1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nocna konspiracja: Ex-pracownik Microsoftu opowiada o następnym Xboksie

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Paatryk1, Luty 2, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Paatryk1

Paatryk1 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Lublin
    David J. Garfield, założyciel i prezes kierujący m.in. serwisem GameGuideDog.com, mający za sobą pracę m.in. w Atari, Cavedog, Southlogic Studios, GT Interactive (był jednym z twórców pierwszego Unreala) i Microsofcie, opublikował dziś na wspomnianej stronie artykuł, w którym dyskutuje nt. następcy konsoli Xbox 360. Najciekawsze jest to, że autor opiera się na informacjach, które (rzekomo) uzyskał od kolegów pracujących w kampusie Microsoftu w Bellevue w stanie Washington.

Pierwsze, czego dowiadujemy się z felietonu Garfielda to fakt, iż nowa konsola jest gotowa już od jakiegoś czasu, czekając na ewentualne poprawki przed wypuszczeniem sprzętu na rynek, co też jest normą w takich sytuacjach. Moment ten miałby nastąpić w 2012 albo 2013 roku, lecz jest on zależny przede wszystkim od działań Sony.

Jak dalej tłumaczy autor, głównym celem Microsoftu jest sprzedanie tak wielu egzemplarzy Xboksa 360, jak to możliwe, w międzyczasie wyczekując na najdogodniejszy moment z ogłoszeniem jego następcy. Premiera nowego sprzętu miałaby nastąpić dość szybko po ogłoszeniu przez Sony następnej konsoli, docierając do klientów jeszcze
    zanim Playstation 4 trafi na sklepowe półki.

Dziennikarz nie podaje zbyt wielu konkretów, cytuje też kilka plotek, jednak podkreśla, że nowy Xbox jest już praktycznie gotowy. To, czy warto wierzyć w te informacje, pozostawiam do indywidualnej oceny, choć nie da się ukryć, że wiek obecnej generacji konsol każe coraz realnie myśleć o ich następcach. Możliwości kilkuletniego sprzętu, pomimo usprawniania kodu nowych gier, są przestarzałe względem komputerów nawet ze średniej klasy cenowej.

Czy rzeczywiście ten pan uzyskał informacje czy nie - to gra dla mnie małą rolę. Na pewno nie mam wątpliwości, że obie firmy, tj. Sony i Microsoft, mają już gotowe projekty nowych konsol. W przypadku tak ostrej konkurencji, jak między tymi dwiema ekipami, takie rzeczy opracowywane są z dużym wyprzedzeniem. Nie zapominajmy też o Nintendo.

Źródło: Nocna konspiracja: Ex-pracownik Microsoftu opowiada o następnym Xboksie - TommiK - 1 lutego 2011

2. Lotnik421 Xbox One

3. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    Jasne a ja mam kolegów w NASA którzy powiedzieli że jest już gotowy nowy prom który
    zabierze ich na Pluton tylko czekają na odpowiedź Świebodzina, ciekawe nie?
    Opisze na blogu, wszyscy uwierzą :p

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Lot na Pluton jest bez sensu, tam nic nie ma 'ciekawego'. Poza tym, nie możemy się dostać na Marsa, a co dopiero na Plutona.

Co do tematu... Skoro konsola jest już 'od dawna' przygotowana to nie oczekiwałbym po niej zbyt dobrej specyfikacji. Oczywiście na początku będzie się 'równała' (w co i tak wątpię) z komputerami wyżej klasy, ale po roku już to nam nie wystarczy. Znowu zacznie się płacz, że grafika nie ta...

Osobiście nie potrzebuje nowej konsoli, ta jest dobra, grafika trzyma poziom, gorzej z grywalnością - a tutaj nowy sprzęt już nie pomoże.

5. MrKilljoy

MrKilljoy Liga XboxForum.pl Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wlkp
    Popieram ostatni akapit, i mam nadzieje, ze jesli wyjdzie takowy Xbox 720 [gdzies za 2 lata] to zmiazdzy swoimi mozliwosciami technologicznymi.

6. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    pewnie jak wyjdzie to wszystkie gry beda w 3D . teraz jakas moda na to jest :D

7. yoshipl

yoshipl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Możliwościami technologicznymi raczej nie zmiażdży, bo musiał by kosztować fortunę, a na to raczej nie ma miejsca przy konkurencji Sony i Ninny.
    A fakt, że nowy X jest już gotowy i poprawiany/dopieszczany jest całkiem realny i nie powinien nikogo dziwić. Trudno by oczekiwać, żeby Kinect miał dokonać większej rewolucji na rynku, przynajmniej ja tego tego nie widzę.

8. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    wiadomo ze już muszą mieć zrobione nowe konsole nowej generacji. x360 i ps3 maja już swoje lata tylko teraz czekają żeby jeszcze sprzedać jak najwięcej teraźniejszych konsol.
    pewnie już robią jakieś testy na nowych konsolach
    ale myślę ze nowa konsola nie wyjdzie wcześniej niż 2013

9. haker10103

haker10103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    w nba 2k11 jest mozliwosc trybu 3D, ciekawe czy ktos testowal :p

10. Galba

Galba Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    hmm to że nasze konsole mają już parę lat to chyba wie każdy i faktycznie mogą już tam coś robić w tej sprawie, bo nie zdziwię się jak jeszcze trochę i gry wyprą tak graficznie itp że xbox już nie pohula:p Kiedyś była mowa że do 2012 ma być xbox 360. Mnie akurat jest dobrze,tak jak jest, gra mi się b.dobrze w teraźniejsze gierki i nie mam z tym problemu :)
    Off topic: Co do kinecta to ja też jeszcze jakoś tak b.dużo nie slyszałem o nim, aczkolwiek dzisiaj miałem przyjemność 1 raz zagrać na xboxie własnie z tym sprzętem i powiem szczerze,ze jak na imprezy lub po prostu ze znajomymi to ta zabaweczka jest naprawdę b. fajna:) Mogliby tylko trochę jeszcze zejść z ceny i chyba nawet bym się zastanawiał nad kupnem tego:)
    Pozdrawiam
    Galba

11. rubensk

rubensk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Moi rodzice kupili sobie sony z funkcja 3d i podpiolem ixa mojego pod niego ale powiem wam ze tej technologi jeszce daleko do idealu-slabe odswierzanie i oczy bolo po pol h grania fajnie sie gra nawet wiadomo ze cos innego bo jest cos poza ekranem ale imo to 3d bedzie wtedy kiedy nie bedzie monitora/telewizora...

ps: ja tam wole swojego samsunga 50 cali plazme full hd od tego badziewia co kupili za 15 tysiecy i to jeszce 47 cali -niemiec by powiedzial szajse!!
    a co do okularow 3d co dodaja w Batmanie to juz wogole smiech na sali hehe pozdro

12. MartiiPL

MartiiPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bolesławiec
    Ale to jest głupota przecież dopiero co slim wyszedł ;d i co nowy xbox i ciekawe co dodadzą jak wymagania narazie na naszym pięknisiu wystarczają

13. Wujek WilQ

Wujek WilQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    2012/2013 to realny termin nowych konsoli. 3d to nie jest przyszłość ( więcej głupich ludzi którzy będą mylili świat realny z tym z gry ) moim zdaniem to szybko się przeje . Kinect osiągnął jako taki sukces finansowy , co pokazują dane na temat wpływów do kasy MS ( około 5 mld $ , gdzie w tamtym roku w tym samym czasie było to około 1,5 mld o ile dobrze pamiętam).

14. Paso_holik

Paso_holik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja też się zgodzę ze data 2012/13 r to realny termin na wprowadzenie następcy x-a , możliwe że rzeczywiście konsola już jest stworzona, jest tylko w fazie alpha lub beta testów. Może M$ nauczył się na podstawie wcześniejszych x360 że np. takie długotrwałe testy są potrzebne aby nie było RROD. Może np. Slim jest jednym z kroków w developmencie nowej konsoli. Pożyjemy zobaczymy co wymyślą Sony i M$.

15. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    ja i tak kupię następnego Xboxa dopiero gdy:

a. Wyjdzie na niego nowe GTA
    b. zamkną serwery do CoDa4

tymczasem będę grał na X360 tak długo jak tylko się da :)

16. malyr

malyr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Trójmiasto
    może to jest wytłumaczenie dlaczego nagle coraz mniej exów dla xboxa
    szykują nową konsolę to i gry
    wg mnie nowy x musi mieć inny napęd niż dvd, blu-ray to podstawa
    liczę na to,że zaskoczą sony w grudniu, sony wyda ngp a M$ uderzy nowym xboksem
    to by dopiero był numer :)

17. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    2012/13 to całkiem realna data, zważywszy choćby na to że MS zmniejsza liczbe exów na 360, co może oznaczać "poczekajcie".
    Grafika to nie wszystko, liczy się grywalność. Tej już na klocku nie brakuje, zależnie od gier.
    Ja tam nowej konsoli prawdopodobnie nie kupie, mam jeszcze mase gier do skończenia na starej :D

18. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Nintendo ma zupelnie inny target, a konsola od Sony, bedzie w dniu premiery miala podobna cene jak PS3 przy starcie ( to sa moje przypuszczenie)

Szczerze ?
    To jestem za tym zeby juz zaczeli powaznie myslec o nowej generacji, a na E3 chcialbym juz uslyszec oficjalna zapowiedz.
    Tylko nie wiem do konca co nowa generacja moglaby wprowadzac znaczacego.

3D - ok, ale i tak nie kazdy ma jeszcze zwykly telewizor LCD, a o 3D nie mowiac.
    Kontrolery ruchowe - juz sa, wystarczy je dopracowac.
    Lepsza grafika - no tutaj ewentualnie, bo ostatnio zrobila sie moda na stwierdzenie ze jak gra jest w Full HD, 3D i ma ogolnie dobra grafike to jest dobra.
    Wyzsza rozdzielczosc - w sumie nie wiem po co :p

Podsumowujac to nie spodziewalbym sie jakis znaczacych roznic miedzy 7, a 8 generacja. Mysle ze bedzie to raczej ewolucja niz rewolucja.

19. maciejet

maciejet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja obawiam sie tylko tego aby w momencie premiery nastepcy 360 tki nie zrobili tego co zrobilo pierwszemu xboxowi w momencie wydania 360 czyli zeby nie odcieli supportu z dnia na dzien bo na x1 praktycznie po 2005 wyszlo tylko kilka gier glownie tasiemce jak fifa. ..

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Nie porównywać mi Nintendo do Sony czy Microsoftu (chodzi mi o ich konsole!) Bo co mnie rusza jakaś konsolka z kanciastą grafiką, z kupą casual gamingu? Wolę porządny sprzęt ze świetną grafiką i mega ergonomicznym padem, pocinać w jakieś hardcorowe fpsy. Okej, niech sobie Nintendo istnieje, ale nich mi nie wmawiają że jest konkurentem dla M$ czy Sony, przecież to widać że cokolwiek zrobi czy nie zrobi Nintendo, nie ma żadnej odpowiedzi ze strony hardcorowszych konsol.

A co do tematu, mnie tam się artykuł podobał : D Można sobie pomarzyć, ale jeśli konsola miałaby być już gotowa i leżeć rok-dwa w szafie do czasu wydania, to chyba mocą obliczeniową i super grafiką nie będzie grzeszyć, co nie? Nie mówię że w pierwszej kolejności patrzę na grafikę, ale skoro ostatnimi czasy ciągle się ludzie czepiają że konsole obecna grafiką mocno odbiegają od możliwości PC to po co znów to powtarzać? Wydać jakieś cacko co uciągnie Cry Engine 3 na Ulta Detalach i dać za 3tyś złotych : D A tak na poważniej, jak cena będzie poniżej 2000zł to będzie sukces... jak będą jakieś pierwsze potwierdzenia nowych konsol, filmy i przecieki (jak teraz z NGP od Sony) to momentalnie sprzedają X360 i zbieram na nową generacje ]:->

21. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Ale ty porownujesz Wii przez pryzmat X360 oraz PS3! Nintendo nigdy nie ukrywa ze celuje w rodziny.
    Wii jest skierowane do zupelnie innej grupy odbiorcow i nawet ten hardcorowy gracz znajdzie jakies 10-15 naprawde dobrych tytulow.
    Poza tym nie mozna miec takich klapek na oczach i mowic ze Wii jest gorsze, bo nie wyciaga rownie dobrej grafiki jak X360, bo grafika w grach to nie wszystko.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum