Odgłos z konsoli.

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Hej Wszystkim,

Było już pewno milion tematów o tym i przeglądałem większość z nich ale odpowiedzi nie uzyskałem. Wczoraj podczas grania wyłaczył mi się prąd dwa razy tak nagle, ponieważ mega wichura była. Konsoli już nie odpalałem bo stwierdziłem, że jak ma tak skakać prąd to ide spać.

Rano odpaliłem konsolę aby sprawdzić czy wszystko ok i kiedy się konsola uruchomiła w głównym menu było słychać lekkie trykotanie w środku w konsoli. Wcześniej nie było tego. Dziwny odgłos, nie jest głośny, ale ni to cykanie ni to trykotanie. Co myślicie o tym ? :)
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ciągły, czy po uruchomieniu zaterkocze przy odczycie danych?
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rano dzisiaj odpaliłem i słyszałem ciągłe takie ni to trykotanie coś, nie wiem jak to nazwać ale wcześniej raczej tego nie było. Super głośne to nie jest tylko trzeba się nad konsolą pochylić. Przy uruchomieniu wszystko ok było, tylko w menu jak konsola stała, bez włączonej gry.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pewnie wiatraczek od chłodzenia.
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Też na początku mi się wydawało po przeczytaniu kilku już tematów co były. Ale wolałem się dopytać. Na prawdę nie jest to głośne tylko dziwmy taki trykoczący odgłos. Zobaczę jak będzie dzisiaj jak odpale grę. Bałem się ze jak grałem i tak mignął szybko prąc pare razy to coś mogło pójść przez spięcie albo coś. Ale dzięki za pomoc :)
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Też na początku mi się wydawało po przeczytaniu kilku już tematów co były. Ale wolałem się dopytać. Na prawdę nie jest to głośne tylko dziwmy taki trykoczący odgłos. Zobaczę jak będzie dzisiaj jak odpale grę. Bałem się ze jak grałem i tak mignął szybko prąc pare razy to coś mogło pójść przez spięcie albo coś. Ale dzięki za pomoc :)
Nic poza elementami ruchomymi nie da Ci takiego efektu, no może cewki, ale brzmia zupełnie inaczej.
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Bo to nie jest super głośne tylko taki no dziwny ten dźwięk. Zobaczę dzisiaj po południu jak uruchomię konsolę i chwilę pogram czy też tak będzie, dam znaka. Dzięki Bladek za pomoc.
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ale to rozumiem, że nie mam co się bać tego tak, nic się nie dzieje ?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wczoraj podczas grania wyłaczył mi się prąd dwa razy tak nagle,

Prawdopodobnie weryfikacji plików na dysku, za jakiś bliżej nie określony czas powinno przestać. To tyrkotanie to głowica.
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Prawdopodobnie weryfikacji plików na dysku, za jakiś bliżej nie określony czas powinno przestać. To tyrkotanie to głowica.
Ok, dzięki za pomoc, Dzisiaj zobaczę co i jak jak chwilę pochodzi. Mam nadzieję ze to nic poważnego :(
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tez mam podobny dźwięk mi sie wydaje ze to jest dźwięk wiatraczka od chłodzenia ale konsola jest sprawna mi tam to nie przeszkadza
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tez mam podobny dźwięk mi sie wydaje ze to jest dźwięk wiatraczka od chłodzenia ale konsola jest sprawna mi tam to nie przeszkadza
No to dźwięk dysku.
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
Dysk słychać z lewej strony zwłaszcza jak zaczynamy coś instalować słychać jego rozruch i szybsza pracę przez chwilę, a tyrkotanie ciche słychać od strony grilla czyli prawej wentylacji, to nic innego jak wentylator. Mi tak tyrkotał odkąd kopiłem, słychać tylko jak podejdę blisko do konsoli, a wyraźnie jak przyłożę ucho pod samego grila, a wtedy też czuję ciepłe powietrze jak wlatuję mi do ucha :D
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dysk słychać z lewej strony zwłaszcza jak zaczynamy coś instalować słychać jego rozruch i szybsza pracę przez chwilę, a tyrkotanie ciche słychać od strony grilla czyli prawej wentylacji, to nic innego jak wentylator. Mi tak tyrkotał odkąd kopiłem, słychać tylko jak podejdę blisko do konsoli, a wyraźnie jak przyłożę ucho pod samego grila, a wtedy też czuję ciepłe powietrze jak wlatuję mi do ucha :D
No właśnie tylko słychać jak się ucho przyłoży, a tak to nie słychać tego. Wydaje mi się, że chyba za bardzo panikowałem i jednak to tylko wiatraczek, nie jest to głośne ale wystraszylem się po tym jak ten prąd mrugał mi kilka razy. Chodzi wszystko ok, gry się ładują, jak gram z płyty jest wsztstko ok więc chyba moja panika była bezpodstawna :D
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to dźwięk dysku.
Nie dzwiek od wiatraka dysku wgl nie slychac ale nie przeszkadza mi
 
Ostatnia edycja:

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No właśnie tylko słychać jak się ucho przyłoży, a tak to nie słychać tego. Wydaje mi się, że chyba za bardzo panikowałem i jednak to tylko wiatraczek, nie jest to głośne ale wystraszylem się po tym jak ten prąd mrugał mi kilka razy. Chodzi wszystko ok, gry się ładują, jak gram z płyty jest wsztstko ok więc chyba moja panika była bezpodstawna :D
Nie przejmuj sie i ciesz sie graniem :D
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie tylko słychać jak się ucho przyłoży, a tak to nie słychać tego. Wydaje mi się, że chyba za bardzo panikowałem i jednak to tylko wiatraczek, nie jest to głośne ale wystraszylem się po tym jak ten prąd mrugał mi kilka razy. Chodzi wszystko ok, gry się ładują, jak gram z płyty jest wsztstko ok więc chyba moja panika była bezpodstawna :D
Ano, tez z początku się zastanawiałem, ale wiesz to jest jednak wentylator 120mm więc słychać go i tak i tak. A trzeba brać pod uwagę że to nie jest wentylator za 30-50 zł. Tylko jakiś budżetowy.
Ja mam w swoim PC wentyl 120mm kupiony za 35zł(Cooler Master) i w ogóle go nie słychać a chodzi na 2500 obrotów na minutę = 19 dB.

XO i tak ma bardzo cichą kulturę pracy w porównaniu do PS4 który chodził do niedawna jak suszarka, a teraz chodzi nieco ciszej. To myślę że jak chodzi na max obrotach to przekracza wszelkie możliwe standardy ciszy :D
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie przejmuj sie i ciesz sie graniem :D
No i też tak robię :D przesiadłem się z PS 4 na Xbox One jakieś 3 tygodnie temu i decyzji nie żałuję :) Gra mi się dużo lepiej, pad lepiej się trzyma :D Jakby ktoś chciał razem w necie pograć to moj GT to Tuptuska21 :D
 

Tuptuska21

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ano, tez z początku się zastanawiałem, ale wiesz to jest jednak wentylator 120mm więc słychać go i tak i tak. A trzeba brać pod uwagę że to nie jest wentylator za 30-50 zł. Tylko jakiś budżetowy.
Ja mam w swoim PC wentyl 120mm kupiony za 35zł(Cooler Master) i w ogóle go nie słychać a chodzi na 2500 obrotów na minutę = 19 dB.

XO i tak ma bardzo cichą kulturę pracy w porównaniu do PS4 który chodził do niedawna jak suszarka, a teraz chodzi nieco ciszej. To myślę że jak chodzi na max obrotach to przekracza wszelkie możliwe standardy ciszy :D
Wentylator jest duży i musi to pracować :) Ale po tym skoku prądu bałem się, że coś tam się popsuło. Grunt ze to nie tylko u mnie :D a nawet tego tak nie słychać, trzeba ucho przystawić :D
 

Do góry Bottom