1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Obecnie xbox one czy ps4

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez rafallo, Wrzesień 29, 2015.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miałem ps3, ale sprzedałem z myślą, że kupię nowe ps4.
    Z biegiem dni jednak zniechęcam się Sony. Dlaczego? A to coraz częściej czytam, że ta konsola chodzi zdecydowanie głośniej, niż xbox. Pad jest gorszy od xboxa. Ok to są detale.

Ale czytam więcej i więcej i zauważyłem znaczne różnice:
    1. Xbox live kosztuje zdecydowanie mniej od usługi ps+. 129 zł do 179 zł - wartość sklepowa
    2. W usłudze xbox gold są zdecydowanie lepsze gry co miesiąc niż w ps4. W Ps4 są to już ochłapy.
    3. xbox posiada abonament EA, więc za 79 zł na rok mamy mase gier, a bibloteka gier EA co miesiąc będzie poszerzała się o jeden nowy mocny tytuł.
    4. Xbox chodzi zdecydowanie ciszej od ps4 - nawet tego nowego modelu 12xxx
    5. Xbox one zawiera więcej aplikacji niż ps4.
    6. System xboxa działa lepiej o lata świetlne niż ten z ps4.
    7. Gra w multiplayer jest zdecydowanie płynniejsza i lepsza na xboxie niż na ps4.
    8. xbox one kosztuje mniej niż ps4.
    9. Grafika już nie odstaje, exy podobno na xbox one wyglądają zdecydowanie lepiej niż te z ps4. Wiedźmin 3 chodzi lepiej na xboxie one niż ps4.
    Jedynie co przemawia teraz na korzyść ps4 to lepsze gry i to, że więcej znajomych ma ps4 - można wspólnie wymienić się grami.
    Dylemat mam niezły nad wyborem... Warto kupić obecnie ps4? Czy jednak x klocka?

Waszym zdaniem kupić tego xboxa? Warto? Jeszcze pół roku temu rządził i królował w moim odczuciu ps4. Mam nawet bibliotekę gier na ps4 w usłudze ps+ już na starcie.

Jabar lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1110
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    ... No comments...
    Kup xboxa...
    Jakiej odp oczekujesz na forum xbox'a ??
    Zadaj takie same pytanie na forum ps , a odpowiedzi będą zupełnym przeciwieństwem.

Ostatnia edycja: Wrzesień 29, 2015
    krzys1190 i kuleczka91 lubią to.
  4. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wg mnie powinieneś się głównie kierować właśnie tym, gdzie masz większą ilość znajomych (jeżeli lubisz grać ze znajomymi) i tym, które exy do ciebie bardziej przemawiają. A takie aspekty jak głośność pracy konsoli to w ogóle nie powinni ci zaprzątać głowy. I od siebie mogę polecić jedno rozwiązanie....kup obie :D

5. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Bierz śmiało XO i nawet się nie zastanawiaj.

6. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No to jeżeli chodzi o znajomych to nikt nie ma xboxa. PS4 mają 2 osoby.
    Jeżeli chodzi o exy do mnie najbardziej przemawiają te z ps4, są zdecydowanie lepsze. z xboxa zagrałbym tylko w Forze i Forze Horizon i to wszystko.

Kurde, a ma ktoś 2 konsole? Może ktoś porównaś naprawdę funkcjonalność obu konsol? Ale poproszę obiektywnie.
    Gry na xbox one te exy naprawdę robią wrażenie? Wiedzmin 3 lepiej i ładniej wygląda na xboxie niż na ps4?

Dla mnie liczy się najbardziej frajda z grania i grafika. jak wspomniałem, exy ma lepsze ps4 i to one mnie najbardziej przekonują, tutaj tylko forza.

PS. Oczekuje obiektywizmu. Miałem ps3 i grało mi się super a pad lepiej leżał w dloni od tego z xboxa 360. Zdecydowanie lepiej.

