Nowy napęd nie czyta oryginalnych płyt.

Quato

Użytkownik
Użytkownik
jesli masz ixtreme 1.6 zeby odczytac klucz, podlaczasz naped przez sata do kompa, zasilanie moze byc z xboxa, wlaczasz xboxa zeby naped mial zasilanie, odpalasz kompa uruchamiasz jungleflashera wchodzisz w zakladke DVDKey 32, wybierasz port gdzie jest podpiety i klikasz dummy from ixtremei powinno odczytac klucz :)
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
to jeszcze napisz mu jak wgrac....
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
pewnie ze wazne jaka wersja. jesli ma LT+ to musi uzyc metody PMT, jesli ma wczesniejsze wersje mozna odczytac klucz przez dummy from ixtreme
No co ty ***** nie powiesz...
Chodzi mi o to ze jest sposob i nic nie jest przeszkoda.
 

Quato

Użytkownik
Użytkownik
to jeszcze napisz mu jak wgrac....
nie no moze Ty mu napiszesz, masz wieksze doswiadczenie i wogole ;-P
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
nie no moze Ty mu napiszesz, masz wieksze doswiadczenie i wogole ;-P
jak już się wymądrzasz to do końca ziomek....
 

Quato

Użytkownik
Użytkownik
zeby wgrac.
Podłączasz nowy napęd do xboxa, zasilanie z xboxa kabel sata z komputera.
wlaczasz xboxa, odpalasz komputer.
wczesniej mozesz sobie sciagnac firmware do napedu jesli chcesz LT+ 1.1 to masz tutaj jak masz liteona to sciagnij ta paczke LT+v1.1 Full Download, sa tam do kazdego liteona, ewentualnie sciagnac tylko dla swojego. Pliki *.bin musisz wrzucic do folderu firmware w jungleflasherze.
Odpalasz jungleflashera na pierwszej zakladce "Firmware Tool 32" bierzesz open source firmware i wybierasz wczesniej odczytany swoj plik "dummy.bin", jungle flasher zapyta sie czy chcesz automatycznie zaladowac firmware wez tak, automatycznie zaladuje sobie firmware do twojej wersji napedu.
Jeśli nowy i stary napęd to ten sam model np 74850C lub 93450C, to nie ma problemu. Jeśli natomiast miales 83850C to trzeba by sprawdzic czy ktora wersje miales v1 czy v2 i jaka wersje masz nowego napedu.
wiec jesli bys mial 83850C to napisz to ci powiem jak wtedy sprawdzic wersje napedow.
Więc jesli masz 74850C lub 93450C. i masz zaladowany automatycznie target firmware zobacz czy klucze zgadzaja sie w obu polach "DVD Key".
Jesli sie zgadzaja kliknij na "save to file" zeby zapisac sobie stworzony firmware z twoim kluczem napedu.
Gdy to zrobisz wejdz do zakladki "MTK Flash 32" wybierz port gdzie masz podpiety naped, kliknij na "Lite-On Erase"
wyskoczy pierwsze okienko klikasz yes pozniej przy drugim tez yes, i po tym trzeba bedzie na chwile szybko odlaczyc zasilanie od napedu i spowrotem je podlaczyc (ja sam osobicie wyjmuje biala wtyczke od zasilania z napedu i ja wkladam) trzeba to zrobic calkiem szybko. Jesli dobrze zrobisz bedziesz mial po lewej stronie "drive proporties" Vendor "Drive in vendor mode"
a po prawo "flash chip proporties" Type: Serial flash with status 0x72.
Jesli nie zdazysz odlaczyc i wlaczyc zasilania mozesz sprobowac jeszcze raz az bedzie to co ci napisalem.
Jesli tak bedzie klikasz write i wtedy program wgrywa firmware do napedu a pozniej sprawdza jego poprawnosc i daje komunikat "Write verified OK"
Pozniej klikasz "Outro / ATA Reset" naciskasz raz pozniej drugi raz az wyskoczy informacja "Drive is Lite-On"
zamykasz jungleflashera zapisz sobie log gdzies.
wylaczasz xboxa, odlaczasz kabels sata z kompa podlaczasz z xboxa i sprawdzasz czy beda dzialac gry
to samo jest z obrazkami w tym tutorialu po angielsku
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
patrzcie..............uniósł się honorem........hehe ale spoko
 

Quato

Użytkownik
Użytkownik
tobie pewnie by sie nie chcialo napisac jak to zrobic, bo najlepiej napisac zeby dac komus kto sie zna na tym.
Dlatego pisalem ze wersja ixtreme ma znaczenie, bo gdyby mial LT+ to nawet bym sobie nie zawracal glowy tylko napisal mu zeby dal komus kto sie na tym zna.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
tobie pewnie by sie nie chcialo napisac jak to zrobic, bo najlepiej napisac zeby dac komus kto sie zna na tym.
Dlatego pisalem ze wersja ixtreme ma znaczenie, bo gdyby mial LT+ to nawet bym sobie nie zawracal glowy tylko napisal mu zeby dal komus kto sie na tym zna.
nie chciałoby mi się bo jestem po 10 godzinach tyry......hehe
 

Quato

Użytkownik
Użytkownik
no mi sie chcialo,
moze to mu pomoze, a jak nie bedzie chcial sie sam tego podjac to niech da komus kto sie zna na tym i zrobi to sprawnie i szybko
 

qwerty2

Świeżak
Świeżak
Dziękuję wam bardzo ;D
Quato ratujesz mi życie ;D
 

Do góry Bottom