Odczytanie klucza z napędu prosze o pomoc.

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Jestem tu od paru minut . W xboxie strzeliła mi płyta i nie czyta mi płyt. Mam nowy napęd , jest to jakiś samsung. Nie wiem w jaki sposób odczytać klucz z napędu poprzedniego i w jaki sposób wgrać ten odzyskany klucz do nowego napędu. Proszę o jak najjaśniejsze wytłumaczenie tego krok po kroku :/
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli napęd poprzedni to Lite on to jest jakiś łatwy sposób na to ?
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Do liteona potrzebne jest probe. Napęd wymienia się na taki jaki był fabrycznie a nie na dowolny model.
Tutoriale znajdziesz w dziale LT / Artykuły.
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem co to probe , więc raczej tego sam nie zrobię .
 

grochu41

Użytkownik
Użytkownik
Ten napęd nie będzie dobrze działał w Twojej konsoli. Musisz kupić taki jak był oryginalnie.
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
A ja bym zamienił tylko laser.

Proszę o sprecyzowanie problemu:
Strzeliła płytka..? płytka DVD czy jaka..? jaki jets teraz objaw? wycuwa tackę, słychać że napęd kręci płytą ale jej nie odczytuje bo mieli i mieli męcząc się?

Pytam bo może nie jest konieczna zaraz wymiana napędu, wymiana wiąże się z zgraniem klucza DVD KEY i wgraniem go w inny napęd ale tylko tego samego modelu, ale to może zając więcej czasu i napewno być bardziej kłopotliwe, niż ewentualna podmiana lasera, ewentualnie jeśli to te same napędy z uszkodzonego napędu wyciągasz płytkę PCB (elektronikę) i wstawiasz w inny sprawny napęd, jednak jak ty masz nowy Samsung to taka opcja nie przejdzie.
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Wkładam płytę , zakręci może raz góra dwa i pisze otwórz napęd. Czy mogę przełożyć z tego działającego Samsunga laser do Liteona ?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie, to inny model
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Wymiana lasera samemu jest trudna ?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Nie. Laser nie pasuje. Zamiennie dzialaja Liteon=benq (141x, 14xx) i samsung=hitachi. Dla mnie wymiana lasera jest prosta. Co do aktualnego lasera mozesz jeszcze probowac skalibrowac, kilka laserow tak ozywilem (nie wszystkie). Wpisz na google xbox laser pot

Napisane na Joysticku w Commodore 64. Tapatalk wczytany z kasety magnetofonowej :-D
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
A w jaki sposób kalibruje sie laser?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Boże ale to irytujace i demotywujace juz ktorys post jaki tu pisze na forum (ogolnie) pisalem ale nie czytacie co pisze. Pisalem wpisz na google xbox laser pot

Napisane na Joysticku w Commodore 64. Tapatalk wczytany z kasety magnetofonowej :-D
 

jary84

Użytkownik
Użytkownik
Wymiana lasera nie jest trudna! Ale z samsunga nie będzie pasował! Na alledrogo lub gdzieś indziej po szukaj sobie! Albo kup używany cały napęd i tyle! Ważne żeby był taki jaki miałeś!

Wysyłane z mojego Samsunga
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Pomalu Jary. Wymiana napedu wiaze sie z zmiana klucza a to wogle moze byc dla niego czarn aż magia. Pozostanmy przy kalibracji lub wymianie lasera

Napisane na Joysticku w Commodore 64. Tapatalk wczytany z kasety magnetofonowej :-D
 

jary84

Użytkownik
Użytkownik
Spoko luzik! Ok? Dziel i rządź!

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Spoko , spoko ;) Na razie rozkrecilem tego Liteona i przeczyscilem go calego lacznie z laserem. I .... Czyta ladnie gry ;) Tylko jakos gosno ' buczy ' , chyba ze to juz jestem przewrazliwiony i jakos glosniej to slysze ,a konsola ma swoje latka.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

jary84

Użytkownik
Użytkownik
No i czego się bałeś? Nie było czego! Pozdro

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 

malina19941

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki wielkie ;-)

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

Do góry Bottom