7. Turin

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja mam obie konsole. Funkcjonalność....na obu da się grać :D Z exów grałem jedynie w FH2 i gra jest bardzo dobra, a graficznie prezentuje się ok. Wiedźmin na pewno chodzi lepiej na XO, co widać na analizach chociażby od Digital Foundry, ale ładniejszy pewnie nie jest (zapewne wygląda tak samo na obu konsolach). Jeżeli wolisz exy na PS4 to bierz maszynkę Sony. Te konsole są praktycznie identyczne. Multiplatformy czasami działają pare klatek lepiej na jednej, czy drugiej, ale tym się nie ma co kierować. O rozdzielczości nawet nie wspominam bo tego i tak nie zauważysz.

rafallo lubi to.
  8. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1110
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ds4 leży w łapach dużo lepiej jak poprzednie ds, tamte pady były dla dzieci.
    Kupuj ps4, a gry z plusa traktuj jako bonus. Prawdziwe dobre gry trzeba kupić tak na ps4 jak i na xo.
    Sam myślałem nad xo, ale tak jak Ciebie przyciąga mnie tylko fm i fh, więc doszedłem do wniosku ,że to nie ma sensu na razie.

rafallo lubi to.
  9. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ok a kwestia pada? Ile wytrzymuje pad od ps4 a ile od xboxa one? Ile godzin mogę pograć? na ds3 trzymał aż za długo, grałem i grałem i nie musiałem ładować co mnie zaskoczyło.

10. Turin

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    W tej kwestii zdecydowanie wygrywa XO. Tam masz dwa akumulatorki, ciężko powiedzieć ile wytrzymują, bo jeszcze mi nie padły (XO mam dwa tygodnie), ale z pewnością dłużej niż w przypadku DS4, gdzie pograsz jakieś 6h i trzeba ładować :)

11. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    DZięki za odpowiedź ;)
    I tak ma wielki dylemat. Miałem ps3 i grało mi się super. Pad ds3 był idealny, powiem więcej - był lepszy od xboxa 360, dla mnie idealnie leżał w rękach. jakoś do tego x360 ciężko było się przyzwyczaić. Trzymałem ostatnio pada od xbox one to lepiej się trzyma niż od xbox 360.

Co do grafiki to grafikę stawiam na pierwszym miejscu. Grafika grafika i płynność z gry.

Widziałem porównanie, Wiedźmin chodzi lepiej na xbox one, a ludzie mówią, że xbox ma gorsza grafikę. Nie wiem czy to prawda, ciężko mi zweryfikować. Mam TV 42' Full HD.
    A jak jest przy GTA V?
    Albo jeszcze inaczej. Jak wygląda najlepszy ex pod względem graficznym na xbox one a jak na ps4? Na korzyść ps4 czy xboxa ona lepiej graficznie wygląda? Dlaczego pytam? A no dlatego, że w przyszłości producenci gier mogą oswoić się z systemem i wypuszczać dużo dużo lepsze graficznie gry. PS4 parametrami bije xboxa one, ale tego nie widać jeszcze jak to miało miejsce w dniu premiery...

12. Turin

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Killery graficzne to Ryse i The Order. Co prawda w Ryse grałem na PC, ale ciężko mi stwierdzić co jest lepsze, bo oba miażdżą pod względem grafiki. GTA działa tak samo na obu, i chyba też wygląda podobnie, coś tam na początku było, że mniej trawy/krzaków na XO, ale możliwe, że to poprawili.

13. roladazkluskami

roladazkluskami Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Poczytaj forum.
    Już było kilka osób które zmieniały XBOX -> PS4 -> XBOX

Tu masz też kanał na YT: https://www.youtube.com/user/CYFRONOMICON

Tam chłopaki mają obydwie konsole.
    U nich PS4 leży i się kurzy.
    A na XONE widzę ich online co weekend.

14. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Bije się z myślami Panowie, czy ps4, czy xbox one. Chce na dniach to zrobić, więc czasu coraz coraz mniej.

