Nowy Xbox, jak Steam? Plotki o konieczności instalacji gier i stałym poł. z siecią

grisza133

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik


Vgleaks mają dla nas kolejne nieoficjalne "rewelacje". Dziś będzie o konieczności instalacji wszystkich gier na nowym Xboksie i wymogu stałego połączenia z siecią.

Vgleaks dotarli rzekomo do nieznanych wcześniej dokumentów na temat nowego Xboksa. Pierwsza informacja dotyczy wsparcia optycznych dysków. Xbox 'Durango' ma odtwarzać gry wyłącznie zainstalowane na dysku. Taką informację podawało wcześniej zarówno Kotaku, jak i potwierdzało ją The Verge. Wynika z niej, że wszelkie płyty będziemy mogli trzymać równiutko na półeczce, bo nie będą one służyły do niczego, poza instalowaniem gier na dysku.

Druga sprawa, niejako powiązana z pierwszą, to zabezpieczenia przed piractwem. Podczas instalacji gry mają wymagać kodu aktywacyjnego, który będzie chronił np. przed odsprzedażą zainstalowanej na konsoli gry. Z tego powodu Microsoft miałby wymagać stałego połączenia z Internetem.

Vgleaks utrzymuje, że powyższe informacje są prawdziwe, ale mogą już nie być aktualne. Udało się im bowiem dotrzeć do dokumentów datowanych jeszcze na zeszły rok. Czy od tego czasu coś się zmieniło? Być może. Jest też szansa, że znów się zmieni, bo Microsoft na dobrą sprawę nie zapowiedział jeszcze niczego.

Źródło: •• Gamezilla - serwis o grach
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Re: Nowy Xbox, jak Steam?

Jesli tak bedzie, ja odpadam od ms. Przykro mi

Wysłano z X8 z użyciem Tapatalk
 

PIKOxPL

Użytkownik
Użytkownik
po co sie martwic o zabezpieczenia jak i tak sama konsola bedzie kosztowala 2000zl+ i tak piraci beda musieli najpierw ja nabyc zeby zagrac
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wpisywanie kodu / numeru seryjnego podczas instalacji? Błehehe, dobre sobie.
Poczekajmy aż odpowiednie grupy coś wymyślą. Jak dobrze wiadomo, każde zabezpieczenie da się złamać. ; )

No chyba, że gry powrócą do swoich korzeni i będą oferować kampanię na 60h+ i dobry multiplayer.
W takim przypadku jestem w stanie kupować same oryginały.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
no coraz bardziej jestem za PS4 :( ale zobaczymy i poczekamy na jakies konkretne informacje o konsoli :D
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
stałe połaczenie z netem? net pada na tydzien bo głąby z koparką rwią swiatłowody a ty nawet w sp nie pograsz. coraz bardziej razem ze swoją konsolą stajemy sie niewolnikami. juz ps3 to pokazalo. jak i DRM.
 

Remix27

Banned
Wedlug mnie bardzo realne daje to kase bo raz placisz za gre i juz tego nie sprzedasz. Zabezpieczenie nie zle cos ala rgh by musialo byc co ms max utrudni i obie konsole ps4 i xbox beda to mialy piraci bojcie sie nextgena:)
 
J

jorgos

Guest
e pierdoły plotki to tylko plotki,podobne przy ps4 były i sie nie sprawdziły...
 

Remix27

Banned
Ja jestem przekonania jak konsola podobna do pc to pewnie cracki do gier beda jak na pc a net ma kazdy obecnie. Uzytkownika diablo 3 nie przeszkadza stale podlaczenie do netu uzytkownika konsol tez nie bedzie a metoda dobra na piractwo i skuteczna
 

myszer23

Banned
powaliło MS? jk taki krok zrobia to w zyciu nie kupie ich konsoli a co jesli osoba nie posiada stałego łacza w domu???
 

Remix27

Banned
Jak cie nie stac na net to na konsole niby tak. Od czego jest pc i tel zrobisz udostepnienie i smignie z graniem multi ciezej.
 

Skuterowsky

Świeżak
Świeżak
Bezsensowane plotki, wątpię żeby takie cos Microsoft zrobił.
 

djblackkrk

Użytkownik
Użytkownik
Plotki plotki plotki...myślę że MS nie jest taki głupi aby utrudniać. Zarobili miliardy $ na piractwie bo prawda taka ze aby zagrać trzeba mieć konsole z której trzepią największe pieniądze. Myślicie że jakby Xboxa nie dało się przerobić to sprzedaż była by na takim poziomie? Sam pamiętam czasy PSX i PS2 jak były piraty i tylko te konsole się sprzedawały bo piractwo napędzało rynek. Na PC taka sama polityka, ściągasz grę aby zobaczyć czy będzie śmigać i czy warto kupić orginał do multi. Narzekają bo muszą że jest piractwo ale gdyby nie to to rynek konsol byłby ba.rdzo ubogi
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Jak cie nie stac na net to na konsole niby tak. Od czego jest pc i tel zrobisz udostepnienie i smignie z graniem multi ciezej.
A nie zastanowiło cie to,że nasz ukochany kraj nie dąży do tego żeby każdy miał internet? W mojej miejscowości najszybsza prędkość to 10mb a co najlepsze tylko w samym centrum ja mieszkam na obrzeżach i dociera do mnie tylko radiowy internet bo miasto jest za biedne żeby "podpinać" całe miasto,taka sytuacja jest w wielu miastach więc twoim rozumowaniem bogaci mieszkają tam gdzie jest najlepszy internet ? Yyyyy.. Nie..
 

Malan

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli by plotki się sprawdziły dla M$ byłby to samobójczy strzał w głowę. Ja na pewno wtedy nie kupię Xboxa tylko PlayStation. Ale to tylko plotki, nie mamy jeszcze oficjalnych informacji. Trzeba czekać.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wymóg stałego połączenia z netem nie jest dobrym rozwiązaniem, o czym przekonali się fani Ubisoftu na PC.
Ale to nie znaczy, że nie będzie się dało tego obejść :D
 

Do góry Bottom