1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Odzyskiwanie danych z PenDrive skonfigurowanego pod 360-tke

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez BackUpPlan, Maj 5, 2012.

1. BackUpPlan

BackUpPlan Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hey!

Mam problem pośrednio dotyczący konsoli M$. Do rzeczy, bez sentymentalnych historyjek...

Posiadam służbowy pendrive z dosyć kluczowymi danymi. Jest na nim kilka ważnych plików i poza tym kupa wolnego miejsca... Aż prosi się, aby używać go to celów prywatnych.

W długi weekend postawiłem ogarnąć kilka demek nowych gier na konsoli - z braku nośnika, użyłem w/w pendrive.
    Skorzystałem z szybkiej opcji dopasowywania pendrive do potrzeb 360-tki - zdaje się że "Dostosuj".

Problem w tym, że funkcja ta automatycznie pożera z pendrive tyle miejsca, ile się tylko da - bez żadnego ostrzeżenia.

No i w taki sposób posiadam teraz 8 GB pendrive, na którym niegdyś były dane, za które można stracić jaja - a w tej chwili są na nim pliki nadpisane pliki Xbox-a..

Proste pytanie : Czy da się jakoś odzyskać pliki, które były zapisane na nośniku przed "Dostosowaniem..." go do konsoli ?

Nie ma zupełnie pomysłu jak odzyskać nadpisane dane... W tej chwili mam tylko nadzieje, że Microsoft przewidział debilizm użytkowników i pozostawił jakąś "furtkę" do wybrnięcia z takiej sytuacji ?

Pozdrawiam ... ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie wiem jak działa dokładnie opcja dostosuj w Xboxie. Jeżeli pendrive został sformatowany i dokładnie w to samo miejsce zostały nadpisane pliki to obawiam się, że danych nie odzyskasz, albo będzie Cię to kosztowało mnóstwo pieniędzy... Jeśli dane nie zostały nadpisane to są spokojnie do odzyskania.
    Najważniejsza zasada: NIE PODŁĄCZAJ TEGO PENDRIVA JUŻ NIGDZIE TYLKO UDAJ SIĘ DO PROFESJONALNEJ FIRMY!
    Możesz spróbować wykonać kopię 1:1 nośnika i próbować tylko i wyłącznie na kopii!

4. varon23

varon23 Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    zduńska wola
    ja kiedyś miałem podobny problem , jak podłączyłem do tv pendrive i jeb , usunęło mi wszystko , użyłem pewien program do przywracania plików , przywróciło mi 3/4 usunię tych danych , dodałem to tutaj , może się przydać ten post komuś

5. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Tutaj nie ma niczego nadpisanego, bo po co konsola miałaby ingerować w plik, dopisując sobie do niego swoje informacje. Pendrive jest przygotowywany na zasadzie format + kopiowanie potrzebnych plików. Oznacza to, że pliki które były wcześniej wyparowały i ich nie ma. Jest wiele programów do odzyskania danych, ale nigdy nie odzyskają 100%. Wszystko zależy również od tego jakie to były pliki, stopnia ich fragmentacji i od tego, jak pendrive często był później używany.

Firma odzyskująca dane będzie w stanie podjąć się takiej roboty, ale oni życzą sobie 400-500zł/GB, więc łatwo policzyć, że nie są to grosze...

6. batorzajac

batorzajac Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    otóż każda partycja ma zarezerwowane ileśtam procent całej partycji na informacje o plikach. bez problemu można odzyskać za pomocą odpowiednich narzędzi nadpisane pliki lub dane po szybkim formacie. dopóki się nie zrobi formatu niskiego poziomu to wszystko jest do odzyskania. możesz bez przeszkód próbować tym programem KLIK jest darmowy i ma bardzo dużą skuteczność. jeżeli nie pomoże to spróbuj Easy Recovery.
    edit:
    obsługa programu:
    1. odpalasz 'photorec'
    2. wybierasz swój pendrive i dajesz 'proceed' a potem 'search'
    3. potem 'other'
    4. następnie 'whole' zeby skanowało całego pendraka
    5. wybierasz na dysku miejsce w które ma odzyskać pliki

Wczytywanie...

Poleć forum