1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Obiektywna opinia posiadaczy obu konsol nowej generacji

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez marusiek91, Wrzesień 19, 2016.

1. marusiek91

marusiek91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    Witam serdecznie. Mam nadzieje, że piszę w dobrym wątku i, że mnie nie zastrzelicie ale mam dylemat i prosiłbym o rade.
    Zawsze byłem graczem xboxa. Miałem x360 praktycznie od premiery i to kilka sztuk. Znacznie lepsza konsola niż ps3 (plejek-trójek tez mialem kilka). Potem wyszla ps4, xbox olał rynek polski i tak wyszło, że zostałem posiadaczem ps4 aż do dziś.
    Ale ostatnio, jak pokazali Japońce Ps4 Pro to po prostu miałem chęć od razu zrezygnować z abonamentu PS+ (wiem , że się nie da ;P). To nie tylko bezsens, ale realny podział graczy na "PRO" i "nie-Pro". Po tym fakcie skłaniam się teraz ku nabyciu Xbox One w wersji S. I tu moje pytanie. Czy jest ktoś kto posiada obie konsole i potrafi obiektywnie ocenić, która z konsola daje mu więcej frajdy, funu, na której częściej gra i dlaczego, gdzie jest lepsza społeczność i użyteczne ficzery?
    Mam bowiem zamiar sprzedać PS4 i przejść na zieloną stronę mocy ale chciałbym jeszcze posłuchać opinii Prawdziwych Graczy.

Pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Sonke kupuje się dla gier na wyłączność, przechodzi się je i sprzedaje konsole w diabły. Xboxa kupuje się z wyboru, po za tym takich tematów było już wiele.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Sprzedawaj ryż maszin i kupuj bez zastanowienia XO. Mam obie konsole w domu i to PS4 zbiera kurz, a XO jest stale eksploatowane u mnie.

http://xboxforum.pl/threads/czy-kupilbys-jeszcze-raz-xo.139923/page-8#post-1301493

w XO masz na plus:
    - Dużo lepszy xbox live, szybszy niż psn to na pewno oraz tańszy abonament
    - Dosyć dużo promocji na różne gry
    - Można kupować gry na dwóch dzieląc się kosztami
    - Możliwość podpięcia dysku zewnętrznego do konsoli na usb
    - Pad na akumulatorki bądź baterie AAA, a nie badziewie jak w PS4 z wbudowanym akumulatorem
    - Wygodniejszy pad
    - Przejrzyste menu
    - Dużo lepsza jakość dźwięku na czacie głosowym, ogólnie czyściutko słychać głos każdego.
    - Świetny support jeśli trzeba jakiejś pomocy ;)
    - EAA za 80zł na rok, ponad 20 pełnych gier + możliwość testowania gier tydzień przed premierą
    Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

marusiek91 lubi to.
  5. Abandon

Abandon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Posiadam Xboxa od jego premiery jak i chwile później zakupiłem ps4 by przekonać się samemu która konsola jest lepsza i wyrobić sobie własną opinie o konsolach a nie na podstawie treści z Internetu . Dodam ze poprzednimi moimi konsolami były ps3 i Xbox 360 wcześniejszymi ps1 ,ps2 i Xbox Classic .Po zapoznaniu się juz dobrze z obydwiema konsolami uważam ze obydwie konsole same w sobie są dobre ALE niestety DLA MNIE ps4 to tylko cyferki . Mocniejsza konsola na papierze a w praktyce gry wyglądają podobnie po za exclusivami które wypadają różnie . Nadmienię ze grafika nie jest dla mnie wyznacznikiem a tylko miłym dodatkiem i tu wchodzi prawdziwe oblicze obydwu konsol co oferują czego nie i jak dla mnie lepsza ko sola pozostaje Xbox bo pomimo braku 1080 w swoich grach daje mi więcej zabawy niż ps4 teraz gry to rzecz gustów i kazda platforma ma swoje gry które każdemu dają inne wrażenia . Co przekonuje mnie tak naprawde do xboxa ? Tańszy abonament , lepsze gry w gold , lepsze serie lepszy pad , lepsza jakość live , lepszy serwis gwarancyjny, lepsza obsługa klienta i ciągle zmiany. Czuje ze pomimo falstartu Microsoft wprowadza zmiany w swej konsoli ciągle usprawnienia nowe bajery itp itd. Na ps4 juz zdążyłem się przekonać ze są tam jakies fajne tytuły ale w sumie to tyle . Jakość party/imprez gorsza pobieranie czegokolwiek to tragedia , brak możliwości przeniesienia swojego konta na inny region, gorsze wykonanie pada, głośniejsza praca i temperatura konsoli (ponoć nowsze wersje działają troche lepiej wypowiadam się o swojej konsoli) słabe ulepszanie konsoli po przez jakies ciekawe aktualizacje ,ps+ to tragedia dodatkowo gorsze promocje na gry i brak możliwości kupna gier na wspólne zdecydowały że Xbox jest używany regularnie a ps4 leży i się kurzy wręcz zastanawiam się nad jej sprzedażą .Tak wiec dla mnie ps4 to cyferki wszystko czego mi trzeba i jeszcze więcej i lepiej mam na xboxie a te kilka tytułów z ps4 jezeli ja sprzedam przeżyje jakoś. Ps: Na xboxie masz lepsza społeczność :)

redRA lubi to.
  6. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    Bardzo Wam dziękuje za wyczerpujące wypowiedzi. Na prawdę doceniam to i powiem szczerze, ze nie spodziewałem się takiej pomocy z Waszej strony. Trudno dziś szukać tak pomocnych ludzi. Widzę, że chyba na dobre zadomowię się na forum i już powoli szukam dobrej oferty Xbox One S. Mam nadzieję, źe kiedyś spotkamy się na multi a PS4 idzie na razie w odstawkę albo nawet na allegro wyląduje ;P. Będę tylko musiał od nowa dorobek w World of Tanks nadrabiać ;P

7. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
  8. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    765
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    według mnie warto :) fajna oferta Fifa w sumie mnie osobiście mało interesuje i sprzedał bym ja od razu, natomiast golda masz na poł roku oraz FH3

9. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    dokładnie. To chyba najlepsza opcja. Choć to nie jest 1TB to moze warto ale wg mnie to najlepsza oferta na internecie ;)

Ostatnia edycja: Wrzesień 19, 2016
  10. BialyGTi

Polubienia:
    765
    Punkty za osiągnięcia:
    93
  11. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    no prosze ;) dzięki, tyle ze tu to musiałbym wysyłką. Mam nadzieję ze normalnie dają paragon w razie skorzystania z gwarancji, bo w tych sklepach internetowych to rożnie bywa .

12. BialyGTi

Polubienia:
    765
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    poczytaj o sklepie opinie i będziesz all wiedział

13. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
  14. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    a na prawde te 500 gb przy Goldzie i EA acces nie starczy? Bo mam dylemat odnoscie pojemnosci dysowej teraz ;P A zewnętrznym hdd dysponuje tylko w wersji 160gb więc go raczej nie podepne

15. krzys1190

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    To sobie kupisz 1TB czy 2TB po USB :)Nie mów że cie nie stać wydać 200zł gdy kupujesz klocka za 1500, tu i tak jest fajnie bo w PS4 nie podepniesz dysku można go tylko wymieniać więc stracisz cała zawartość ze starego dysku.

16. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    z tego co czytełem to niektóre dyski po wyłączeniu konsoli nadal pracują więc trzeba wiedzieć jaki kupić ;)

17. krzys1190

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Każdy będzie czasami pracował w trybie instant gdy konsola jest wyłączona a podpięta do sieci. Ja mam aktualnie podpięty Seagate Expansion 1.5TB czarny (STBX1500202), wcześniej ADATA HV620

18. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    czyli rozumiem, że Tobie 500gb nie starczało?

19. krzys1190

Polubienia:
    1238
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Trochę dziwne pytanie skoro napisałem że mam to znaczy ze mi nie wystarczał ;)

kuleczka91 lubi to.
  20. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1877
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie bierz 500tki, to za mało. Na tym 364gb (bo tyle masz z 500tki) zmieścisz raptem 6-7 porządnych gier i masz koniec dysku. Na 1tb masz ok 760gb dysku dla siebie. Ja sama dokupiłam do swojej 500tki 2tb dysku. Do XO musisz mieć dysk min. 256gb i usb 3.0

21. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    Ok, przekonaliście mnie. Zamawiam 1tb + FH3 + FIFA 17 + 6msc XBOX Live Gold! Dzięki i pozdro!

ManyPL lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum