1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

O Mafii 2 przeczytamy jutro w dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krav53, Lipiec 1, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Krav53

Krav53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skarżysko
    Olaf Szewczyk grał w rozbudowaną wersję preview Mafii 2 i jako pierwszy mógł porównać wersję pecetową i konsolową. Specjalnie dla Was publikujemy krótką zajawkę tekstu, który ukaże się jutro.

Mafia 2 zagości na okładce „Kultury”, piątkowego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”. Tak jest, zamiast aktorki czy piosenkarki znajdzie się tam pin-up girl z gry. Czym produkcja 2K zasłużyła na takie wyróżnienie? Olaf pisze:

Imponuje troska, z jaką projektanci rekonstruują realia epoki. Czesi deklarują co prawda, że Empire Bay jest kolażem architektury charakterystycznej dla różnych miast USA, ale nie ulega wątpliwości, że głównym źródłem inspiracji był Nowy Jork. Most, którym, opuszczając Małą Italię, przejeżdżamy do innych dzielnic miasta, to Most Brooklyński z jego charakterystycznymi strzelistymi przęsłami. Sylwetki budynków w tle łudząco przypominają gmach Chryslera i Empire State Building.

Pamiętam z wizyty w Brnie biurka zawalone reprintami archiwaliów oraz oryginalnymi amerykańskimi magazynami z lat 40. i 50. – z rewiami mody, reklamami produktów spożywczych czy wyposażenia kuchni. Czesi nie chcieli iść na skróty, mierzyli w autentyzm scenografii na poziomie wysokobudżetowych produkcji filmowych. Czy się udało? Zarówno architektura miasta, jak i wnętrza robią wrażenie poziomem detali i brakiem jawnych anachronizmów, ale syndrom krótkiej kołdry jest widoczny. W domu rodzinnym Vita ten sam obraz z Jezusem wisi w jego pokoju i w kuchni. W mieszkaniu Joego rozmnożeniu uległy plakaty z ponętną pin-up girl (patrz okładka „Kultury”).

Autor sprawdził też różnice między pecetową a konsolową wersją. Pierwsza Mafia na konsolach była potwornie zabiedzona względem pierwowzoru, ale tym razem twórcy nie zamierzali lekceważyć żadnego sprzętu. Mimo wszystko ładniej – choć zaskoczeniem to nie jest – Mafia 2 prezentuje się na PC.

Różnica między wersjami „Mafii II” na X360 i PC jest spora. Nie chodzi tylko o bardziej szczegółowy obraz oglądany na monitorze w większej rozdzielczości (1920 x 1200) niż zapewniana przez telewizyjny standard HD. W„Mafii II” wiele dzieje się na poziomie detali, które konsolom nie jest łatwo pokazać. Wystarczy spojrzeć na fakturę kurtki Vita, czapę śniegu wieńczącą słup, siatkę pęknięć na murze. Jeszcze ważniejsze są różnice w operowaniu światem. W wersji komputerowej było bardziej naturalne, gdy trzeba miękkie, zróżnicowane. Odblaski na chromowanych zderzakach, lśniące woskowane karoserie, mglista żółta poświata lamp żarowych w tunelu – uwiarygodniają ten świat. Empire Bay w edycji na PC jest miastem ładniejszym i prawdziwszym.

?? O Mafii 2 przeczytamy jutro w dodatku do ?Dziennika Gazety Prawnej? | Gamezilla

Cały tekst – w jutrzejszym „Dzienniku”.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krosfajer

krosfajer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Szkoda, że tyle lepiej prezentuje się na PC niż na Xboxie, ale przynajmniej 2000 zł w kieszeni.

4. 2charlie

2charlie Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    warszawa
    Dokładnie tak. Dodam że GTA 4 też lepiej wygląda na pc .

5. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Zaje**ście, że gry wideo w Polsce coraz częściej pojawiają się w mediach.
    Sam ostatnio widziałem reportaż w "Panoramie" na temat gier 3D i Kinect'a. :)
    W końcu gry w Polsce zaczynają się liczyć. :)

6. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Na PC lepiej niz na xbox'ie a ktos wie jak bedzie z wersja na Playstation czy on uzywajac słowa xbox miał na mysli wszystkie konsole?

7. Daniello09

Daniello09 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Ale za to pewnie pecetowcą dadzą jakieś mega wymagania sprzętowe i będą znowu płakać :D

8. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    A no muszą się z tym liczyć...
    Ja chce grać komfortowo, bez żadnych dropów.
    No ale szkoda ze PC'towcy mają się lepiej (pojęcie względne).

9. soapmc95

soapmc95 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mafia 2, będzie wyglądać gorzej na Xboxa i PS3, niż na PC.
    Mafia 2 będzie wyglądała gorzej na konsolach niż na PC'tach, ponieważ komputery mogą uciągnąć dużo więcej niż konsole, my jednak będziemy mieli gdzieś wymagania sprzętowe, a użytkownicy komputerów znając życie będą mieli wygórowane wymagania sprzętowe. Mafia 2 zapewne będzie wymagała bardzo dużo, a my kupujemy i gramy. Nie patrzymy na jakieś głupie wymagania, tylko zdejmujemy z pułki i zanosimy do kasy. PROSTE I PRZYJEMNE!!!

10. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Ja widziałem na forum 2k Czech jak gość pytał czy na jego PC pójdzie gra. Miał procesor 2,4Ghz, 256MB Grafika Pixel shader 3.0, 2GB Ramu. Odpowiedzieli, że jeżeli procesor jest podwójny to spokojnie pójdzie.

11. sroxer

sroxer Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ale na jakichś minimalnych ustawieniach czy tam średnich, a jak mi się zdaje, to chodzi o porównanie gry na full detalach...

12. codmistrz

codmistrz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mafia 2 będzie genialna, nie ma co . : ) Dla mnie to must-have. Lubię takie gry, z otwartym światem, bo nie gram przez XBL (nie, nie mam przerobionej konsoli) po prostu mam bardzo złe warunki do podłączenia tych wszystkich kabli. Mam nadzieję że graficznie zmiażdży inne gry x-))

13. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Widziałem gameplay na stronce gry-online i muszę przyznać, że za wiele się nie różni od pierwszej części (chociaż to może błędne wrażenie). Tak czy tak warto się zaopatrzyć.

Odnośnie różnic w grafice na PC, a Xbox'ie/PS3 to nie wiem jak wy, ale dla mnie grafika na konsoli może mocno odbiegać od PCtowej wersji. Jednak żadna karta graficzna i procesor nie zapewni komfortu wygodnego fotela i 42 calowego TV LCD. :)

14. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Chyba sobie kupię tą gazetę i poczytam :D
    @up Ja gram na pc i też siedzę wygodnie w fotelu przed TV :D

15. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Wiadomo że na kompie większość gier będzie wyglądać ładniej bo przecież właśnie na kompa wychodzą coraz to nowsze modele kart graficznych, a w konsolach nie mamy możliwości jej upgrade'u.

16. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Fajnie że do takich gazet trafiają gry, tak jak kiedyś w Gazecie Wyborczej, bodajże był artykuł o Wiedźminie 1 i jego sukcesie za oceanem :D A dzisiaj jakieś staruchy/biznesmeny, (nie wiem kto czyta takie gazety .) w swoim ulubionym dodatku znajdą artykuł o GRZE! :D Ciekawa perspektywa

17. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Chłopie stawiam Ci piwko ; ) Co racja to racja :D

18. maciek360

maciek360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Olszany
    W dodatku kulturalnym do Dziennika od bardzo dawna Olaf Szewczyk recenzuje gry. :p

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum