1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Obraz-nie wygladzone krawedzie

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez wandal10, Lipiec 18, 2009.

1. wandal10

wandal10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam. Kupilem do swojego rozrywkowego pokoju Monitor/TV LCD z Samsunga 23' Full HD podlanczylem pod niego exa jak wlanczam rozdzielczosc na 1080p ( kabel Component ) wlanczam przykladowo Fife 09 mam nie wygladzone krawedzie ;/ od czego to moze byc ? za malo cali ?

p.s. Czy kabel hdmi to zalatwi ... ?

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    zalatwi raczej

ewentualnie xboxik ci sie troszke rozgrzewa za mocno i 'stopuje' wyswietlanie lepszej grafy. ja tak mam,swiezo wlaczony x super extra, po krotkim czasie mi troszke pikseloza straszy(zalezy jeszcze od gry,ale w tych wymagajacych)

4. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    Miedzianek , widze ty juz nie zwracasz na to uwagi , ale konsola nie ma AA

5. wandal10

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  6. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    Konsola nie ma Anty-aliasingu(wygladzania krawedzi) . Ja odczuwam to na monitorze 19 cali , wiec sie nie dziwie za na tv FHD to widzisz . Nic tego nie zmieni

7. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    piri ale wiesz u mnie taki chociazby midnight club-wlaczam i wsio ok a po jakimstam czasie krawedzie kol to pikseloza,dlatego tak powiedzialem

8. wandal10

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    zmienilem na 1080i i troche lepiej to wyglada ... ale jak gralem na tv samsunga 42'' hd ready to nie bylo to az tak widoczne

9. p4pluto

p4pluto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kozienice
    Miedzianek raczej ma racje niema AA albo monitor uszkodzony miałem tak wymieniłem bo był na gwarancji i było ok

10. wandal10

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ale ogolnie to nie mam takich problemow ... wszystko ladnie wyglada. Tragicznie np wyglaa mass effect z krawedziami nie ma problemow tylko jest jakis wykropkowany obraz jakby byla jakas mgla. A problem z gwarancja mam bo musialbym wysylac monitor do samsunga. Konsola nie ma AA ale z tego co czytalem to gry maja . Dlaczego np w fight night nie ma zadnego problemu grafika powala a w innych jest kaszana to mnie meczy.

11. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Xbox oferuje wygładzanie 4 x MSAA.
    To PS3 tego nie ma

12. DojoPL

DojoPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Dokładnie.Ale nie wszystkie gry posiadają opcje wygładzania krawędzie.Np. GTA IV na XBOX 360 ma AAx2 a na PS3 w ogóle.Twórcy też nie zawsze decydują się na wprowadzenie wygładzania, gdyż mogło by się to odbić na płynności gry a po drugie jest ono praktycznie nie potrzebne dlatego, że gry na XBOX 360 są tworzone z myślą o wysokich rozdzielczościach a wtedy AA jest niepotrzebne.

13. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wanda co do ME to ten wykropkowany ekran to taki zabieg, żeby gra wyglądała bardziej filmowo możesz to wyłączyć w opcjach.

Co do tego na pewno hdmi w jakimś stopniu pomoże ja gram na 32 calowym lcd z full hd i nie miałem żadnych problemów z grafiką, żeby jakoś tak dziwnie wyglądała(jak włączyłem na lcd kablem zwykłym to było to okropne^^). A miałem wersje arcade falcon i przy np. ME to były ostre spowolnienia animacji ... przy gta niedoczytywanie tekstur ^T^ ale nic gorszego ^^

Poleć forum