1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nowa konsola od nVidii :)

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Wrona93, Luty 3, 2013.

1. Wrona93

Wrona93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    LPA

W trakcie ostatniej konferencji prasowej nVidii, amerykańskiego giganta znanego głównie z procesorów graficznych, zaprezentowany został „Project Shield”, nowy kontroler do grania, który pełni również funkcje przenośnej konsoli.

Urządzenie przypomina trzecią generację DualShock’a z podpiętym dodatkowo ekranem HD. Twórcy obiecują wysokiej jakości system audio i 38 godzin grania bez ładowania litowo-jonowych, wbudowanych baterii. Na kontrolerze znajdują się między innymi slot na karty mikro-SD, porty HDMI i USB, standardowe wejście audio jack, a także dotykowy, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 przy 294 dpi. Urządzenie bazuje na Androidzie, a jego układ graficzny stanowi niedawno zapowiedziana Tegra 4.

nVidia ma nadzieję, że Shield zastąpi typowy kontroler – Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny firmy, zaprezentował go w interakcji z telewizorem LG 4K; dzięki niemu mógł manewrować poszczególnymi funkcjami bez włączania pauzy. Przedstawił też kilka gier, które ów konsolo-kontroler „udźwignie”: Blood Sword: Sword of Ruin, bliżej niesprecyzowana produkcja o boksie oraz najładniej się ze wszystkich prezentujący Hawken na silniku Unreal Engine 3.
    Huang wyjaśnia, że na Shieldzie pójdą nie tylko gry z TegraZone. Dzięki oprogramowaniu nVidia GeForce Experience będzie można uruchamiać na konsoli gry z PC poprzez sieć, co ostatecznie da możliwość dostępu za pośrednictwem Big Picture do biblioteki Steam’a bezpośrednio z poziomu urządzenia. Innymi słowy oznacza to, że użytkownicy będą mogli grać na Shieldzie w gry przeznaczone domyślnie na komputery osobiste. Jedynym wymogiem jest posiadanie w danym komputerze karty GeForce GTX 650 lub lepszej i dostępu do Internetu.

Huang pokazał też płynnie na konsoli nVidii chodzące na zasadzie streamingu w czasie rzeczywistym Need for Speed: Most Wanted, i chociaż pojawiają się „ledwo odczuwalne lagi”, to całość mimo wszystko robi bardzo pozytywne wrażenie. Następną grą na Shielda ma być Assassin’s Creed 3.

Na razie nie podano przybliżonej ceny. Wiadomo jednak, że produkcja urządzenia jest w fazie bety i obecnie działa ono tylko w oparciu o WiFi na systemie Android Jelly Bean. Pamiętajmy jednak, że niektóre rzeczy mogą się jeszcze zmienić przed premierą w drugim kwartale 2013 roku.
    Co myślicie o nowej konsoli czy podbije nasz rynek?, Konsola dla mnie wyglada ponad czasowo jak to się sprawdzi zobaczymy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. skrzydel5

skrzydel5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Jeśli cena będzie normalna (tj. gdzieś około ceny Vity) to biorę w ciemno. Android i pad :)

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Hmm... może i bym pomyślał nad zakupem tej konsolki od Nvidii, ale nie chce mi się zbytnio upgrade'ować PC'ta, tylko dla takiego pada i na dodatek muszę powoli zaczynać odkładać na next-genowego Xboxa.

5. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Odp: Nowa konsola od nVidii :)

Niee tylko nie taki uklad analogow.... mam tylko nadzieje ze beda lepsze niz w ps3 bo tam mi kciuki po prostu zjezdzaja

Sent with Galaxy S III via Tapatalk 2

6. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Tiaa...
    Czekam na więcej info.

7. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    oby cena była przyzwoita :), jedyny mankament to układ gałek ;\ ale może to być ciekawa konsolka o ile przewyższy technicznie psvite

8. Kierownik94

Kierownik94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wierzbiec
    I Tegra 4, na trójce gry dawały radę i świetnie wyglądały. Jeśli producenci gier (oprócz Gamelfotu) będą wypuszczać również na Androida gry takie jak np. Assassins Creed to chętnie bym kupił bo jak narazie to tylko Gameloft wypuszcza dobre i solidnie wykonane gry.

9. OPTIM xD

OPTIM xD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ŁDZ
    Niedługo każda większa firma zajmująca się "elektroniką" będzie tworzyła własne konsole... porażka.

1 osoba to lubi.
  10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Fajnie to wygląda ale jak to będzie w praktyce.

11. Wrona93

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    LPA
    Nvidiia już przewyższyła PSV wkładając w układ Tegra 4 :)

12. SoTeR

SoTeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Do mnie jakoś nie trafiają przenośne konsole, ale ta bym się może zainteresował :)

13. lasyk

lasyk Banned

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A mnie zaciekawiła bardzo. Jest wszystko czego potrzeba. Póki co teoretyczna tylko moc, ale jestem dobrej myśli, jest pad z ekranem, jest wyjście HDMI żeby pograć na czymś większym. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na yt są filmy z targów i można zobaczyć w akcji dead trigger 2, AC i NFS.

14. WerJar

WerJar Banned

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódz
    Fajnie by Nvidia zrobiła jakby można było odłączyć ten ekranik od pada i podłączyć kabel HDMI w to miejsce strzał w dziesiątke jak na konsoli byś grał.

15. Wrona93

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    LPA
    ale tak można :)

16. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    opis i kolory klawiszy żywcem wyjęte z pada od xboxa :D

17. W2000P

W2000P Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    kalisz
    Ciekawy sprzecior ale ja mam kompa zepsutego :( czemu ?

18. nemesis48

nemesis48 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radom
    Po co mi taka konsola która wymaga pc z kartą nvidii żeby w pełni ją wykorzystać , mam rozumieć że grając w np Assassin's creed 3 obciążenia spadają na mojego pc.
    W takim razie wole podpiąć pc do telewizora i grać na padzie od xboxa. Nie kupił bym tej konsoli dla gier które oferuje bo grą z androida jeszcze daleko choć by nawet do ps vita choć przyznam szybko się rozwijają sam czekam na Real Racing 3 od Ea

19. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Jest moc... i grafa raczej lepsza w ...od Vity

20. 4Fun

4Fun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Odp: Nowa konsola od nVidii :)

zupełnie nie potrzebna rzecz.

Tapanięte z Samsung Galaxy Y

21. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Jestem tego samego zdania co 4Fun.
    Obecnie przy PSP, PSV, NDS, 3DS ... taka śmieszna zabawka nie jest potrzebna.
    Nie jestem żadnym fanboyem nVidii ani ATi.
    Sądzę jednak, że jest to kolejna maszynka do nabijania kasy.

Wczytywanie...

Poleć forum