednej płycie głównej po wejściu w opcje odczytu mam kod 0xD0 a na drugiej 0x51 i prośba o zresetowanie na 1 sek. konsoli. Po restarcie próba po chwili kończy się niepowodzeniem. Czy wina tutaj leży tylko po stronie chipsetu płyty głównej i gdyby był to jakakolwiek VIA lub NVidia to odczyt byłby możliwy?

Pozdrawiam
    M.K.

2. Lotnik421 Xbox One

3. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Przejsciowka sata usb i pojdzie.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

4. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Chipset. Na kontrolerze VIA odczytasz poprawnie klucz ale z flashem może być problem.

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2

5. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Tak dokładnie ja robię ten myk zgodnie z tutorialem z przejściówką USB<->SATA i nie idzie. Jak przełożę kabel SATA z przejściówki do portu SATA na płycie głównej to mi na odpowiednim porcie napędu nie wykrywa a wykrywa tylko po restarcie komputera a tak być nie powinno. Nie powinno także przy odczycie klucza prosić o wyłączenie konsoli na 1 sekundę.
    No nic będę próbował do skutku. Czy płyta główna z northbridge: VIA P4M266 (VT8751) rev. 00 i southbridge: VIA VT8235 rev. 00 da radę czy to jednak nie to?

Pozdrawiam
    M.K.

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Miałem dokładnie ten chipset i szlo wszystko.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

7. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    OK udało się na kompie HP dx2200 z Windows XP SP3 PL i JungleFlasher v0.1.84 Beta (250) i z droższą przejściówką USB<->SATA firmy Digitus. Dla pewności zrobiłem kilka razy zrzut aby sprawdzić ich zawartość i porównać czy jest OK.
    Teraz kolejne etapy tylko to już chyba zrobię za pomocą narzędzi DOSowych (DOSFlash) startowanych z pendrive i FreeDOS. Czy ktoś zna może tutorial na temat flashowania za pomocą narzędzi DOS poprzez konkretny port?

Pozdrawiam
    M.K.

8. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Skoro masz winde xp i JF działa normalnie to rób nim łatwo i będziesz widział podczas wiercenia zmianę statusu oraz dźwiękowo zostaniesz poinformowany o SPI unlock. Do dzieła. Ostrożnie powoli i dokładnie a na bank zrobisz dobrze!

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2

9. silos

silos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Dziękuję za informację. Sprawdziłem teraz i na JungleFlasher v0.1.94 Beta (320) i też zgrałem wszystko (tylko serial.bin ma większy rozmiar).
    Czyli teraz nie odłączając kabla SATA mając napęd LiteON Winbond wykryty na określonym porcie (0x0170) zgodnie z kolejnymi krokami tutoriala robię odblokowanie i flashowanie moim firmware zmodyfikowanym w zakładce FirmwareTool32. Jeżeli chodzi o wiercenie to nie będę kupował drogiego freza 0.8mm tylko mam wiertarkę małą Welleman i nowe wiertło 0.8mm. Połączę to oczywiście poprzez 100Ohm 1W do odpowiedniego pinu portu zasilania. Zrobię wcześniej zdjęcie mikroskopem USB układu aby namierzyć punkt wiercenia precyzyjnie na kartce (układ mam oblany żywicą).
    Opisuję i pytam tak szczegółowo ponieważ ostrzegano mnie na forum, że na przejściówce nie ma szans ale ja robię to już potem za pomocą kontrolera Intela SATA w komputerze.
    Problem jeszcze będzie z zasilaniem napędu ale może jakoś w obudowie XBOX360 odwrócę to i wykorzystam jego zasilanie.

Pozdrawiam
    M.K.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum