Nvidia – PC jest najważniejszą platformą dla graczy

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Podczas eventu na targach E3 w Los Angeles, firma Nivida przedstawiła specjalną prezentację opisującą kondycję branży gier. Jej celem było pokazanie, że komputery PC są najbardziej technologicznie rozwiniętą i najważniejszą platformą do grania, przynoszącą znacznie większe zyski niż konsolowa konkurencja.

Na targach E3 swoje oferty prezentują nie tylko najwięksi deweloperzy oraz wydawcy, ale także producenci różnego rodzaju sprzętu czy podzespołów, które skierowane są do miłośników elektronicznej rozrywki. Podczas specjalnego eventu, zorganizowanego przez firmę Nvidia, zainteresowani mogli przekonać się jak przedsiębiorstwo postrzega gamingowy rynek PC, będący jednym z jego podstawowych i stałych źródeł dochodów.


Przychody poszczególnych segmentów branży oraz zainteresowanie deweloperów konkretnymi platformami


Przedstawiciele Nvidii starali się udowodnić, że ten segment branży przynosi większe zyski niż jej konsolowe odpowiedniki, a nad grami pracuje w nim prawie tylu deweloperów ilu na wszystkich platformach Sony, Microsoftu czy Nintendo razem wziętych. Jak pokazano na slajdach, prognozowane przychody ze sprzedaży gier na PC w 2015 roku wyniosą około 20 miliardów dolarów, podczas gdy u konkurencji osiągnie ona pułap niespełna 10 i 6 miliardów. Kolejna porcja statystyk dotyczyła mocy pecetowych układów Nvidii oraz wydajności procesorów graficznych konsoli Sony. Na wykresie uwidoczniono te różnice, porównując możliwości najnowszej karty GeForce GTX Titan z układem konkurencyjnego ATI, który znajdzie się w PlayStation 4.


Porównanie mocy układów Nvidii i PlayStation


Trudno odnieść się bezpośrednio do statystyk i prognoz przedstawionych podczas eventu, ponieważ nie mamy pełnych danych i nie znamy metodologii przeprowadzonych badań. Z pewnością granie na PC przeżywa od kilku lat nowy renesans i jest dalekie od prognoz zwiastujących jego rychłą śmierć. Bez wątpienia, prezentacja Nvidii to typowo PR-owe zagranie. Jest ono o tyle ważne, że zarówno w PlayStation 4 jak i Xboksie One znajdą się graficzne układy firmy ATI. Największy rywal producenta GeForce'ów wygrał nie tylko intratne wieloletnie kontrakty na dostawę podzespołów, ale może w najbliższych latach wyznaczyć standard technologii graficznych używanych w grach, również na PC.Niewykluczone, że deweloperzy tworzący multiplatforomowe tytuły znacznie chętniej skorzystają z rozwiązań dostarczonych przez ATI, które dostępne będą na konsolach. Oznacza to, że w naturalny sposób do kart tej firmy dopasują także swoje produkcje na pecetach. W obliczu takiego obrotu spraw, Nvidia będzie musiała wprowadzić w życie sprytną strategię, by nie utracić dotychczasowej rynkowej pozycji.

Źródło: www.gry-online.pl
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Żeby jeszcze wydawcy tak uważali to by było miodzio. No i te kart graficzne za 4000zł, jestem zaszczycony, że aż tak dbają o moje portfele.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czemu mam wrażenie, że jakby w next-genowych konsolach były by układy graficzne od Nvidii, to wtedy nagle dziwnym sposobem okazało się, że konsole by miały tak potężną moc, że żaden PC by nie dogonił tej mocy przez kilka lat? I w ogóle co Oni starają się nam udowodnić? W moim przypadku, to i tak jedynym normalnym, wygodnym sprzętem do grania jest konsola i jej pad.
 

mich2406

Użytkownik
Użytkownik
Hehe płaczą bo stracili całkowicie rynek konsolowy...

PS. GTX Titan, obecnie cena to 4000 zł, PS4 1699 zł za całą konsolę.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Żeby jeszcze wydawcy tak uważali to by było miodzio. No i te kart graficzne za 4000zł, jestem zaszczycony, że aż tak dbają o moje portfele.
Po co ci karta za 4000 zł ?? GTX 670 kosztuje ~1500 zł i wszystkie gry śmigają na maksymalnych ustawieniach, za 4000 zł ostatnio złożyłem cały komputer znajomemu :D
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Dlatego konsole będą kosztować ~2000zika, a tyle w tej chwili kosztuje GTX680/GTX770 a do tego trzeba doliczyć jeszcze CPU i RAM więc gdyby Nvidia wsadziłaby swoje podzespoły do PS4 czy XOne to konsole by kosztowały drugie tyle i miałyby jeszcze większą moc obliczeniową ja za swojego peceta pól roku temu dawałem ~6000 zika i mam spokój na wiele lat
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Tak, tyle że za dobry komputer trzeba zapłacić dwa razy a czasami nawet trzy razy więcej :)
 

spioszeq3

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie paranoja co się porobiło z rynkiem PC. Procki po 1000zł karty dla graczy po 1500-2500. Jak 6 lat temu sobie składałem PC pod gry to topową grafikę na rynku geforce 8800 kupiłem za 900zł i już wtedy była mowa, że ma sporo większą moc obliczeniową niż xbox 360(kupe testów na youtube wychodziło). Teraz nową kartę kupić co by w miarę sobie radziła w 1080p za 600zł to nie wiem czy by dało radę. Zdecydowanie wolę kupić sobie konsolę raz na 7 lat niż martwić się, czy sprzęt za 4000 pociągnie chociaż 2 lata. No i oczywiście polityka PC związana z wymianą socketów, co raz to nowszych ramów itp. blokująca upgrady. Nawet obudowy idą do kosza, bo karty grafiki coraz dłuższe, albo wprowadzają nowe standardy wielkości płyt głównych.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czemu mam wrażenie, że jakby w next-genowych konsolach były by układy graficzne od Nvidii, to wtedy nagle dziwnym sposobem okazało się, że konsole by miały tak potężną moc, że żaden PC by nie dogonił tej mocy przez kilka lat? I w ogóle co Oni starają się nam udowodnić? W moim przypadku, to i tak jedynym normalnym, wygodnym sprzętem do grania jest konsola i jej pad.
Haha no dokładnie tak jak mówisz :D
Zwykłe brednie, najpierw gry wychodzą na konsole a później na PC.
 

create86

Użytkownik
Użytkownik
ale gtx 680 jest 2,5x wydajniejszy niż ps4 w którym siedzi grafika za 700zł więc nie porównujcie tak ;)
 

czullo

Banned
Co z tego skoro za 7 lat nadal będą wychodzić gry z piękna grafika na PS4, a na 7 letnim PC to odpalicie sobie tertisa na low.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co z tego skoro za 7 lat nadal będą wychodzić gry z piękna grafika na PS4, a na 7 letnim PC to odpalicie sobie tertisa na low.
No cóż podzespoły PC mają to do siebie, że szybko się starzeją.
 

Testtest

Banned
Nikt nie pomyślał że z powodu bliźniaczej architektury porty gier będą łatwiejsze = lepsza optymalizacja = mniejsze wymagania.
 

czullo

Banned
Nikt nie pomyślał że z powodu bliźniaczej architektury porty gier będą łatwiejsze = lepsza optymalizacja = mniejsze wymagania.
bzdura :) Gry robione na obecne konsole sa robione najpierw na PC :)
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja już nigdy nie popełnię tego błędu i nie kupię już komputera do GIER. Laptop za 3tys plus konsolka i gitara. Na laptopie pogram sobie od czasu do czasu w Total War którego nie ma na konsolach a reszta to granie wygodnie na konsoli. Bez bawienia się w te wszystkie podzespoły
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ja już nigdy nie popełnię tego błędu i nie kupię już komputera do GIER. Laptop za 3tys plus konsolka i gitara. Na laptopie pogram sobie od czasu do czasu w Total War którego nie ma na konsolach a reszta to granie wygodnie na konsoli. Bez bawienia się w te wszystkie podzespoły
No widzisz ciebie męczy "bawienie" się w podzespoły, a ja składając nowy PC czuję się jak na gwiazdkę, są gusta i gusta, każdy woli coś innego.
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No widzisz ciebie męczy "bawienie" się w podzespoły, a ja składając nowy PC czuję się jak na gwiazdkę, są gusta i gusta, każdy woli coś innego.
Nie chodziło mi o to by skrytykować to tylko wyrażenie swojego zdania.
Bardzo dobrze wspominam granie na komputerze ale po przejściu na konsolkę jest jeszcze lepiej. Jeszcze jak ktoś lubi składać i zajmować się komputerami to łączy przyjemne z pożytecznym
Do konsoli dobry Laptop to podstawa.
 

kurczak80

Użytkownik
Użytkownik
No cóż podzespoły PC mają to do siebie, że szybko się starzeją.
Nieprawda to nie jest tak.
Podzespoły się nie starzeją tylko producenci gier ich nie chcą wykorzystywać.
Tylko piszą żeby kupić nowszą grafę bo nie chce im się optymalizować kodu gry.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nieprawda to nie jest tak.
Podzespoły się nie starzeją tylko producenci gier ich nie chcą wykorzystywać.
Tylko piszą żeby kupić nowszą grafę bo nie chce im się optymalizować kodu gry.
Co powoduje że się starzeją czyż nie?
 

Do góry Bottom