1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nowy telewizor

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Artur 25, Grudzień 24, 2008.

1. Artur 25

Artur 25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,mój tata ma zamiar kupic nowy tv lcd i chciałbym sie dowiedziec czy bedzie on dobry do grania i ogladania filmow oczywiscie jest on full hd. http://www.sirius.pl/audio_video/to...LCD_TV_Full_HD_37_LC37DH65E_AQUOS_MPEG-4.html Teraz najwazniejsze, czy czas reakcji 6 ms to jest jakaś tragedia, czy jest nawet dobrze ,bo widziałem z 4 ms jeśli ktoś ma ten tv ,to niech powie czy jest dobry.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Mr.Hankey

Mr.Hankey V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Telewizor całkiem przyzwoity, jednak zachwytów nie ma. Do gier będzie idealny, ale te wyglądają dobrze praktycznie na każdym LCD. Czas reakcji matrycy nie jest w tym wypadku najważniejszy. Problemem jest to, że ma tylko 50Hz a to powoduje widoczne smużenie podczas odbioru sygnału HD. Przy filmach można jakoś to przeboleć, jednak np. podczas meczów piłkarskich jest to już dosyć uciążliwe. Jedyny lcd 50Hz, który można polecić to Sony W4000 - mistrz w swojej klasie, a cena porównywalna.

4. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To ktoś co poleci jakiś dobry tv z full hd do 2900 zł ,nie wiem czy jest taki ,ale jak ktoś ma jakies propozycje to prosze.

5. Nefarod

Nefarod Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
  6. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To prosze o oferty :) ,bo na necie nie widze nic ciekawego

7. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok Lg może byc ,ale samsungi odpadaja odrazu.

8. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Kupcie PLAZME 42". Boska do grania w XBOX ;). Kolory i obraz jak z bajki tylko prądu zżera troche ;)

9. wujek

wujek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    i tu się mylisz, plazma zużywa +/- 10% w stosunku do tego co zużywa analogicznej wielkości lcd - prąd zużywany jest dynamicznie - w jasnych scenach więcej, w ciemnych mniej

a co do plazmy - faktycznie jest bajeczka - mam 42" samsunga i jest masakra

10. Nefarod

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
    Gdyż? Ten modele które podałem, to jedne z najlepszych z tego przedziału cenowego... Poczytaj sobie recenzje to zobaczysz w czym rzecz. Sam mam Samsunga A551, przy którym obraz jest niemalże identyczny jak przy LG 7000, więc nie rozumiem o co ci chodzi. Zresztą, jak jesteś taki "spec" to sam sobie wybierz, co chcesz. Gdyby ten Samsung był kawałkiem g*wna, to bym go nie polecał.

11. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Samsung ma konkretne modele w swojej ofercie. Nie rozumiem jak można z góry odrzucić firmę nie patrząc na podzespoły i możliwości.

Osobiście posiadam LCD Samsung ale do XBOXA polecam Plazme.

12. Mr.Hankey

Mr.Hankey V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja tam bym konsoli pod plazmę nie podłaczył... Bałbym się wypalania znaczków.
    A najlepszy LCD FullHD do ok. 3000zł (37') to tak jak pisałem Sony W4000. Ten telewizor wygrywał wszystkie testy w jakich startował, wystarczy trochę poczytać. Nic lepszego w tej wielkośći i takim przedziale cenowym nie znajdziesz.

13. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Efekt wypalenia już nie istnieje.
    Plazmy stosują fazowe przesunięcie piksela niewidzialne dla ludzkiego oka a korzystne dla panelu dzięki czemu nie powstają duchy.

14. Mr.Hankey

Mr.Hankey V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Tu niestety nie masz racji. Owszem na przestrzeni lat efekt wypalania faktycznie został mocno zniwelowany, ale niestety nie udało się go całkowicie wyeliminować. Chcesz przykładu? Zostaw włączony telewizor na kilka godzin np. na TVN24 i odpal jakieś jasne tło. Zresztą problem ten jest opisany w każdej instrukcji obsługi telewizora plazmowego.

15. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Instrukcja mówi również że nie wolo plazmy stawiać lub transportować poziomo bo może trwale ulec uszkodzeniu.

Mojego znajomego plazma przejechała 30Km po polskich drogach poziomo w samochodzie i chodzi jak złoto.

16. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  17. Nefarod

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wieliczka
  18. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam ,czy rozdzielczosc 1080p jest to full hd czy 1080 i ?? Jeśli tak to która lepiej wybrac do grania i czy jest możliwosc ustawienia jej na kablu component z przejsciowka na euro ?

19. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Miałem wczesniej LG LCD 32" , teraz mam SAMSUNG 42" PLAZMA i wiem co pisze. Obraz jest bez porównania lepszy. Przed wszystkim czerń , ostrość , kolory i dynamika, mam to czego nie mogłem uzyskać na LCD. EFekt wypalania??? dziecko grało ponad 4 godziiny w SR2 a tam ciągle się pali znaczek w jednym miejscu i żadnego efektu wypalenia nie znalazłem na ekranie.

MI X smiga na 1080p i 1080i choc rożnicy zadnej nie widze. Oczywiscie idzie po kablu HDMI.

20. wujek

wujek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    Tak oczywiście instrukcja o tym mówi, jak równiez prawdą jest to co piszesz (może nie w tak dużym stopniu) ale....
    ZASADNICZA SPRAWA - aby trwale uszkodzić nowe plazmy musisz wyświetlać statyczne obrazy przez ok. 48h. non stop
    co do testu z tvn24 - tak będzie, ale nie będziesz przecież oglądał czarnego obrazu, a po tym przy graniu, lub oglądaniu tv nie będzie to widoczne - komórki z gazem będą się przepalać równomiernie - jak dotrzesz plazme właściwie to praktycznie zapominasz o powidokach, a z resztą tv kupiłem do grania i oglądania, a nie przyglądania się czy coś jest nie halo (pracuję w branży rtv i wiem jak to od podszewki wygląda )
    ps. jako ciekawostka - na lcdku też możesz utrwalić obraz (już niedwracalnie), tylko trzeba się bardziej "postarać"

ps. kolega pawelkrak ma racje... testowalem x360 na sharp 37wd1 vs 42a451 (lcd vs plazma) - zwyciezca mogl byc tylko jeden =) plazma uber alles

21. Artur 25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok dobra lepiej grac na 1080i czy 1080p . I czy da rade na componencie z przejsciówka na euro bo poróbowałem u dziadka i nei dało rady tylko przez sam component ,jak próbowałem z przejsciowka na euro to lipa.

Wczytywanie...

Poleć forum