Miałem okazję trzymać pada od ps4 i xbox one. Wszystkie trzyma się rewelacyjnie, ale dla mnie nieco lepiej trzyma się ten od ps4. Od xboxa one trzyma się dużo dużo lepiej niż od xbox 360.

Może jeszcze coś powiem czym się kieruje to pokierujcie lub wskażcie mi dobrą drogę [​IMG]
    Jestem niedzielnym graczem, gram sporadycznie, ale jak mi się trafił tytuł na ps3, typu Uncharted 3, lub Tomb Raider to grałem i grałem.
    Na ps3 spodobał mi się Little Big Planet i grałem z dziewczyną w to. Rayman ani jej ani dla mnie nie podszedł do gustu. Gdzie jest więcej gier podobnych do Little Big Planet? Ps4 czy xbox one?

W sieci nie gram praktycznie w ogóle. Na ps3 włączyłem ultimate w fifa 14 i grało się ok. Nie było tragedii, kilka meczów popykałem.
    Z multimediów nie korzystam. Youtube oglądam na PC, muzyki nie słucham. Konsola dla mnie ma służyć tylko i wyłącznie do grania grania i grania. Liczy mi się płynność z gry i grafika.

Może być tak, że xbox wypuści dx12 i wtedy pozamiata ps4 grafiką? Ogólnie ps4 ma lepsze parametry. Płynność płynąca z gier a nie z fukncjonowania konsoli w menu, itd., tylko płynność w grach jak ocenicie pomiędzy ps4 a xbox one? Mieliście pewnie ograne tytuły tu i tu i macie porównanie. Gdzie jest lepsza, odczuwalna płynność płynaca z gier?

15. cineqpol

cineqpol Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Troszku dalego
    Sam się zastanawiam nad XO ale takie rzeczy wypisują w necie że mam mętlik w głowie..

16. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jakie rzeczy? :D Ja żadnych złych rzeczy o konsoli Microsoftu nie słyszę, a czytam wiele branżowych portali. Ewentualnie czasami dochodzi do gównoburzy na temat 900p, ale wraz z wejściem directx 12 do Xbox One problem zostanie zniwelowany.

Na ten moment, wygrywa delikatnie PS4, ale w najbliższym czasie Xbox da PlayStation po dupie.

Po pierwsze Windows 10 i directx 12 da konsoli małego kopa do wydajności. Microsoft ze Spencerem jest dużo lepiej zarządzany.

Następna ważna rzecz, że PlayStation trochę spoczęło na laurach, a Microsoft goni niemiłosiernie wydając coraz więcej fajnych gier i inwestując dużo kasy w rozwój swojej konsoli.

I rzecz przez wielu pomijana. Wielkimi krokami nadchodzi sytuacja, w której wiele obliczeń w czasie gier będzie wykonywane w chmurze, aby odciążyć konsolę. Wszyscy wiedzą jakie problemy z serwerami na Sony, więc nie ma co na nich liczyć w tej kwestii.

Jeśli kupujesz konsolę z myślą o przyszłości i kilku latach rozrywki to ja bym stawiał mimo wszystko na Xboxa. Uważam, że ma więcej do zaoferowania w najbliższych latach, oraz Microsoft może wpompować więcej pieniędzy w rozwój, niż zadłużone Sony.

Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji jak wygodniejszy pad i oczywiście gry :)

17. cineqpol

cineqpol Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Troszku dalego
    Oświeciłeś mnie tym co napisałeś dzięki wielkie i raczej zdecyduję się na XO może za dużo czytałem jak fanboje się kłócą i przez to nie wiedziałem na co się zdecydować

18. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Powiem tak, że kiedyś wchodziłem na te forum, na forum konkurencji i faktycznie była walka pomiędzy xbox 360 i ps3. Każdy dawał swoje argumenty, była wojna narodu.
    Teraz wchodzę na te forum i forum konkurencji i co czytam? Super rzeczy o xboxie one w co wierzyć mi się początkowo nie chciało. Ale skoro na forum ps-a ludzie, którzy mieli zawsze playstation, admin głowny forum, moderatorzy twierdza, że w końcu nadszedł moment, coś w SONY pękło i kupili xboxa, a teraz są zadowoleni to coś w tym musi być.

Pamiętam jak xbox one miał premierę, wielki hejt na podłączenie do neta na 900p. Smród pozostał. Mogę twierdzić twardo, że gdyby nie falstart z początku premiery to teraz xbox one byłby TOP1 a ps4 daleko daleko z tyłu.

Nadal mam wielki mętlik w głowie, czy ps4, czy xbox one, ale coraz bardziej przekonuje się do wielu opinii względem xboxa

19. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W moim otoczeniu nadal wielu posiadaczy PS4 myśli, że na Xbox One nie można odpalić używanych gier :D Niestety Microsoft zawalił początek i teraz na tym cierpi

20. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Temat sie juz powtarza i moja opinie tez ale jezeli chodzi o wybór konsoli czy to dla maniaka czy dla niedzielnego gracza jest zapewne tak samo ważny.

Ja mam i XO i PS4 i osobiście NIGDY drugi raz tego gowna jakim jest PS4 nie zakupił bym . Nie jestem fanboyem tez bo mam i Ps3,i x360 ps2 , ps i xboxa od premier.

Dla graczy szukających ładnej grafiki od razu proponuje kupno PC .

Co do konsol to Xbox jest juz daleko przed Ps4 . Ciągle rozwijana konsola dopieszczana przez MS . Ps4 ??? Jak wydadzą aktualizacje raz na sto lat to tak naprawde nie widzę różnicy co się zmieniło. Konsola głośna grzeje sie strasznie , ps+ nie jest tym samym co oferowali na ps3 . Oferty w nim to kpina i pomimo iż w GWG na xo gry nie zawsze zachwycają to i tak sa o niebo lepsze niż to co oferuje ps+ . Po za tym wielkie spuszczanie sie przy 1080 jakos nie robi na mnie wrażenia . Nie widzę różnic pomiędzy grami które by rażąco stwierdzały ze któraś konsola jest lepsza lub gorsza pod tym względem . Za to odczuwam kolosalna różnice pomiędzy stabilnością PSN a Xlive . Konsola MS sie rozwija a obecna biedna odsłona Ps4 stoi w swoim koncie i raczej już tak zostanie . Od czasu premiery w nim stoi i nic nie oferuje podczas gdy konkurencja nadgoniła błędy i co raz oferuje nam zmiany. Pad od Ps4 jest dużo wygodniejszy ale przy tym od xo nie ma porównania .Dodatkowo pada od ps4 trzeba dużo częściej ładować i te irytujące światło w padzie. Nie będę wymieniał funkcji xboxa przy Ps4 bo bym chyba suchej nitki nie zostawił na konsoli Sony. Ogólnie bez dwóch zdań polecił bym każdemu Xbox a nie ps4 a mnie osobiście Sony mówi naprawde mocno zachęcić bym wydal kolejne swoje grosze na następną ich konsole . Bo mocne bebechy na papierku nic nie oznaczają . Przekonaliśmy sie o tym na Ps3 i tutaj sytuacja jest podobna . Gry na obydwu konsolach wyglądają ładnie i nie ma rażących różnic za to w samych konsolach różnica jest tak wielka ze szkoda słów .

21. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dobra pytanie zasadnicze.
    Pod koniec roku ma wyjść windows 10 i dx12 na xbox one.
    Czy wtedy gry ekskluzywne mogą wyglądac lepiej niż u SONY?
    Teraz według Was dużej różnicy nie ma, jest na korzyśc SONY, ale aż tak dużej różnicy nie ma. Czy po dx12 będzie duży skok?

Drugie pytanie. A może Sony robi coś własnego? Jakiś własny układ i może wypalić jeszcze czymś nieziemskim? Jest to realne? Bo jak na razie siedzi cicho i cicho. Może coś robią ciekawego by grafikę poprawić?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum