Obecnie xbox one czy ps4

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szczerze watpie aby Sony szykowało jakies rewolucje. Sprawiają wrażenie jakby osiągnęli to co chcieli i teraz tylko aby trzepać kasę skąd tylko się da (ps+, kopie cyfrowe, gòwniane gry w plusie) nie inwestując za wiele. Ciągle tylko obietnice poprawy infrastruktury sieciowej a jak to wyglada to każdy kto używa wie doskonale.
Dlatego podpisze się pod tym co napisał użytkownik "warone" z tym że może nie nazwałbym ps4 gównem. Ot konsola do gier podobnie jak Xbox.
Zastanow się czy chcesz grać on-line czy nie. Jeśli tak to bierz X-a. Dużo stabilniejszy on-line, nie zrywa połączenia z hostem, mniejsze lagi.
Na ps4 idzie grać on-line ale nic tak nie wq....ia jak wywali z gry i to najczęściej jak dobrze idzie.
Cieszy także fakt że pod wodzą Spencera Xbox ciągle dostaje coś nowego, lepszego.
Potrafili zrobić kompatybilność wsteczną i dać to graczom za free. Sony postawiło na swoje PsNow (taka kompatybilność wsteczna w chmurze) i każe sobie za to słono płacić a co gorsza placisz tylko za wypożyczenie gry.
Innymi słowy; płacąc za Golda na Xboxa mam wrażenie że coś za to dostaję, natomiast płacąc za PS+ czuję że płace tylko haracz.


P.S Mam obie konsole i nie jestem fanboyem
 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra pytanie zasadnicze.
Pod koniec roku ma wyjść windows 10 i dx12 na xbox one.
Czy wtedy gry ekskluzywne mogą wyglądac lepiej niż u SONY?
Teraz według Was dużej różnicy nie ma, jest na korzyśc SONY, ale aż tak dużej różnicy nie ma. Czy po dx12 będzie duży skok?

Drugie pytanie. A może Sony robi coś własnego? Jakiś własny układ i może wypalić jeszcze czymś nieziemskim? Jest to realne? Bo jak na razie siedzi cicho i cicho. Może coś robią ciekawego by grafikę poprawić?

Nie ma co się oszukiwać, że to będzie jakiś ogromny skok jakościowy, ale na pewno "jakiś" będzie. Gry na wyłączność powinny wyglądać trochę lepiej na Xbox One, ale to dopiero przyszły rok. Mniej niż na samej grafice trzeba się skupić na wydajności sprzętu bo połączenie dx12 i obliczeń w chmurze może dać ogromnego kopa. Chodzi tutaj głównie obliczenia generowane w locie, czyli fizyka otoczenia, system zniszczeń itp. itd., na którym Xbox powinien w najbliższym czasie sporo odskoczyć Sony.

Czego możemy się spodziewać po Sony? Moim zdaniem tylko bankructwa :) ale tak na poważnie. Czytając raporty finansowe Sony i trochę się tym interesując w najbliższych latach mogą całkowicie porzucić produkcję sprzętu, a skupić się jedynie na dystrybucji filmów czy muzyki. Wszystkie działy sprzętowe przynoszą im ogromne straty (pozbycie się serii laptopów Vaio, teraz sprawa Xperii, a w najbliższym czasie przewiduję segment TV). Jedyny dział hardware, który w tym momencie im przynosi zyski to chyba wyłącznie PlayStation i mogą za to podziękować Microsoftowi (strzał w kolano na początku generacji).

Sony nie ma pieniędzy na rozwijanie infrastruktury sieciowej, dochodzi do coraz większych kompromitacji jak ta z hakerami podczas premiery filmu, a Japonia nie jest już takim mocarstwem technologicznym jak kiedyś.
 

warone

Banned
Użytkownik
Dx12 czy da kopa dla xo ? Ciężko rozmawiać o czymś czego jeszcze w konsoli nie ma a spekulować i wyobraża sobie można wiele w obydwie strony . Co juz wiadomo to to ze różnice graficzne pomiędzy konsolami sa nikle a czasem nawet na korzyść xo . Wiec odpowiedz do spekulacji może być tylko jedna . Będzie lepiej albo to samo gorzej raczej nie :)
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
W pierwszym poście ktoś piszę że "DUŻO STABILNIEJSZE ON-LINE na XBOXIE"....
He, he no chyba nie do końca się z tym zgodzę...
3 dni temu kupiłem ONE dla kilku nadchodzących gier (Halo 5 i Tomb Raider) w między czasie w oczekiwaniu na w/y gry kupiłem RYSE (by sprawdzić tą grafikę gdyż wielu z Was pisało że jest niezła) i owszem gierka mi się spodobała, a co zaś tyczy się grafiki to owszem jedna z najładniejszych na ta chwilę na Next-gen'y (jestem miło zaskoczony) !
Ale że jestem maniakiem MULTI to postanowiłem sprawdzić TITANFALL'a na ONE.
Owszem gra się całkiem nieźle, gierka na plus ale MULTI to padaka (chodzi mi o multi na XBOX LIVE, a nie multi w samej grze które jak piszę jest OK).... - no chyba że miałem jakiegoś ewidentnego pecha i trafiłem na jakieś prace nazwijmy to "remontowe" na XOBOX LIVE.
Otóż do rzeczy, 2 dni grania (a że mam jeszcze wolne to grania trochę jest bo średnio 12/14h na dobę) i każdego dnia wywala mnie z MULTI pisząc że brak połączenia z siecią. Pierwszego dnia było to ok. godz. 1.30 w nocy więc mówię nie będę już sprawdzał routera tylko gaszę konsolę i lecę spać. Jednak dnia następnego podobna sytuacja trafiła mi się o godz. 22.30, a że to młoda pora to mówię sprawdzę ustawienia routera.
I tu sprawa się rypła... router jak najbardziej OK, mam sygnał mam internet na PC, PS4, telefonie i TV, a na ONE brak.
Mówię może posypały się w routerze zabezpieczenia MAC ADRESU, jednak tam wszystko OK, toteż postanowiłem podłączyć neta bezpośrednio kablem do ONE. I tu także lipa, więc zaczyna sprawdzać w ustawieniach konsoli (SIEĆ) i tu zaskoczenie... Komunikat jaki otrzymałem to taki że mam dostęp do internetu tylko wina leży po stronie XBOX LIVE.
No cóż mówię skoro nie mogę grać w multi to popykam w RYSE, owszem pograłem do godz. ok. 0.30 w nocy i tu nagle wywala mnie bezpośrednio z gry i komunikat że zostałem WYLOGOWANY I PROSZĘ PONOWNIE SIĘ ZALOGOWAĆ... Mówię chyba naprawili multi więc zaraz pyknę kilka rundek w TITANFALL'a i idę spać. Jednak każde zalogowanie na konto powodowało że po kilku sekundach znów mnie z automatu wylogowywało i tak w kółko....
Nie można nawet było grać OFFLINE, jedynie poskutkowało odłączenie zupełnie netu w konsoli by móc w ogóle zagrać offline, nie mówiąc już o multi.
Więc panowie nie jest tak wcale różowo, no chyba że naprawdę miałem pecha i trafiłem na jakieś prace remontowe i zmieniali coś na kontach itp.
Zobaczymy jeszcze jak sprawa będzie klarować się przez najbliższe dni czy nadal będą takie awarie czy może wszystko się w końcu unormuje. Jednak przez to nie twierdzę że jest lipa czy że będę komuś odradzał ale nie mniej jednak awarie trafiają się zarówno na PSN czy XBOX LIVE równie często i nieoczekiwanie.
 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To akurat prawda, wczoraj późnym wieczorem był problem z Xbox Live i trwał on może z 2h. Zawsze stan usługi Xbox Live można sprawdzić na stronie Microsoftu i dowiedzieć się w czym jest problem i jakie usługi nie działają. Wina była po stronie Microsoftu, ale czasami takie rzeczy się zdarzają. Na szczęście takie sytuacje są bardzo rzadkie, mi ostatni raz się to zdarzyło chyba z 2 miesiące temu próbując pograć w Halo, ale już po 15 minutach było wszystko w porządku.

PS4 problem z siecią ma cały czas. Dosłownie cały czas. Patch do gry potrafi ściągać się 2 dni całkowicie bez żadnego powodu. Nie mówiąc o problemach z dołączeniem do meczu gdzie problemy są zupełnie losowe i samo Sony nie wie w czym jest problem.

Miałem PS3 i Xbox 360, gdzie nie grałem za dużo online. Od roku mam Xbox One i na problem z siecią przez ten okres trafiłem może 4-5 razy, a gram na prawdę sporo.

Najważniejsze, aby przetestować swoje łącze w grze wieloosobowej (Ustawienia Xboxa - Sieć) i sprawdzić czy NAT jest otwarty.

EDIT:

Ryse ograłem sobie na laptopie w najgorszych detalach i bardzo żałuję. Teraz jednak szkoda mi kupować grę na Xboxa, poczekam aż trafi do Golda (listopad? :D) i ogram ją jeszcze raz bo na pewno sprawi mi więcej przyjemności :D
 

ciakoko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam XOne i PS4. Grafika praktycznie nie ma różnicy (zaledwie kilka tytułów i to starszych ma gorszą grafikę jeśli chodzi o XOne).
PAD od XOne to niebo a ziemia w porównaniu z PS4.
XOne chodzi ciszej to fakt.
Lepsze gry co miesiąc na Live przy XOne.
Według mnie grafika nawet przy GTA V jest lepsza niż na PS4.
XOne kosztuje praktycznie tyle samo co PS4.
Co do Wiedźmina się nie wypowiem bo mam tylko na XOne i się nie tnie.

Z czystym sumieniem polecam XOne, nie zawiedziesz się :)

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka
 

Dzioba92

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kolejny ogromny argument za kupnem Xbox One!

Microsoft wczoraj kupił Havok (silnik fizyczny), który na pewno będzie bardzo dobrze wykorzystany w nowych grach, a sam zakup się im opłaci.

Co ciekawe Havok wykorzystywany jest w najnowszych dziełach od Sony :D

Lista gier i zapowiedzi, które wykorzystują Havok:


 
Ostatnia edycja:

B0ni3k

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
XOne kosztuje praktycznie tyle samo co PS4.
X0 w empiku kosztuje 1399zł a ps4 najtańsza jaka znalazłem to 1599zł to jest 200zł różnicy czy to jest praktycznie tyle samo ? no nie wydaje mi sie tyle ze ps4 przy tej cenie ma 1 grę w zestawie a X0 to golas czyli sama konsola bez gier co nie zmienia faktu że x0 jest tańszy a za ta różnice 200zł możesz sobie kupić 2 gry używane takie jak ty chcesz.
 

kunis6

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Warto sprawdzac promocje w Auchan, ja ostatnio kupilem czysta wersje za 1199zl a PS4 jest wszedzie duzo drozsze, wedlug ceneo czyst XO kosztuje ~1359 a PS4 ~1468, wiec nadal taniej.
 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
Ja w Auchanie widziadłem za 1180 zł, a w jeszcze jakimś innym sklepie ale nie pamiętam dokładnie w którym za 1100 zł.

Ja xboxa wybrałem za lepszy pad, ładniejszy dashboard, 2 gry co miesiąc na własność a nie tylko na miesiąc jak to jest w przypadku PS4, no i kompatybilność wsteczną bo na XBOX 360 mam kupione cyfrowo ok 110 gier, więc mam nadzieje że większość z nich zadziała na XBOX ONE.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ja w Auchanie widziadłem za 1180 zł, a w jeszcze jakimś innym sklepie ale nie pamiętam dokładnie w którym za 1100 zł.

Ja xboxa wybrałem za lepszy pad, ładniejszy dashboard, 2 gry co miesiąc na własność a nie tylko na miesiąc jak to jest w przypadku PS4, no i kompatybilność wsteczną bo na XBOX 360 mam kupione cyfrowo ok 110 gier, więc mam nadzieje że większość z nich zadziała na XBOX ONE.
Gry na one i ps4 z abonamentów działają tak samo. Na zawsze z opłacony abonamentem. Ps4 ma playstation now

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
Gry na one i ps4 z abonamentów działają tak samo. Na zawsze z opłacony abonamentem. Ps4 ma playstation now

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
Czyli w PS4 nie ma już tak jak to było na PS3 czy na Vita że daną grę masz tylko na miesiąc ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Na ps3/vita tak też nie ma... Co za bzdury

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
Jak nie ma jak miałem np ps Vita to np dostałem Uncharted, ale jak się dany miesiąc skończył to w tą grę już nie dało się grać tylko trzeba było pobrać nową która była dostępna w danym miesiącu w PS plus.
 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
http://ps-plus.pl/about

"
Czy mogę pobrać gry dostępne w poprzednich miesiącach?

Nie, każda gra jest dostępna od 1 do 3 miesięcy i później nie jest już dostępna."
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jak nie ma jak miałem np ps Vita to np dostałem Uncharted, ale jak się dany miesiąc skończył to w tą grę już nie dało się grać tylko trzeba było pobrać nową która była dostępna w danym miesiącu w PS plus.
Każda gra dodana działa cały czas.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
http://ps-plus.pl/about

"
Czy mogę pobrać gry dostępne w poprzednich miesiącach?

Nie, każda gra jest dostępna od 1 do 3 miesięcy i później nie jest już dostępna."
Czytanie ze zrozumieniem. Nie możesz pobrać gier, które były wcześniej jeśli ich wtedy nie dodałeś do pobranych.

Jeśli natomiast już je kiedyś pobrales to możesz je pobierać kiedy chcesz, jedynym warunkiem jest opłacony PS plus.
 

leon107

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja powiem tak od zawsze byłem zwolennikiem konsoli Sony miałem wszystkie konsole, teraz posiadam PS3,PSV,PS4 od nie dawna nabyłem One,konsolę M$ kupiłem głównie pod Forze i jestem bardzo zadowolony,opłaciłem Golda plus EAACCESS za niecałe 200 zeta za Plusa płacę ok 170 ceny oczywiście przez net,lubię gry sportowe dlatego oferta z XONE bardziej do mnie przemawia,podoba mi się w Xboxie opcja z trofeami gdzie na PS4 tego nie ma np.mamy do zebrania 100 grzybków i jest pokazane procentowo ile uzbieraliśmy tych grzybków do tej pory ,albo klikam na to trofeum a zaraz otwiera się youtube i pokazuję jak to zrobić ,fajna sprawa.
Jeżeli miałbym wybrać jedyną konsolę to wybrałbym PS4(akurat mam szczęście że mam obydwie) ze względu na pada i gry,do pada jestem przyzwyczajony od zawsze i pewnie dlatego ,nie wyobrażam sobie grania na Fifie na padzie od X-a,no i gry,seria Uncharted,Gran Turismo,Ratchet&Clark,The Last of US,InFamous które bardzo uwielbiam.
Ps.
Obydwie konsolę mają swoje plusy i minusy i są super najlepiej posiadać obydwie, a co do pada to wszystko zależy jak długo ktoś grał na danym padzie jak najdłużej spędziłem na padzie Sony i dlatego do mnie najbardziej przemawia.
 

Daei

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem XO kilka miesięcy, sprzedałem i kupiłem PS4. Jakoś znudził mi się i rzadko go odpalałem, a teraz PS4 dała mi powiew świeżości.

Po pierwsze to pad od PS4 jest zdecydowanie lepszy pod każdym możliwym względem. Przede wszystkim bumpery w padzie od XO są według mnie tragicznie umiejscowione - przynajmniej ja musiałem wyginać palce w dziwny sposób.

Irytowała mnie mocno w XO kratka wentylacyjna przez którą błyskawicznie do środka konsoli dostawała się masa kurzu.

Takie gry jak Wiedźmin 3 działają mniej płynnie na XO i jest to fakt.
 

Armin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Miałem XO kilka miesięcy, sprzedałem i kupiłem PS4. Jakoś znudził mi się i rzadko go odpalałem, a teraz PS4 dała mi powiew świeżości.

Po pierwsze to pad od PS4 jest zdecydowanie lepszy pod każdym możliwym względem. Przede wszystkim bumpery w padzie od XO są według mnie tragicznie umiejscowione - przynajmniej ja musiałem wyginać palce w dziwny sposób.

Irytowała mnie mocno w XO kratka wentylacyjna przez którą błyskawicznie do środka konsoli dostawała się masa kurzu.

Takie gry jak Wiedźmin 3 działają mniej płynnie na XO i jest to fakt.
Pad to kwestia własnych preferencji, ale na pewno nie jest pod każdym względem lepszy.
Co do Wiedźmina, bzdura totalna. Znaczna większość graczy narzekała na wersję PS4, mega spadki frameratu, czegoś takiego (do ostatniej aktualizacji) w ogóle nie było na Xone.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom