1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Odpowiedź Federacji konsumentów na WWL

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Zoax, Marzec 15, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Zoax

Zoax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zamieszczam list skierowany do wwl od federacji konsumentów:
    "Zdaniem Federacji Konsumentów informacja o niedostępności usługi Xbox live powinna zostać przedstawiona przed zakupem. Brak takiej informacji skutkuje tym, iż konsument może domniemywać, że dostaje towar pełnosprawny zgodnie z załączoną do sprzętu instrukcją obsługi (którego jedną z właściwości jest dostęp do usługi Xbox Live). Zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej niezgodność towaru to przydatność do celu, do jakiego towar jest zwykle używany, oraz posiadanie właściwości ce****ących towar tego rodzaju, przy czym usługo Live jest niewątpliwie właściwością konsoli, która ją ce****e, a która nie zostaje w jakikolwiek sposób przez dystrybutora/sprzedawcę zanegowana na żadnym etapie zakupu. W związku z powyższym można reklamować towar z tytułu niezgodności towaru z umową, a ponieważ jest to wada, której usunąć się nie da, należy mu się zwrot ceny za towar zapłaconej, przy czym to sprzedawca musi udowodnić, iż o fakcie nie posiadania przez konsolę omawianej właściwości, poinformował nas przed zakupem.

Federacja Konsumentów w pełni popiera działania akcji "We want live" w zakresie, w jakim ani producent ani dystrybutor ani sprzedawca nie informuje konsumenta na etapie zawierania umowy o braku jednej z elementarnych cech, ze względu na które konsument może zawrzeć umowę. Działanie takie wypełnia przesłanki wprowadzenia w błąd przez zaniechanie, poprzez pominięcie istotnych informacji potrzebnych przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy, co może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął (art. 6 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym).

z poważaniem
    Paweł Pikus
    Federacja Konsumentów
    http://www.federacja-konsumentow.org.pl/"

Zródło: WWL - dyskusja ogólna

2. Lotnik421 Xbox One

3. Grog

Grog Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Na forum jestem nowy ale akcję WWL śledzę od początku i jestem jej zagożałym wielbicielem. Uważam za olanie mnie sytuację jaka ma miejsce w tej chwili z firmą od X. Jeżeli M nie wypowie się w tej sprawie oficjalnie to uważam, że jako społeczność polskich fanów powinniśmy grupowo jednego dnia oddać nasze konsole jako wybrakowany towar.

Pozdro

4. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    Oddac..??..niby komu??

5. Grog

Grog Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Masz paragon?
    Każdy kto posiada nie przerobioną konsolę i upłyneło mniej niż dwa lata od zakupu - może starać się o zwrot gotówki. Nie twierdzę, że to będzie łatwe i szybkie (pracuję w handlu od wielu lat) ale jest to możliwe, a na dużą skalę będzie to bardzo medialna sprawa.

Pozdro

6. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    na podstawie ustawy o odpowiedzialności sprzedawcy, sklep ma obowiązek zwrócić pieniądze lub wymienić produkt na wolny od wad jeżeli towar jest niezgodny z umową !!

MS powinno tak zrobić, ale 4 lata temu podczas premiery xboxa w Polsce, a teraz to już niech idą w cholerę

7. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    Hehe.Pewnie wielu z was nasówa sie taka mysl,ze jesli mam konsole nie starsza niż 2 lata i mam paragon..to sobie ją zwroce za kase jaka dalem prawie 2 lata temu(w przypadku elite jakies 1300zł)kupie sobie nowa i jeszcze zostanie.Albo nie..kupie 2 arcade:)

8. Zoax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Z ustawy:
    "Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, gdy kupujący w chwili zawarcia umowy o tej niezgodności wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien był wiedzieć.."

Czyli to winna kupującego ze nie sprawdził że produkt jest wybrakowany :)

9. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    a jak ma sprawdzić , jak na opakowaniu tego produkt niema żadnej informacji o braku danej usługi ?? !! o LOL właśnie dla tego Ms powinno dawać naklejkę na kartonie !!

10. Grog

Grog Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie - do 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi ci udowodnić, że wiedziałeś o wadzie podczas zakupu.
    Po 6 miesiącach to ty jako konsument musisz udowodnić, że sprzęt był wadliwy i nie wiedziałeś nic o wadzie.

