1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

nowy XBOX 360 - problem z BENQ... zaczyna sie psuc ? BŁAGAM POMOCY !!

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez mateusz_gosc, Maj 25, 2008.

1. mateusz_gosc

mateusz_gosc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam

mam miesiecznego xboxa premium 65nm/falcon z napędem benq

na poczatku grałem w oryginalnego burnouta paradise .. po kilku tygodniach flashowałem na ixtreme 1.41 x8

wszystko było jak bajka !

pierwsza gra którą uruchomiłem było gta IV (płyty na jakie nagrywam VERBATIM z predkoscia 2.4x - nagrywarka LG H10N)

gra chodziła idealnie ! żadnych doczytywań tekstur ! grałem dniami i nocami .... każdego dnia :) super wszystko chodziło

potem ściągłem kilka innych giere takich jak COD4, SKATE, ace combat6 .... gram w nie od tygodnia ... troche olałem GTA IV i w nie nie grałem ... no jedynie jak kumpel wpadł to zagrałem w GTA IV i oczywiscie wszystko chodziło IDEALNIE !! później znowu kilka dni nie grałem w gta IV ale dzisiaj postanowiłem ... a więc wkładam płytę .. i co ? na początku zaskoczyło mnie długie wgrywanie ... pokazał się artwork z czerwonym samochodem i policją którego wcześniej nie było ... (wczesniej wgrywało sie przy policjantach ze strzelbą) potem długi loading mieszkania
    wychodze na miasto i co ? i jade w powietrzu !! mam dysk i jade w powietrzu ! tekstury doczytują się mega ! jak by laser miał z 5 lat !
    sprawdziłem bez dysku i powiem ze różnicy żadnej !! z dyskiem to nawet drogi nei było widac bo jechałem w powietrzu !
    dla testu wyczysciłęm cache na dysku ... usunołem sporo demówek żeby było miejsce ! ale ciagle to samo ...
    do tego zauwazyłem że w SKATE dalszy plan (drzewa) tez sie doczytywały ...

a wiec czy laser juz pada ? da sie go jakos wykalibrowac ? błagam o pomoc bo jestem załamany ....
    na xboxa zbierałem 2 lata ... a GTA IV mam dopiero 2 tygodnie ... tak wiec dziwne zeby po takim czasie laser padl ?

będę bardzo wdzięny za jaką kolwiek pomoc
    jestem w stanie nawet zapłacic za jakieś wskazówki !

:'( :'( :'( :'( :'( :'(

pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. MiQ

MiQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Odp: nowy XBOX 360 - problem z BENQ... zaczyna sie psuc ? BŁAGAM POMOCY !!

Czytając już różne fora to wszędzie piszą że BenQ do kopii się nie nadaje, ale jest bardzo wytrzymały. Sprawdź orginalną grę jak będzie się zachowywać najlepiej jakby to było org GTA IV.

4. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

a do mojego xboxa już raczej nie da rady wsadzic HITACHI ?

5. cux

cux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Co do skate, to na pewno wczesniej bylo tak samo,tylko tego nie zauwazyles. Nie masz co dramatyzowac, juz gdzies czytalem, ze nagle z dupy GTA IV zaczelo dlugo dogrywac tekstury, kiedy dzien wczesniej wszystko dzialalo normalnie (tu na forum ktos to pisal). Sam nie wiem od czego to zalezy,ale mozesz byc raczej pewien, ze z Twoim sprzetem jest wszystko ok. Potestuj tez inne gry. Moze plytka Ci sie porysowlala? X'a trzymasz poziomo czy pionowo? Zmieniales jego pozycje, kiedy plytka byla w napedzie? Ale odpowiedz szczeze...

6. basa

basa Guest

A nie zmainiales moze w xboxxie na rozdielczosc 1080i ? Bo zauwazylem u siebie ze gra na zwyklym TV chodzi normalnie a jak podlaczylem jzu pod HD w 1080i to ledwo benq doczytywalo. Potem znow na zwyklym tv wrocilo do nromy wszystko.

7. Makuso

Makuso Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

według mnie... zrobiłeś wielki błąd...przerabiając X-a po takim krotkim czasie testowania...i to jeszcze na dodatek z napędem benq :D ale kombinuj w tym świecie wszystko jest do zrobienia ;) 3maj się i powodzenia

8. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

no właśnie oto chodzi że z dnia na dzień tekstury zaczęły się wgrywac dosłownie dramatycznie ... drogi żandnej ... budynki jak PSXa ... wieżowce sie po czasie wczytują po prostu dramat .. do tego na początku wczytuje sie tak długo że są nowe artworki ... ale dzisiaj sie tak wkurzyłem że grałem w GTA bez przerwy ... i ku zaskoczeniu tekstury coraz lepiej sie wczytuja oraz po właczeniu gry nie ma już tego artworka ... wiec czyżby aktualizacja wyszysciła cache i wszystkie dane z GTA IV znikły ? chyba tak ... choc nie wgrywa sie idealnie tak jak na poczatku bo ciagle tekstury na budynkach sie doczytują i czasem pierwsza warsstwa na drodze znika choc nie jest to tak tragiczne jak wczoraj kiedy znikało 5 warstw i potem nie tylko leciałem w powietrzu ale i topiłem sie w asfalcie ;/ pogram dłużej i zobacze ...

konsole trzymam od początku pionowo .... nie wiem teraz czy dla lasera bedzie to dobra pozycja ? powinno byc raczej poziomo ... ale znowu boje sie 3 roda a mam x'a podłożonego kasetkami :p przez co w ogóle się nie grzeje ...

dla sprawdzenia zmieniłem pozycje i dogrywa się tak samo ...

co do rys na płycie to jest w bdb stanie ... są mikro ryski jak szysciłem szmatką ... a tak to stan bdb ... chyba że te mikro ryski przeszkadzają w odczycie ?

@basa no fakt zmieniłem na 1080p choc i tak mój monitorek nie ma fullhd
    na poczatku grałem w 720p i było ok teraz zauwazyłem że w ace combat 6 lepsza jakosc jest w 1080p no to zmieniłem :p
    choc troszke dziwne bo niby z kumplem grałem na 1080p i było ok ...
    choc zaraz sprawdze i zmienie na 720p ....

mozliwe że do tego przyczyniło się wyczyszczenie cache zwiazane z aktualizacja i moze te 1080p ?

9. cux

cux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18

O tym, ze aktualizowales konsole i po aktualce zaczely sie problemy to nie wspomniales...

10. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

myślałem że dużego znaczenia to nie ma ...

tym bardziej że jeszcze kilka dni temu aktualizowałem gry COD4,ace combat i potem grałem w GTA IV i było ok ... a teraz miałem aktualizacje chyba SKATE'a i potem nie sprawdzałem GTA IV ;/

czytałem teraz na innym forum to jeden gosciu pisał że grał przez 2 tygodnie w GTA IV z dyskiem i chodziło mu idealnie a nagle po akutalizacji tekstury masakrycznie sie doczytują ...

sprawdzałem przed chwila 1080p i 720p i nie ma większej różnicy w doczytywaniu tekstur ....
    choc ciagle jestem zaniepokojony tym że gdy pierwszy raz włożyłem GTA IV do napedu i grałem to po godzine tekstury sie doczytywały bardzo dobrze ... a teraz gram juz z godzine i ciagle tekstury na budynkach do masakra .... podjeżdza sie do budynku a tu ciach tekstury zmieniają sie jak szalone ... no jedynie drogi się polepszyły ....

a tak w ogóle to jak mam w końcu trzymac xboxa że nie męczyc lasera ?

PS. trochę spanikowałem ale jak sie mi przypomni ile miałem problemów z PS2 i laserem i ile kasy na tym straciłem to aż się przestraszyłem że w xboxach też tak padają lasery ;/

narazie jeszcze nie jest idealnie ... pogram troche i napisze jak to chodzi ...

pozdr.

11. basa

basa Guest

Mi sie wydaje ze aktualizacja nie ma na to wplywu skoro sprawdzales bez HD i jest tak samo , w koncu aktualizacje sie zapisuja na HDku wiec bez HD mailes konsole tak jakby nie bylo aktualizacji.. Ale kto wie moze poprostu musi byc HD i brak tej aktualizacji, jak masz mozliwosc zrob backup savów z hd i go sformatuj.

12. zaku666

zaku666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków

e nie cierp! tez mi na BENQ chodzilo idealnie GTA a potem cierpialo , a potem samo przeszlo. Nie po jakims odpaleniu ponownym ale po paru dniach, teraz moge jechac spokojnie i jest OK, ale raz faktycznie tez latalem , rob tak jak zaczynasz gre to zacznij od sprawdzenia mapy gdzie masz isc potem wyjdz z mieszkania i dojedz taksowka do misji, zacznij ja robic , po misji kup bronie , zycie , kamizelke i zapros kogos na spotkanie po spotaniu zapisze Ci sie stan gry. Ja jak tak gralem to 0 doczytywania. Nie uzywaj save'ow swoich , tylko te automatyczne i nie zostawiaj auta swojego na miejscu gdzie sie zapisuje.

13. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

problem rozwiązany....

po kilku dniach grania wszystko wróciło do normy :)

dzięki za pomoc

pozdrawiam :)

14. ronin

ronin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

czyli tak jak zauważyli inni to chyba była jednak wina aktualizacji i wyczyszczenia pamięci podręcznej, słyszałem opinie ze warto zacząć grę od początku pograć trochę a potem załadować sava .

Wczytywanie...

Poleć forum