1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Odchudzony Xboks wygrywa z "chudzielcami" Sony, ale nie z obniżkami cen

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Lipiec 19, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Od piątku nie musimy już z zazdrością spoglądać na Amerykanów cieszących się nowym modelem Xboksa. Mamy nawet dowód na to, że również i polskie sklepy rozpoczęły sprzedaż. Nieuchronnie zbliżał się więc pierwszy rzut oka na tak uwielbiane przez wszystkich statystyki. Jak idzie Slimowi?

Najpierw rzućmy okiem za ocean, bo tam nowy model konsoli Microsoftu zagościł najwcześniej. Microsoft odnotował w czerwcu wzrost sprzedaży sprzętu aż o 88% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Nowy model miał oczywiście w tym swój udział i to dwojaki. Otóż wraz z jego pojawieniem się w magazynach sklepy rozpoczęły wyprzedaże wcześniejszych modeli. Efekt? Slim przegrał z promocjami i sprzedał się w ilości mniejszej, niż pozostałe modele konsoli. Stanowił 40% wszystkich sprzedanych w czerwcu Xboksów 360.

W Wielkiej Brytanii natomiast Slim odniósł pierwszy sukces. Zanotował najlepszy start (2 dni sprzedaży) spośród "odświeżonych" modeli stacjonarnych konsol, zostawiając w tyle zarówno PS3 jak i PS2. W ciągu pierwszego weekendu na Wyspach sprzedało się mniej więcej tyle samo Slimów, co obu modeli 360 w premierowym tygodniu w 2005 roku łącznie. Microsoft musi być zadowolony.

Postaramy się w najbliższym czasie dowiedzieć, jak nowemu modelowi idzie w naszym kraju.

[via VG247, Games Industry]

Maciej Kowalik

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107...Xboks_wygrywa_z__chudzielcami__Sony__ale.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    I jeżeli już tak dobrze się sprzedaje to ms musi zacząć robić dobre gry!

4. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mógłby microsoft zainwestować w jakieś nowe studio i zrobić nowego exa, albo jakąś dobrą multiplaforme. Powinni najpierw wprowadzić Live, a potem dać konsolę bo jakoś "ładniej" by to wyglądało. Tak każdy musi czekać.

5. sunshine07

sunshine07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dobre wyniki w sprzedaży to będą za jakieś pół roku, jak już opracowana będzie przeróbka ;)

6. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Nie wszyscy kupuja xboxa tylko po to zeby go przerobic. Co do sprzedazy to w tym roku w ogole wszystkie nowosci sie dobrze sprzedaja (np. iPhone 4)

7. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
  8. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    i bardzo dobrze, mam nadzieję że awaryjność została zredukowana do minimum, ale spójrzmy prawdzie w oczy, ps3 slim również miało niezłą "sprzedawalność" zaraz po premierze, co nie zmienia faktu że kibicuję x boxowi:D

9. Modzio

Modzio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tczew
    Nawet najnowszy Xbox nie będzie bezawaryjny , bo ja nie znam jeszcze takiego sprzętu , który by nie uległ ŻADNEJ awarii , ale na pewno awaryjność znacznie spadła .

10. RastaJamrock

RastaJamrock Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sadowiec
    No no... w starym xboxie brakuje mi tylko WiFi :) No ale cóż... Nowy Xklocek nie wprowadził zaskakujących zmian jak dla mnie, większy dysk w standardzie, WiFi, nowy Design i lepsze chłodzenie :p Gdyby nie ta Kawasaki którą chcę kupić to już by był u mnie. :D Peace Gracze :) One Love

11. maxiu_10#

maxiu_10# Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    ja np nie mam zamiaru przerabiac nowego x jak kupie tylko bd go miał do klasyków i xbl! ;]

12. god69father69

god69father69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    a ja mam pytanie co do tego pada od xbox 360 czy sie zmienił bo na zdjeciu widac ze jest cały czarny a w starym xbox 360 jest czarny i szary

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Dobrze widzisz :)
    Z czasem sprzedaż się zmniejszy, ale dobrze, że odświeżyli klocuszka :D
    A jakbym nie miał xa, to nie wiem czy bym kupił arcade za 499zł, czy może jednak bym się skusił na slim :)

14. patrycjuszRSV

patrycjuszRSV Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Suwałki
    Nie zbiedniejesz, najwyżej sobie gorszy kask kupisz tak jak ja. Kupiłem Shoei zamiast Arai i akurat wyszło że X360 mogłem kupić.

Ja raczej nie widzę sensu kupowania Slim jak ma się starego Xa. Ale gdybym miał kupować jakąś konsolę to wolał bym 360 Slim od PS3 Slim.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum