Nowe Plazma w dobrej cenie od wujka a Xbox One.

Gontar

Użytkownik
Użytkownik
Witam

Mam pewien dylemat. Posiadam obecnie TV 32 cale LCD LG , planowałem zmienić na Leda od Sony z serii W8 ( 50 cali) to koszt około 3300-3500 zł.

Jednak mój wujek zakupił ostatnio TV LG 50PB660V, cena to ponad 2200 zł za nowy, jest to model plazmy LG na koniec 2014 roku. Telewizor zbiera dobre opinie ma 3D, SmartTV 600HZ, wujek ma w salonie wszędzie okna i u niego plazma niestety nie zdała egzaminu, telewizor ma 2 tygodnie i chce mi go sprzedać za 1500 zł, oglądałem u niego film i robi wrażenie obraz jest okej.

Boje się jednak , że na Xboxie One i na PC( bo będe chciał podłączać go pod Hdmi) nie zda egzaminu, plazmy nie mają tej szczegółowości co Ledy i ostrośći. Do filmów sportu i gier akcji myślę że będzie okej bo czas reakcji ma super ( input lag też podobno jest okej) w pokoju mam jasno ale mam rolety i zasłony więc będe mógł sobie zrobić ciemnie :)

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ty serio piszesz? mam w domu 3 TV, stara plazme z 2010 roku, LCD z 2013 i nowy telewizor LED 3d i zaden nie ma takiej jakosci i takich kolorow jak ta stara plazma
 

Gontar

Użytkownik
Użytkownik
Serio serio :)

Wiem ze plazmie żadna technologia nie przebije w jakośći, głębi i nasyceniu kolorów tak samo jak w poziomie czerni i naturalnośći. Ale podobno do konsoli średnio się sprawdza ze względu na niską szczegółowość mały kontrast i ostrość :p
 

keicaM85

Użytkownik
Użytkownik
Niską szczegółowość? To jaką rozdziałkę ma ta plazma?
Mały kontrast? Przecież plazmy mają wyższy kontrast od każdego LEDa.
Mała ostrość? j.w.
 

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
Podstawowa informacja dla kolegi LCD.LED nigdy nie wyświetli CI czarnego koloru tylko odcień szarości a plazma wyświetla czarny. Pod tym względem Plazma bije oledy, ledy i LCD. Plazma zaś pobiera troszkę więcej mocy a co za tym idzie jest mniej oszczędna ale kto patrzy na oszczędność kupując TV( nie bój się nie zeżre Cie finansowo ten TV).
Na Twoim miejscu poczytałbym o Plazmie i LCD ja osobiście doradzam plazmę choć wiem że te nowsze LCD tez mają swoje zalety.
Miałem 50cali plazmę kilka lat temu i gdyby nie to że była za duża jak na sypialnie to bym nie wymieniał TV.
Zawsze możesz podejść do wujka podłączyć xboxa i sobie zobaczyć jak to wygląda a potem podłączyć do LCD i zobaczyć jak na LCD to wygląda.
przykładowa recenzja tej plazmy
 

adam_k27

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oledy mają równie dobrą czerń jak plazmy. Poza tym nie ma plazm 4k i nie będzie. Plazmy poza tym żrą niesamowite ilości prądu, migoczą i dosyć szybko się wypalają (tracą jasność). Poza tym jak tv ma być podpięty do konsoli to ważniejszy od kontrastu czy nasyconych kolorów jest niski input lag.
 
Ostatnia edycja:

dudi2000

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Koledzy to już nie są pierwsze LCD które świeciły szarością, teraz dobre LCD Led z lokalnym wygaszanien podświetlenia mają podobny kontrast co plazmy.

Wysłane z mojego D5503
 

Do góry Bottom