11. Sonval

Sonval Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No tak wszystko cacy tylko nie wiem czy się coś zmieniło z pudełkami czy coś ale ja kupowałem xboxa jakoś w sierpniu 2009 roku i na pudełku mam stosowną informacje, że XBL nie jest dostępny we wszystkich krajach(a wiedząc jak M$ patrzy na polaków odrazu domyśliłem się, że w Polsce tej usługi nie ma).

12. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Czy ktoś na forum nie ma XBL? Oczywiście spośród tych którzy chcą i mogą. Bicie piany i tyle.

To jak wszyscy teraz oddają swoje xboxy i kupują ps3? Jaaaaasne.

13. lozo55

lozo55 Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sulecin, Poland
    nie chodzi tu o ps3, tylko o zrobienie rozruby, bo w innym wpypadku m$ nigdy się nie pofatyguje o XBL PL, a tego byśmy nie chcieli, moim zdaniem nawet jak bedzie PL to i tak tumany będą kazać robić nowe konta, bo regiony kazdy ma inne, np ja nie zbyt po niemiecku ten marketplac rozumiem :D

14. lin

lin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    czytaj ze zrozumieniem stanowisko FK z pierwszego postu

I jeszcze jedna informacja z innego forum
    pozdrawiam

ps. mam kilka paraganów na konsolkę premium :)
    gdyby ktoś był zainteresowany :shisha

15. Grog

Grog Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dokładnie tak - Tu nie chodzi o oddanie X i kupienie PS3 - zdecydowanie wole mojego X i kupię go ponownie za kilka dni - tutaj chodzi o pokazanie M że nie tylko gadamy i piszemy sobie artykuły ale potrafimy działać. Być jak SOLIDARNOŚĆ XBOX'owa (WOW to chyba kiepski przykład). Chodzi o akcję medialną czy inaczej mówiąc PR.

16. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Nawet jeśli na pudełku było info że "XBL nie jest dostępny w niektórych krajach" to to nie zwalnia z odpowiedzialności.ja sobie moge pomyśleć "pewnie chodzi o RPA, Czad i Kongo" a nie że to o polske.

Ciekawe jak wygląda sprawa ze zbanowanymi konsolami czy je też można zwrócić :)?

17. NML

NML Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak już będa chcieli wprowadzić Xbox Live PL to niech pamietaja żeby można było zmienic konta na Polskie bez straty gs .

18. Zoax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A powiedźcie jak to sobie wyobrażacie od strony prawnej ?
    Od pieniędzy które wydaliscie ms powinien zapłacić podatek (bo taka jest natura rzeczy) że nie zapłacił i prawdopodobnie nie zapłaci bo i czemu (w końcu to wy nielegalnie podłaczyliście sie do usługi).

19. lisek84

lisek84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kielce - Warszawa
    Federacja Konsumentów ogłosiła swoje stanowisko.

Zanim zaczniesz czytac kup cięzkie buty, będzie mozna kopac w **** MS ;-)

Panowie siedzieli do wieczora po pracy żeby w obiecanym terminie dac nam odpowiedz, a ich tekst ma az 9 stron (11 ma dokument)
    Jako gracze zostaliśmy potraktowani bardzo poważnie, czego nie można powiedziec o MS.

http://www.wewantlive.com/uploads/wwl.pdf

20. Sliwek73

Sliwek73 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    5 zdań napisanych na odczepnego, pisanych miesiąc? Dla mnie to kiepski żart. Znowu dostaliśmy odpowiedź "poczekajcie". Cieszy mnie stanowisko organizatorów WWL, chłopaki się nie poddali i dalej walczymy o Live'a

21. Zoax

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W tej akcji nie chodzi o to żeby teraz wszyscy biegli oddawac klocki do sklepów, tylko o to by ms zmusic do nazwania braku usługi xbox live jako wybrakowanie produktu i zmuszenie ms do informowania kupującego o tym fakcie. Co napewno spowoduje szybsze pojawienie się tej usługi u nas.
    Pamietacie jak sie pienili o "nie sprzedaje wybrakowanego produktu...." ,
    spadną zyski to dopiero zwrócą na to uwage.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum