1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nowy dashboard Xboksa 360 już jest. Zobaczcie, jak wygląda

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Krawol, Grudzień 7, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Z małym opóźnieniem, ale w końcu jest! Nowy dashboard Xboksa 360 nie wynosi rozrywki na nowy poziom, ale wprowadza za to ciekawe rozwiązania wizualne. I to w zasadzie tyle.

Zapowiedziany podczas tegorocznych targów E3 dashboard Xboksa 360 miał pojawić się wczoraj po południu, ale ostatecznie był gotowy do pobrania dopiero dziś nad ranem. Tak czy inaczej, każdy może zapoznać się już z zupełnie nowym układem interfejsu konsoli i sprawdzić kilka nowych funkcji wprowadzonych razem z aktualizacją.

Niestety, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, użytkownicy polskiego Xbox Live nie mogą liczyć na taką samą ilość atrakcji, jaką zostali obdarowani ich bracia z krainy mlekiem i miodem płynącej, zwanej też Zachodem. Brytyjska wersja usługi ma więcej zakładek rozszerzających multimedialne możliwości Xboksa 360 (wideo, muzyka, telewizja).

Nowy wygląd interfejsu, czyli w zasadzie najważniejszą z punktu widzenia polskiego gracza zmianę, oceniam zdecydowanie na plus. Jest znacznie przejrzyściej niż poprzednio, a dostęp do pożądanych funkcji otrzymujemy z poziomu kilku zakładek, pomiędzy którymi można w szybki i prosty sposób przeskakiwać. Poszczególne zakładki zostały nazwane w taki sposób, że już na pierwszy rzut oka widać, co się pod nimi kryje. W każdej z nich kryją się prostokąty będące odnośnikami do konkretnych opcji znanych z poprzedniej wersji menu.

Wprowadzenie nowego wyglądu Xbox Live to część strategii Microsoftu, której zadaniem jest nawiązanie wizualnego podobieństwa pomiędzy wszystkimi produktami i usługami firmy. W podobnej, "kafelkowej" stylistyce utrzymany będzie chociażby system operacyjny Windows 8.

Microsoft w nowym dashboardzie zastosował następujący podział zakładek: Bing (wyszukiwarka), strona główna (uruchamianie gier, reklamy i informacje od MS), sieci społecznościowe (lista znajomych, Facebook, Twitter, Video Kinect), gry (lista gier, Rynek), aplikacje (z grubsza to samo, co w zakładce społecznościowej), ustawienia (wiadomo).

Do nowego sposobu nawigacji można przyzwyczaić się w zaledwie kilka minut. Co równie istotne, pod przyciskiem Guide (to ten duży, środkowy na padzie) nadal kryje się uproszczone menu z dostępem do wszystkich najważniejszych funkcji. Przeprowadzenie aktualizacji przebiega bezproblemowo. Wystarczy podłączyć konsolę do sieci i zaakceptować cały proces, a cała reszta zostaje wykonana automatycznie.

Żeby tradycji stało się zadość, nowy dashboard nie mógł oczywiście ustrzec się kilku zabawnych tłumaczeń. Najbardziej rozbawiła nas wyszukiwarka Bing, nakazująca przeszukanie konsoli "pod kątem".

Może chodzi o przeszukanie pod kątem posiadania pirackiego oprogramowania lub innych nielegalnych substancji?

A jak Wy oceniacie nowy dashboard Xboksa 360?

źródło: •• Nowy dashboard Xboksa 360 juĹź jest. Zobaczcie, jak wygląda

2. Lotnik421 Xbox One

3. woytekg

woytekg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oczywiście wszystkich interesuje czy nowy dash usuwa przeróbkę. Jak ktoś testował nie wrzuci info. Co do samego dasha to nawet fajny.

4. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Jest Youtube na PL ??

5. Kondorro

Kondorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  6. Johny8564

Johny8564 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  7. mateuszchm

mateuszchm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Pisze się "skąd"

Odpal konsolę i sama Ci się zaktualizuje.

8. Dragsiu

Dragsiu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Na stronie M$ jest już wersja offline, poszukaj.

9. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Fajny ale widać,że bardziej robiony pod Kinecta.
    A zamiast "Przeszukaj Xbox pod kątem" mogli już dać normalną przeglądarke i wgl gdzie ten YT i Skype ?

10. Banana96

Banana96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Nowy Dash jest po prostu piękny. Ale stary był jeszcze piękniejszy...

11. zerthimon

zerthimon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    powiat Łękołowy
    A co z updatem offline i graniem w XGD3? Czy ten dash podczas instalacji gmera w tablicach DAE.bin?

12. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ja tez nie moge go nigdzie znalezc..

13. visor87

visor87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    Mam pytanko. Kilka dni temu po długim czasie podłączyłem się do XB Live. Konsola zainstalowala mi cicha aktualizację. Teraz by grać gry ( Gram tylko offline ) muszę nagrywać na pendrive Title Update'y . ( Mam LT 2.0 + ) stąd moje pytanko: Czy gry zaktualizuję nowy dashboard poprzez przegranie go na pendraka to dalej będę mógł odpalac gry przy użyciu TU do konkretnego wydania gry czy ta opcja podmianki ? Dzięki

14. HajukenPL

HajukenPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Upraszcza znacząco nawigację do konkretnej, interesującej nas sekcji. Przejrzysty i prosty.
    Jeśli kogoś bawi kinectowe szaleństwo to będzie mógł "machaniem" operować, dla mnie subiektywnie: NIC WIELKIEGO. ;]

15. zerthimon

zerthimon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    powiat Łękołowy
    @2UP
    Stary, Twoje trzecie zdanie jest tak złożone, skomplikowane, że nawet Miodek nie dał by sobie rady ze zrozumieniem o co Ci chodzi?

16. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    mi się bardzo podoboa nowy dash choć motyw graficzny jet troszku przćmiony. Ogólnie-nowocześniej, wszystko widoczne nic nie trzeba szukać

17. Łukasz Dura

Łukasz Dura Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nakło Nad Notecia, Bydgoszcz, Poland, Poland
    Hm, może to z kwestii przyzwyczajenia... ale NIE PODOBA mi się ten nowy wygląd...
    X'a oprócz do grania używam jako DVD do oglądnięcia filmów/koncertów więc używam pilota MS, no i teraz aby poskakać gdzieś po menu tego nowego wyglądu
    muszę przeskakiwać każde okienko po kolei. Nie ma możliwości przeskoczenia z sekcji np. strona główna do sieci społecznościowe czy dalej, tylko trzeba skakać po kolei w stronie głównej przez odtwórz płytę->wiadomości->znajomi->profil->moje gry itd.

zapisywanie w chmurze - ciekawe rozwiązanie z opisów bardzo mi się spodobało w końcu strzałka do sąsiada czy do baru na turnieje gier i gram swoim profilem i tu rozczarowanie ==> potrzebne konto gold

wyszukiwarka bing - hmmm po co mi to w sumie? gry wiem jakie mam, dvd/cd wiem jakie kładę na tacke, jak podpinam pena czy dysk to też wiem co tam jest..
    więc nie widzę właściwie jej przydatności no chyba że uda sie ją jakoś wykorzystać do przejrzenia komputera i odtworzenia z niego muzyki przez X'a

dailymotion, youtube - czemkam zobaczymy jak bedzie sie sprawiało

18. visor87

visor87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    A poda ktoś link do pobrania na pendrive instalki do nowego Dasha ? Jesli nie skasuje mi przeróbki LT2.0+ i dalej bede mógł odpalać gry przy użyciu TU to ja się piszę :) !

19. shootinputin

shootinputin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A mi się podoba. Trzeba będzie się przyzwyczaić, ale na razie jest fajnie.

20. Gru

Gru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    http://www.xbox.com/system-update-usb

21. Kyokushin

Kyokushin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miał być Youtube i nie ma, czyli dalej syf.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum