1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nowy członek w rodzinie i sprawa dysków

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez noname, Wrzesień 20, 2010.

1. noname

noname Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam.

Jakiś czas temu wysłałem uszkodzonego klocka do Iksboks service i dzisiaj dostałem odpowiedź, że konsola jest do naprawienia :yeye: Także macie nowego członka w rodzinie :DD

Teraz kompletuję okablowanie itp. no i mam problem z dyskiem. Są zwyczajnie drogie :( Słyszałem jednak, że można podłączyć dyski WD do konsoli. Teraz kilka pytań:

1. Czy są jakieś konsekwencje podłączenia dysku WD do konsoli?
    2. Czy jak zakupię coś takiego i sam dysk WD, to będzie to smigać (bez obudowy)?
    3. Czy ktoś mógłby mi wskazać dysk WD na alleDrogo, który będzie współpracował z klockiem (jak najtańszy)?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. KNAR

KNAR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
  4. noname

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Znalazłem ten tutorial i jest tam napisane:

Super - czyli mogę zostać zbanowany na Live za to, że śmiem sobie zrobić własny dysk? :(

5. KNAR

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Nie.

Pomyśl przez chwilę.
    Tych dysków sprzedało się mnóóóstwo na ebay, w gamestopach i różnorakich sklepach które skupują używane konsole. Ludzie kupowali je nie mając pojęcia o tym, że to klony.
    Flashowany dysk niczym się nie różni od oryginalnego, chodzi tylko o marker który znajduje się w pliku hddss.bin - każdy dysk ma unikalny marker, w przypadku klonów markery są powielone x10000000 i to pewnie widzi m$.
    Teraz załóżmy, że m$ puszcza bana i banuje setki tysięcy osób z dyskiem z powielonym hddss.bin - dysk taki nie służy do żadnego łamania zabezpieczeń, tylko pobierania kontentu z xbla. Więcej kontentu pobranego/zakupionego przez użytkownika = m$ zarabia kasę. Na forum m$ i ogólnie w necie by ostro zawrzało, a w stanach ludzie by pieprznęli masową sprawę w sądzie i firma byłaby udupiona.

To tyle.

EDIT:

Jeszcze dodam, że ten marker można łatwo powielić. Pożyczasz od kumpla xboxa/dysk. Podłączasz po usb przez transfer kit. Używasz xplorera xtreme, file>backup hdss.bin i masz plik którym flas***esz swój dysk. Oddajesz kumplowi konsole i co? on ma bana? Ty też? Za takie coś, m$ by oberwał ossstro, dlatego nie może sobie pozwolić na banowanie klonowanych hdd.

6. noname

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No to wszystko jasne. Dziękuję za wyczerpującą pomoc. Dwa podziękowania dla ciebie.

7. xbox3

xbox3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jakie wejście ma dysk od xbox 360? Bo chce wziąć sobie do laptopa, ale potrzebuje ATA.

8. KNAR

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Sata

Wczytywanie...

Poleć forum